Неділя

21.04.2019

21:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

За самовільне підключення – штраф!
Острозьким комунальним підприємством «Водоканал» постійно проводяться роботи з виявлення фактів самовільного безоблікового водокористування, а також перевірку наявності у споживачів необхідної технічної документації (технічних умов на приєднання до централізованого водопостачання і водовідведення та робочих проектів).

Під час проведення цих перевірок контролерами ОКП «Водоканал» виявлено, що деякі мешканці (споживачі) дозволили собі самовільно підключитися до мереж водопостачання та водовідведення, чим завдають істотної матеріальної шкоди підприємству. Такі випадки виявлено по вулицях Богуна, Древлянська, Київська, Сагайдачного тощо. За результатами таких обстежень складено відповідні акти та притягнуто винних осіб до відповідальності. Окрім того, інформацію про злісних порушників буде надано до Рівненської міжрайонної природоохоронної прокуратури.


Порядок приєднання

Правилами передбачено, що для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику (споживачу), з метою запобігання настанню негативних наслідків, за порушення вимог Правил щодо незаконного приєднання до мереж водопостачання чи водовідведення, перш за все, необхідно звернутися із заявою та отримати технічні умови.


Заборона

Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. за № 190 (надалі – Правилами), чітко визначено, які підключення вважаються безобліковими та які штрафні санкції за це передбачено.

Таким чином, водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними.

Відповідно до вимог Правил, забороняється будь-яке самовільне приєднання об’єктів водоспоживання (у т.ч. будинків) до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення, включаючи приєднання до мереж інших споживачів.


Відповідальність

Так, у п. 3.3 Правил йдеться про те, що в разі самовільного приєднання та безоблікового водокористування виробник (тобто Острозьке КП «Водоканал») виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при відповідній швидкості руху води в ній 2,0 м/с та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування.


Приклад розрахунку витрат води та нарахування штрафних санкцій

При стандартному діаметрі труби 15 мм і максимальній швидкості води в ній 2 м/с споживання за відповідною формулою розрахунку складає 1,27 куб.м за годину; за добу – 30,48 куб.м; а за місяць доведеться сплатити за 914 куб.м. При затвердженому тарифі для населення 3,36 грн. за 1 куб. м води до сплати буде нараховано 3071,04 грн. в місяць, відповідно для підприємств тариф 6,04 грн. за 1 куб. м води до сплати буде нараховано 5520,56 грн. Відповідно: якщо діаметр труби буде більший, то й сума штрафу збільшиться.­

Також п. 3.11 Правил визначено, що витрати, пов’язані з відключенням і можливою ліквідацією пристроїв (споруд), які самовільно зведені і приєднані до систем централізованого водопостачання та водовідведення, оплачуються їх власником, тобто споживачем.

Острозьке комунальне підприємство «Водоканал» застерігає своїх споживачів від самовільного приєднання до водопровідно-каналізаційних мереж, адже своїми діями ви завдаєте збитків підприємству, яке є комунальною власністю (тобто власністю громади), та в такий спосіб створюєте передумови для погіршення загального стану водопостачання, що становить загрозу для суспільних інтересів у цілому. Тому звертаємось до жителів міста , як приватних осіб, так і підприємців, які свого часу самовільно підключилися до міських мереж водопостачання та водовідведення та не мають особового рахунку, з метою уникнення сплати значних штрафних санкцій врегулювати свої відносини з підприємством належним чином, звернувшись у загальновиробничий відділ:

Ми працюємо щоденно, крім вихідних, за адресою м. Острог, вул. Івана Федорова, 56, тел. 2-20-67 (графік роботи: 08.00-17.12 год., обідня перерва 13.00-14.00 год.);

Водночас працівники ОКП «Водоканал» й надалі продовжуватимуть проводити роботи з метою виявлення несанкціонованих підключень до мереж.

Адміністрація ОКП «Водоканал»
Просмотров: 6345 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]