Вівторок

23.04.2019

05:38

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

За скликання сесії та посилення активності
У суботу, 25 січня, на центральному майдані міста відбулося Народне віче. Його координатором вис­тупила депутат Острозької міської ради Ольга Шевчук. Людей зіб­ралося  менше, ніж на мітинг у четвер, про який ми писали у минулому номері нашої газети – десь близько 300 осіб. Напевно, взнаки далася морозна віт­ряна погода…  

Розпочалося віче із традиційного привітання «Слава Україні! Героям слава!». Потім ведуча повідомила про похід активістів до депутата облради Василя Думи з тим, щоб примусити його відвідати позачергову сесію. Візит завершився нічим, бо активістам повідомили, що господаря немає вдома. Пані Ольга також говорила про останні новини з Інтернету, теле- і радіоканалів, зокрема, щодо можливого введення в Україні надзвичайного стану, а також про сесію міськради, яка відбулася того дня вранці, спілкування керівника острозької міліції із мітингувальниками, плани відвідання домівок активних регіоналів та комуністів із пропозицією добровільного виходу зі своїх партій.

На народному віче вис­тупила депутат райради Інна Гвізда, активісти з Межиріча Віталій Павлюк та Федір Левчук, підприємець Віталій Врублевський, депутат Острозької міськради Олександр Корнійчук та інші. Вони говорили про виважені дії на кожному майдані – чи то столичному, чи то в Острозі; проведення круглого столу для голів фракцій Острозької райради та лідерів політичних партій краю, який запланований на понеділок, 27 січня; розподіл політичних сил в районній раді; про перехід Здолбунівської райради і адміністрації в руки народу; ініціювання проведення позачергової сесії райради; залучення більшої кількості жителів сіл і міста на мітинги та інформування про них; залежність подій в малих містах і столиці; позбавлення мандата тих, хто «перебіг» із опозиційних фракцій до регіоналів і затаврувати їх як зрадників; вимогу скликати позачергову сесію, на якій депутати мають висловити свою позицію щодо подій в Києві; про необхідність люстрації тих, хто себе дискредитував та досвід країн Прибалтики; розформування спецпідрозділу «Беркут» та ін.

У п’ятницю, неділю та понеділок о 16 годині на цент­ральному майдані міста також відбувалися мітинги. В основному виступаючі там говорили про останні події в країні, на Рівненщині та Острожчині. До речі, до міської ради подана безстрокова заявка про проведення народних зібрань щодня о 16 годині. Тож допоки не стабілізується ситуація в країні, керівники Острозького міськрайонного штабу Націо­нальної спротиву запрошують мешканців краю не бути байдужими, приєднуватися до протестувальників, які боряться за світле майбутнє. Здобути волю на дивані і у своїх житлах неможливо – треба виходити на Майдан і висловлювати свою позицію.

Ще перед початком віче активісти розмістили у вікні біля входу до приміщення Острозької райради світлини загиблих на акціях протесту. Там цілодобово палали запалені лампадки, символізуючи скорботу острожан за загиблими героями й ув’язненими.

У понеділок, 27 січня, у присутності багатьох острожан у малій залі Острозької райради відбувся «круглий стіл». Хоч спочатку його відмінили через хворобу Рустама Хутиза, але за наполяганням депутатів опозиційних фракцій таки було ініційовано скликання позачергової сесії. Не обійшлося й без сварки між депутатами. Сподіваюся, сесія таки збереться сьогодні і ми розповімо про неї в наступному номері нашої газети.

Іван ПАВЛІВ
№5 від 28 січня 2014 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 201 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]