Понеділок

20.05.2019

05:39

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З престижного конкурсу – з нагородами повернулися юні піаністки музичної школи
Успіхи і перемоги вихованців Острозької дитячої музичної школи не один раз були головними темами нашої газети. І ось є нагода порадіти за юних музикантів міста, адже вони знову у числі кращих за підсумками 10-го дитячого Всеукраїнського конкурсу пам’яті Петра Ілліча Чайковського, який проходив на Черкащині.

Цього року традиційний і престижний конкурс розширює свої кордони до рамок міжнародного, адже у ньому беруть участь представники Росії. Загалом у ньому взяли участь 27 музичних шкіл України. Острозьку представляли Ангеліна Даценюк, 2 клас, викладач Валентина Василівна Куришина, та Іванна Примак, 6 клас, викладач Наталія Петрівна Балаушко.

– Кам’ְянка Черкаської області – мала батьківщина Петра Ілліча Чайковського, тому конкурс проходив саме там, у чудовій залі місцевої музичної школи, – розповідає Наталія Петрівна. – Одразу ми відчули теплоту прийому, адже діставалися ми туди з двома пересадками, приїхали зранку, нас зустріли і відвезли на таксі. Перед усіма учасниками виступав член журі, відомий бандурист Роман Дмитрович Гриньків. В його виконанні бандура просто співала! А головою журі був Геннадій Михайлович Сасько, відомий композитор, твори якого виконують учні нашої музичної школи.

Конкурсанти змагалися в молодшій і старшій категорії. В кожній категорії було до 20 учасників. Обов‘язкова умова конкурсу – виконання трьох творів: крупна форма, твір Чайковського і твір українського автора. Дівчатка старанно готувалися до участі в цих змаганнях, багато займалися. Ангеліна зізнається, що мріяла про перше місце, адже минулого року виборола його в обласному конкурсі «Творчість юних».

– Ангеліна цього разу виграла ІІІ місце і нагороджена дипломом номінації «Надія». Тобто як учениця, яка подає великі творчі надії, яка має талант, – розповідає Валентина Василівна.

Підтримати доньку на конкурсі їздила і мама Ангеліни, Ольга Даценюк, викладач музичної школи.­

– Мама сказала, що я можу і краще зіграти, – каже Ангеліна, а Валентина Василівна додає, що запропонувала після конкурсу трохи відпочити учениці і не приходити на наступний урок. Але Ангеліна такою нагодою не скористалася. З конкурсу повернулися у четвер, а в п’ятницю вона вже була на уроці.

– Учениця дуже старанна, вона ще і в загальноосвітній школі відмінниця, любить математику, багато читає. Тож мамі часом доводиться книги від доньки ховати, аби дівчинка не перевантажувала себе, – каже Валентина Василівна.

Іванна Примак на конкурсі отримала премію мистецької фундації «Наше». Каже, що гроші витрачати не збирається, а покладе їх на карточку. У дівчинки теж є досвід участі в інших змаганнях – міжнародному конкурсі у Кіровограді, Всеукраїнському фестивалі «Бурштинові нотки». У Іванни є ще одне творче захоплення – любов до малювання.

За хорошу підготовку конкурсанток музичним центром преміювали і музичну школу. І це також заслуга її викладачів, адже з 27 шкіл-учасників конкурсу музичні центри отримали лише 3 школи.

Отож, попереду у юних музикантів нові змагання, новий досвід, впевненість у собі і нові перемоги. Тому без сумніву, на сторінках «Замкової гори» ми ще не раз напишемо про острозькі таланти і порадіємо за них.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 344 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]