П'ятниця

26.04.2019

04:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З посмішкою до знань і успіху

Сьогодні, 5 квітня, свій славний ювілей відзначає заступник директора з навчальної роботи Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Світлана Олійник. За її плечима чималий досвід роботи, багато вдячних вихованців, здобутків і нагород. Вона і педагог талановитий, і вмілий адміністратор, і любляча мама, і дбайлива господиня вдома...  

Людське життя… Неповторне і звичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед, і гірке, як полин. Люди… Їх мільйони…  Всі вони різні й чимось неповторні. Вони, мов ті зорі на небі, що горять своєрідним світлом.

Стежина життя… Це по ній кожен із нас має пройти. Але якою вона буде? Хочеться гукнути: «Життя! Візьми мене на свої крилечка й понеси ген-ген за небокрай, де люди у вічності живуть». Прекрасні слова! І як хотілося б кожному із нас, щоб і наше життя було таким же прекрасним. Але як цього досягти? Ці питання я поставив для Світлани Олійник, яка сьогодні відзначає свій славний ювілей і вважає, що її життя є хоч і різнобарвним, але по-своєму прекрасним.

Родом героїня моєї розповіді із невеликого села Білашів, що розташоване у мальовничому куточку землі щедрої, української. Тут маленькій дівчинці було подаровано Богом і небо, і землю, і невеличку річечку, ліси, долини, поля і безліч квітів. Тут пройшло дитинство, тут відкрито і прочитано перший Буквар…

Згодом батьки переїхали до Острога і Світлана Олійник навчання продовжила в Острозькій СШ №1. Здобувши середню освіту, вона поступила до Рівненського державного педагогічного інституту ім. Д. З. Мануїльського на факультет «Педагогіка та методика початкового навчання». Чому обрала професію вчителя? Вагому лепту у вибір професії внесли Сара Михайлівна Якубович – вчитель російської мови і літератури, та найкращий класний керівник – Надія Миколаївна Кухарук. Із дипломом про вищу освіту у 1985 році Світлана Павлівна повернулась до Острога у рідну Острозьку СШ №1.

Свій педагогічний шлях починала вчителем фізичної культури в початкових класах, а пізніше – вихователем групи продовженого дня. Пригадуючи свою роботу в той час, жінка каже, що класів було багато, діти навчалися у дві зміни. Згодом її призначають вчителем початкових класів. Тоді впроваджувався експеримент, за яким навчання діти розпочинали з шестирічного віку. З одного боку було цікаво, з іншого трохи важко, бо ніхто не мав достатнього досвіду. І лише дякуючи своїм наставникам, Галині Іванівні Шайдюк, Ларисі Іванівні Нечипорук, Тамілі Леонтіївні Когутяк, Світлана Павлівна отримала перші майстер-класи, перші практичні і методичні поради, перші і найкращі секрети педагогічної майстерності. І як результат – вона переможець районного конкурсу «Вчитель року».

Але час, події і суспільство часто редагують наше життя, іноді кардинально змінюють наші плани. У 1991 році в Острозі відкривається школа № 4 (нинішнє приміщення Острозької академії) і Світлану Павлівну призначають вчителем 3 класу. Новий колектив, нові ідеї і починання, нові підходи до професійної справи і мудрий керівник – Інна Гвізда. Але стратегічні плани суспільства (відкриття Національного університету «Острозька академія») зумовили розформування новоствореної школи. Вона продовжує працювати в Острозькому ЗНЗ № 2. Своїх першокласників (а її вихованцями стали 16 хлопчиків і лише 4 дівчинки) вона зустрічає у корпусі дитячого садочка «Сонечко». Пригадуючи свою роботу тоді, педагог каже, що приміщень у головному корпусі школи не вистачало, але підтримка батьків і велике бажання вчителя допомогли створити найкращі умови для здобуття знань маленькими громадянами України. Дітям і педагогам було зручно, вони тричі у садочку харчувалися, спали в обідній час. Школярі мали свій вхід, і не заважали вихованцям садочка. Це були найкращі роки і саме у цей час у Світлани Павлівни народилась донечка Анна.

Після народження дочки і недовгого перебування у відпустці, Світлана Павлівна повернулась на роботу. У 2001 році її призначили заступником директора з виховної роботи ЗОШ № 2. Знову час, обставини та інновації в освіті змінюють долю моєї героїні. У місті створюється заклад нового типу – класична гімназія. У 2005 році Світлану Павлівну призначають на посаду заступника директора з навчальної роботи в Острозьку ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. На цій посаді жінка трудиться і нині.

«Цей вересень для мене був дуже складним: новий колектив, нові учні, нові батьки, нова адміністративна рутинна робота – накази, планування, класні журнали, контроль і керівництво…», – пригадує свої перші місяці роботи в школі Світлана Павлівна. А ще саме тоді почалося будівництво нового корпусу закладу, введено двозмінне навчання. Як завучу і вчителю-предметнику, майже кожного робочого дня доводилось бути на роботі з 8 до 20 години. Під час уроків неабияк заважали сторонні звуки – стукіт, розмови будівельників, робота інструментів. Легше стало тільки тоді, коли закінчили будівництво і урочисто відкрили оновлену школу – 17 січня 2007 року. І знову внутрішні сили, неабияка енергія і певний досвід майстерно направляють ідеї і починання Світлани Павлівни у нове педагогічне русло.

За 29 років роботи в освіті Світлана Павлівна не тільки здобула авторитет серед колег, батьків і дітей. Вона – спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Свій досвід систематизувала у власному підручнику «Екологічна абетка», який побачив світ у 2008 році. Переможець обласного та міського конкурсу-ярмарку педагогічних новацій: номінацій «Початкові класи», «Управлінська діяльність»; приймала участь у Всеукраїнському конкурсі «Початкова освіта ХХІ століття». Створила відеофільм про свій навчальний заклад. Нещодавно підготовлено і презентовано календар про здоровий спосіб життя. У ньому дано рекомендації дітям на кожен день, як вести себе. Вона активно пропагує свій власний досвід і досвід колег шляхом участі у всеукраїнських і міських конференціях педагогічних працівників. Сьогодні педагог працює в творчій групі університету НаУОА. За успішну роботу, добросовісну і сумлінну працю на професійній педагогічній ниві Світлана Олійник нагороджена багатьма грамотами органів управління освітою різних рівнів, грамотами міського голови.

– Колектив у нашій школі на чолі із директором Любов’ю Тимчук дуже хороший, – із захопленням розповідає Світлана Павлівна. – Та і проблем вистачає. Але ми дружні, вирішуємо їх швидко і спільними зусиллями.

– Світлана Павлівна відповідальний, досвідчений і талановитий педагог, неперевершений організатор, умілий адміністратор і просто хороша людина, – розповідає директор ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Любов Тимчук. – Її педагогічне кредо «Культура, духовна краса, правда і віра дають успіх». Красиво, зі щирою посмішкою, відкрито і доброзичливо веде вона своїх колег і вихованців по міцних і правильно розташованих сходинках знань до вершин успіху.

Та не роботою єдиною живе Світлана Олійник, хоч вона в її житті забирає багато часу і уваги. Перш за все – вона любляча мама. Дочка Аня закінчила Острозький НВК і тепер навчається на ІІ курсі економічного факультету Острозької академії. Як досвідчений педагог, вона передала дочці багато своїх знань. Завжди радіє мама успіхам дитини, допомагає долати життєві труднощі, підбадьорює.

Світлана Павлівна любить організовувати різноманітні заходи, зустрічі, концерти, вечори. Вдома, як і переважна більшість жінок, любить чаклувати на кухні, щоб приготувати смачну і вишукану страву. Коли випадає вільний час, переважно влітку, любить спілкуватися із природою. Не байдужа до спорту, оздоровчої фізкультури. Під час відпустки намагається кожного дня їздити на велосипеді, приймає водні процедури біля річки, ставка, плаває, часто приймає масаж під водоспадом – це зміцнює організм, дає енергію для роботи. Власний досвід оздоровлення допомагає при викладанні предмету «Основи здоров’я». Педагог каже, що найкраще вчити дітей на власному досвіді і власним прикладом…

Іван ГЛУШМАН

№15 від 5 квітня 2014 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 366 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]