Четвер

25.04.2019

01:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З піснею батька переміг у Німеччині
Тарас Соколюк у свої 23 роки вже майстер спорту України, силач, поліглот, співак, композитор, музикант, за освітою український філолог, тепер за кордоном опановує спеціальність лікаря-хірурга. І це ще не все. Нещодавно хорівчанин став переможцем регіонального конкурсу у великому місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина), пробився у наступні етапи, де нарівні змагався із німцями.

Мешканець села Хорів, ще 7 років тому учень Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, запам’ятався острожанам, як колоритний ведучий кількох заходів у районному Будинку культури. Потім він активно концертував із батьком та братом на фестивалях і концертах, став майстром спорту України з пауерліфтингу, закінчив Рівненський держуніверситет за спеціальністю українська філологія та іноземні мови. Хлопець нині вільно спілкується німецькою, французькою та англійською мовами. Отримавши хорошу освіту, на досягнутому не зупинився. Йому вдалося вступити на навчання у клініку-університет міста Хайдельберг.

Про вокальні дані Тараса Соколюка знали німецькі студенти. Цікаво, що без його відома вони надіслали кілька пісень у його виконанні оргкомітету конкурсу «Суперзірка». Із неабияким подивом український студент отримав повідомлення, що пройшов відбірковий тур міського етапу у місті Франкфурт-на-Майні (найбільше місто землі Гессен і п’яте за величиною у Німеччині з населенням більше 2 млн. 300 тис., центр великого регіону-метрополії, другим за величиною у Німеччині) і має виступати перед глядачами і журі вживу. 24 вересня його дебют на німецькій сцені був блискучим. Конкуруючи із більше ніж 200 учасниками, в основному німцями, виконуючи пісню батька українською мовою, а також французькою, німецькою та англійською (за умовами конкурсу), Тарас зайняв перше місце. Як переможцю регіонального етапу, йому надали путівку у наступний, який відбувся нещодавно у Берліні.

Одним із організаторів німецької «Суперзірки», головою журі є відомий і популярний у нашій країні колишній учасник групи «Модерн Токінг» Дітер Болен. Саме перед ним, а також ще трьома членами журі, два з яких були брати із групи «Токіо готел», великою глядацькою аудиторією, фахівцями світового рівня, виступав хорівчанин. У другому етапі вимоги були складнішими. Необхідно було співати лише німецькою і англійською мовами. Але і тут Тарас виступив дуже добре, отримав схвальну оцінку голови журі і пройшов до наступного етапу.

– Після кожного виходу на німецьку сцену Тарас розповідав мені про свій виступ, оцінки його вокальних даних і вмінь, ділився враженнями він німецької «Суперзірки», – розповів для нашої газети батько Тараса Микола Миколайович. – У Франкфурті-на-Майні і в Берліні його дуже гарно приймали глядачі. Після перемоги він брав участь у прес-конференції і впродовж більше ніж півгодини відповідав на запитання журналістів, розповідав про себе. Мені він говорив, що вони були вражені таким поєднанням як медицина і музика, вмінню Тараса поводити себе в оточенні великої групи журналістів, спілкуванню чистою німецькою мовою. Приємно також те, що під час перебування у Берліні Тарас разом з іншими учасниками жив у одному із кращих готелів Берліна. Голова журі у столиці Німеччини Дітер Болен відзначив його потужний голос і гарний тембр, як для іноземця – хороший рівень німецької мови. Беззаперечним є те, що Тарас для організаторів цікавий і вони хочуть, щоб він «ішов» далі. Завдяки підтримці відомого співака, а тепер і його безпосередній допомозі, Тарас продовжить боротьбу у наступному етапі, який проходитиме 18-22 жовтня в одному з міст землі Бремен.

Розповідаючи про успіх свого сина, співак і композитор Микола Соколюк не оминув і проблем, без яких неможливо обійтися у іншому культурному і мовному середовищі. До першого виступу на німецькій сцені синові допомагав він сам, даючи поради телефоном та через програму Skyрe. А ось до виступу у Берліні Тарас більше готувався сам – шукав у Інтернеті слова і музику, репетирував, експериментував. Там треба було співати лише німецькою і англійською, а ось українські і французькі пісні не допускалися – організаторів не хвилює, що хтось із конкурсантів іноземець. Тарасові за два тижні довелося підібрати пісні і з ними виступати. Думаю кожен зрозуміє, що це дуже важко. Але, як бачимо, хорівчанину вдалося своїм виконанням показати, що він достойний продовжити боротьбу у наступному етапі. Микола Миколайович каже, що до виступу Тараса були зауваження щодо виконання пісні англійською мовою через невеликий акцент. До третього етапу конкурсу Тарасові допомагають готуватися продюсери і менеджер.

Микола Соколюк не без гордості розповідає, що в Німеччині Тарасові також довелось працювати і в якості перекладача. Нещодавно у їх клініці побував відомий львівський підприємець Іван Залізний. Допомагав йому спілкуватися із керівником клініки Тарас. Потім його послугами користувався ректор, аби порозумітися із росіянами. За свою роботу хорівчанин отримав схвальний відгук. У додаток до всього Тарас ще вивчає білоруську та іспанську мови, пише музику до пісень на слова німецьких поетів.

Важко сказати, чи зможе Тарас Соколюк вибороти якесь місце, перемогти у номінації в наступному етапі, але перемога у двомільйонному місті, вдалий виступ у столиці Німеччини, схвальна оцінка Дітера Болена – це вже дуже і дуже великий успіх. Можливо, що саме з німецької сцени засяє українська зірка, яка зможе нарівні конкурувати зі світовими співаками. А поки що побажаємо Тарасові успішного виступу, прихильності німецьких глядачів і журі!

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 929 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]