П'ятниця

19.04.2019

18:20

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З надією на інвестиції в молокозавод
Нещодавно делегація острожан у складі міського голови Олександра Шикера, першого заступника міського голови Віталія Ундіра, секретаря міськради Миколи Добровольського, завкафедрою правничого факультету Віталія Ковальчука відвідала Польщу та Німеччину. Про підсумки поїздки, її результативність розповів «Замковій горі» Віталій УНДІР:


– Перш за все, зазначу, що поїздка до міста-побратима Беруня стала черговим етапом співпраці після візиту до нас польських підприємців. Тоді вони побували на нашому молокозаводі, зацікавилися підприємством, яке сьогодні перебуває в плачевному стані. Ми підготували і завезли у Берунь необхідний пакет документів, який дає надію на польські інвестиції в Острозький молокозавод. Цікавим було знайомство з роботою молокозаводу в Беруні, спілкування з його власником Анджеєм Хербутом. Тож сподіваємось, що інвестиції дадуть змогу відновити роботу підприємства, дати робочі місця для острожан, отримати відрахування до бюджетів всіх рівнів.

– Чи досягли домовленостей в інших сферах співпраці?

– У Беруні у нас була зустріч з бургомістром міста Бернардом Пустельником. Ми домовилися, що Острог відвідають представники туристичних фірм та агентств. Думаю, що після ознайомлення з нашою інфраструктурою, туристичним потенціалом, поїздки польських туристів до Острога стануть регулярними. І відповідно, це теж наповнення міського бюджету.

– Знаю, що делегація побувала і в Німеччині...

– Так, з польськими колегами ми відвідали місто Гундельфінген – партнер Беруня. Там познайомились з його інфраструктурою, туристичним потенціалом, відвідали бібліотеки, освітянські заклади, спортзаклади. Варто було оглянути їх прекрасний басейн, якого, на жаль, у нас в місті немає. Однак спорудження спорткомплексу у планах є, і німецький досвід нам буде корисний. Оскільки це перша була поїздка до Німеччини, то навесні очікуємо приїзд до нас німецької делегації. Маємо ряд партнерських пропозицій для них у соціальній, гуманітарній, економічній сферах.

– Які особисті враження від поїздки?

– Перш за все, чистота і порядок. Німці багато працюють. О 6 ранку вже усі, як кажуть, на ногах. Послуги прибирання делеговані приватникам, але при цьому самі німці дуже дбайливі господарі і просто не мають звички смітити.

Зазначу, що німці загалом багатші, підприємливіші. Наприклад, у місті Гундельфінген проживає 15 тисяч населення, а його бюджет складає 26 мільйонів євро. Міський голова там обирається на 8 років і працює вже четверту каденцію. Це свідчить про довіру населення, з такими успішними людьми треба знайомитися, в них є чому повчитися.

Додам, що на Заході сприйняття України дещо спотворене. Тому потрібно, щоб звідти до нас приїжджали делегації і бачили, що не все у нас так погано, що є у нас, що побачити і чим вразити. Потрібно і нам презентувати своє місто партнерам, їздити до них і переймати досвід успішного господарювання.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК

Просмотров: 258 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]