Неділя

21.04.2019

21:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

За досвідом – у Берунь
З 20 до 23 травня у польському місті Берунь – побратимі Острога – побувала делегація нашого міста на чолі з першим заступником міського голови Віталієм Ундіром. У ході візиту гості знайомилися з містом, його промисловою і соціальною інфраструктурою, вивчали досвід колег та шукали  шляхи ділової співпраці.   

В інтерв’ю нашій газеті Віталій Олександрович розповів, що у складі делегації були депутати міської ради – Олександр Корнійчук, Володимир Степанюк, Олександр Олішевський, Юрій Зінчук, Сергій Рибачок, Василь Самолюк, Сергій Іщук та начальник Острозького відділення Здолбунівської ОДПІ Руслана Мичка. Головним завданням візиту було ознайомлення з містом, його промисловістю, соціальною сферою і вивчення можливості налагодження ділових стосунків між підприємцями.

У перший день після приїзду до Беруня острожани у міській раді зустрілися із керівництвом міста. Очільник міста представив працівників органу місцевого самоврядування, розповів про Берунь, його населення, заклади культури, освіти. Потім свої відділи презентували працівники міськради. Впродовж двох годин велась розмова про поглиблення співпраці двох міст. Схвальний відгук господарів був на повідомлення про те, що одна з вулиць Острога у новому мікрорайоні названа Беруньською. Керівник делегації острожан Віталій Ундір вручив керівнику Беруня картину із бурштину, на якій зображено їхню міську раду.

– Нам було цікаво дізнатися, як працюють у міській раді Беруня для залучення інвестицій у розвиток міста, – розповів Віталій Олександрович. – Місто розвивається завдяки коштам із Європейського Союзу, державного і воєводського бюджетів, а також власних надходжень. Влада міста бере активну участь у підготовці до здобуття різноманітних грантів і виграє їх. Це дозволяє отримувати необхідні кошти на розвиток багатьох соціальнозначимих проектів міста. У цьому влада міста бачить велику перспективу розвитку.

Після зустрічі у міській раді острожани відвідали один із навчальних закладів міста – гімназію, де знайомилися із навчально-виховним процесом, матеріальною базою закладу. Гостям показали окремі класи, спортивну залу, майданчики. Віталій Олександрович каже, що приємно вразила велика кількість спортивних тренажерів. На них можуть займатись і дорослі. Для цього їм достатньо заплатити один злотий на місяць. Школа також може гордитися своїм стадіоном із гарним полем, біговою доріжкою.

У програмі візиту було також відвідання одного з найбільших підприємств у Польщі – заводу відомої французької фірми «Danone». Там острожани побачили повністю автоматизовані лінії виробництва молочних продуктів, зокрема, йогуртів. Мінімальна кількість працюючих дозволяє значно здешевлювати продукцію, випускати її у великих об’ємах. Це підприємство дає значні кошти у бюджет міста Берунь. Звісно, з такими сучасними підприємствами не може конкурувати наш молокозавод, який, на жаль, сьогодні взагалі не працює.

У ході відвідання міста-побратима делегація з Острога відвідала одну із найбільших броварень у Польщі, яка випускає відоме пиво «Tyskіe». Там гостей вразила культура виробництва, об’єми випуску продукції – майже 270 тисяч пляшок на годину та власний музей. Під час екскурсії острожани дізналися про історію пивоваріння та підприємства, ознайомилися із процесом виготовлення пінистого напою.

У заключний день представники нашого міста відвідали Краків, його історичні місця. З тієї подорожі Віталію Ундіру запам’яталася розповідь про королеву Бону, іменем якої названа у Кременці гора. Виявляється, італійка також багато зробила для польських міст і тому вони її шанують.

На завершення Віталій Олександрович повідомив, що на святкування Дня міста планується приїзд делегації мешканців міста Берунь у складі 40 осіб. Минулого року представники цього міста були у числі почесних гостей свята. Тоді від перебування в Острозі у поляків залишились приємні враження, будемо сподіватись, що і цього року їхня поїздка буде цікавою і залишить багато незабутніх згадок про наше місто.

Іван ГЛУШМАН
№22 від 1 червня 2013 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 609 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]