П'ятниця

19.04.2019

10:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

За цвіт життя завдячує народ
Фото 1У день 68-ої річниці Великої Перемоги, в четвер, 9 травня, в Острозі відбувся  мітинг "Пам’яттю освячені”. Згадували буремні роки війни, говорили про подвиг переможців, покладали квіти до могил, вітали ветеранів, учасників війни та один одного зі святом, бажали миру і здоров’я.  

Традиційно, більшість острожан зібрались у центрі міста, біля вузла зв’язку. Звідти велика колона на чолі із державним стягом, а також прапорами міста і району, під супровід духового оркестру,  вирушила проспектом Незалежності до братського кладовища (фото 1). Дорогою долучались інші учасники мітингу, частина людей уже очікувала основну колону біля меморіалу. Урочистість святу підсилювала тепла сонячна погода, квіти у руках людей та повітряні кульки, георгіївські стрічки на грудях, радісний настрій, щирі вітання.

Фото 2Коли колона учасників мітингу розташувалися  по обидва боки алеї, а ветерани Великої Вітчизняної війни (фото 2), представники влади міста і району зайняли свої місця обабіч пам’ятника – розпочався мітинг. Оголосив про його початок сек­ретар міської ради Микола Добровольський.

Ведучі поетичними рядками говорили про велич Перемоги, важку дорогу до неї, смерть та страждання солдатів і мирного населення, невмирущу пам’ять, вічний пошанівок героїв, які вберегли світ від загарбників, дякували живим, померлим і полеглим на полях війни солдатам за життя, мирне небо.

 Від влади району та міста ветеранів війни, учасників Великої Вітчизняної війни, усіх острожан вітав, бажав миру і здоров’я голова районної ради Рустам Хутиз:

Фото 3– Дев’яте травня 1945 року увійшло в історію людства як день Великої Перемоги. Це особливе свято нашого народу, бо більш величного, вистражданого і довгоочікуваного в нас немає. Щороку у цей день ми схиляємо низько голови перед живими, тими, хто не дожив до наших днів, перед всіма, хто проніс у своєму серці любов до Батьківщини, знищуючи ворога на фронтах, але поліг смертю хоробрих. Дорого заплатила Україна за Перемогу. Але її народ отримав право на життя наступних поколінь, вільно жити у своїй країні. Важко знайти слова, які б висловлювали всю ту вдячність, яку ми відчуваємо перед подвигом радянських солдатів. Ми у вічному боргу перед ними. Спасибі їм за подвиг, спасибі острожанам-ветеранам, які наближали довгожданий день.   

На мітингу також виступив ветеран військової служби Олександр Равський. Він говорив про велич і значення Перемоги, мужність і патріотизм радянських солдатів, згадував тих ветеранів війни, які дожили до наших днів, дякував за мирне небо, можливість жити у вільній країні.

Фото 4На фоні журливої музики до мікрофонів підійшли чотири дівчини. Це була  «Скорбота» – у чорному вбранні із запаленою свічкою, «Пам’ять» – у білому із квітами у руках, «Життя» – у зеленому із гілочкою дерева та  "Перемога” – у червоному із квітучим бузком (фото 3). Вони говорили про кладовища, хрести, незаліковані рани від втрат близьких, пам’ять про загиблих, зниклих безвісти, свято весни, життя, Перемогу, вдячність за подвиг.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять визволителів – і тих, хто загинув у роки війни, і померлих у мирні часи. Салют із зброї, якою воювали у роки Великої Вітчизняної війни дали члени військово-історичного клубу «Захід – схід» (м. Нетішин) Максим Хорєв, Дмитро Шатковський і Андрій Шевель. Після мітингу люди цікавилися зброєю, мундирами, фотографувалися із членами клубу.

Фото 5Першим надали право покласти квіти до обеліска вихованцям обласного ліцею-інтернату з  посиленою військово-фізичною підготовкою (фото 4), потім – представникам влади,  підприємств, організацій, установ міста і району.

Цікаву виставку із своїх фондів представили працівники Острозького районного архіву. Острожани та гості міста із великим інтересом оглядали світлини часів війни, газетні публікації, листи із неволі та фронту.

Усі бажаючі могли скуштувати солдатську кашу (фото 5). Її смачно приготували працівники Острозького ДНЗ №2 «Веселка» завдяки підприємцям Неонілі Михайлівні Давидюк, Валентині Францівні Драчук, Богдану Михайловичу Ваколюку. Міська рада висловлює їм щиру вдячність за надану допомогу в організації святкувань.

Іван ГЛУШМАН


№19 від 11 травня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 305 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]