П'ятниця

19.04.2019

09:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

За свободу і світле майбутнє
На місці цього репортажу мало друкуватися продовження роману Василя Кравчука «Від діда до правнука». Але в останній момент ми зняли його з друку, щоб проінформувати читачів про мітинг, який розпочався у четвер, 23 січня, о 16 годині на центральному майдані Острога. На тому заході, за моїми приб­лизними підрахунками, були присутніми, незважаючи на сильний мороз, біля 400 осіб.  

Смерть людей у Києві внаслідок зас­тосування силовиками зброї, а також побої, кровопролиття неабияк сколихнули острожан і переважну більшість мешканців західної та центральної України. Аби висловити своє ставлення до влади, подій у Києві, люди вийшли на мітинги, хто в Києві, а хто на місцях. В Острозі масове  народне зібрання організував міськрайонний штаб Національного спротиву. Захід розпочав голова міськради 4 та 5 скликань Тарас Пустовіт. Він сказав, що люди зіб­ралися у зв’язку із тим, що в нашій країні, а особливо в столиці, склалася складна політична ситуація. Є загиблі, і їх пам'ять присутні вшанували хвилиною мовчання. Нагадую, що станом на 23 січня від поранень, побоїв загинули 5 осіб, зокрема, уродженець Дніпропетровщини, вірменин за національністю Самвел Нігоян, білорус Михайло Жиздневський, львів’янин Юрій Вербицький.

Впродовж мітингу виступали краєзнавець Микола Бендюк, голова місцевого штабу Національного спротиву Ольга Шевчук, межирічанин Василь Шпарук, острожанини Віктор Врублевський, Олександр Кисіль та ін. Вони говорили про те, що влада після побиття студентів не вжила жодних заходів, щоб покарати винних; про прийняті закони 16 січня, які наближають Україну до диктатури, суттєво обме­жуючи права людей, свободу слова і волевиявлення, а натомість розв’язуючи руки силовим структурам; про наявність подібних законів у інших країнах і довіру там до судів, влади, правоохоронних органів; про переговори опозиції з владою та перемир'я; про необхідність повного перезавантаження влади – виборів президента, Верховної Ради, відставки уряду, відміну законів від 16 січня; про необхідність активного протистояння людей владі; про захоплення «тітушками», побиття, арешт в Києві і «шиття» справ випускникам Острозької академії (детальніше про це на 9 стор.); про формування загонів «тітушок» та антимайданівців із числа мешканців Острожчини; про прийом у лави партії регіонів, які відбуваються у приміщенні Будинку школярів; про організаторів кривавого протистояння в країні – януковича та партію регіонів; про злочинні накази влади бити студентів та виловлювання активістів у Києві силовиками, знущання над українцями, побиття, кривосуддя, коли беруться до уваги лише свідчення «тітушок» та рапорти силовиків, а об’єктивні факти свідомо відкидаються; цинізм «суддів»; про дош­ку ганьби; про сприяння протиправній діяльності «тітушкам» з боку беркутівців та міліціонерів, провокаторів; про нагородження Путіним російських ФСБешників за успішну роботу під час виборів Президента України; про події в Києві, де стріляють, кидають гранати, руйнують медпункти мітингувальників, б’ють тих, кого зловили, побиття журналістів і медиків; про мирний хід протестів і провокації силовиків; про торгові заклади, які належать регіоналам; про самоорганізацію людей і відправку їх на Майдан, якщо буде введено надзвичайний стан та ін.

Один з виступаючих запропонував зіб­рати народне віче на Острожчині і зас­лухати міських правоохоронців – з ким вони – зі своїм народом чи владою, яка скомпрометувала себе вбивствами та кровопролиттям. Необхідно почути позицію кожного, чи готові вони відмовитись від виконання протиправних наказів. Кілька разів виступаючі наголошували на тому, що мітинг є мирним заходом і жодного насильства щодо опонентів, особливо президентської гілки влади, не повинно бути.

На мітингу також виступив міський голова Олександр Шикер. Він подякував людям за активність, прихід у холод на мітинг та закликав людей діяти спільно, помірковано, і тоді всі ми переможемо. Хто не може поїхати в Київ, то хай підтримає протестувальників у Острозі. Хто не може цього зробити, хай матеріально підтримає активістів. Головне – не бути байдужим. Олександр Федорович запевнив присутніх, що влада міста, сформована громадою, була, є і буде разом з нею.

Впродовж мітингу часто лунали вигуки усіх разом і окремо «Слава Україні», «Героям Слава», «Ганьба», в тому числі і лайливі на адресу «гаранта», партії ре­гіонів та чинного уряду. Двічі звучав гімн України – після хвилини мовчання та в кінці зібрання. В руках люди тримали транспаранти «Вимагаємо звільнити політв'язнів», «Вимагаємо припинити кровопролиття», «Повне перезавантаження влади», «Покарати вбивць активістів» та ін.

Щойно мітинг розпочався, до нього приєдналися межирічани, які прийшли пішою ходою, несучи з собою прапор України та вигукуючи гасла про неприпустимість байдужості до подій в країні, закликами до мирних протестів.  

Під час мітингу було відряджено двох активістів, які запропонували виступити перед людьми і відповісти на їх запитання голові райдержадміністрації Василю Думі та керівнику райради Рустаму Хутизу. Очільник президентської гілки в районі сказав, що він проти побиття людей і є прихильником євроінтеграції. Ця позиція була озвучена на сесіях райради та обл­ради. Вона також була оприлюднена на сайті райдержадміністрації та у районній газеті. На думку керівника району шлях протистояння, звинувачень веде в нікуди. Конфлікт має бути врегульований у правовому полі. Він відкинув звинувачення у тому, що райдержадміністрація організовує поїздки на антимайдан. Кілька разів звучали запитання, чи готовий він вийти з лав партії регіонів. Не почувши ствердної думки, від імені учасників мітингу керівник міськрайонного штабу Національного спротиву, депутат міськради Ольга Шевчук озвучила вимогу присутніх щодо відставки Василя Думи із займаної посади. У виступі голова райради Рустам Хутиз зазначив, що на своїй посаді голова райдержадміністрації зробив багато для району, добре знає проблеми Острожчини і працює на її благо. А тому підстав для відставки немає. Після цих слів знову звучали пропозиції про вихід з партії регіонів. Відповіді знову не було. Покидали сцену-сходи  керівники району під свист та вигуки «Ганьба».

Ну і на завершення хочу висловити свою думку щодо подій в країні. Дуже гірко, що вже вдруге Янукович  робить все, аби розколоти Україну. Дивує позиція людей, які мешкають на землях, де колись жили козаки. А вони, як відомо, найбільше цінували свободу.  Невже незрозуміло, що нинішня влада намагається створити другу Північну Корею, відроджує сталінізм? Таке вже було не раз, пригадаймо, хоча б розстріляний з'їзд в 1930 році, коли на ноги ставав «батько народів», аналогічно формувався культ інших диктаторів. А поки що, як би не закінчилась революція, – Янукович увійде в історію України, як перший, і, сподіваюся, єдиний керівник незалежної України на руках якого і сумлінні назавжди залишиться провина за смерть людей, кров співвітчизників, їх страждання від побоїв, розгулу бандитизму. Вірю, що з цього важкого випробування ми вийдемо сильнішими і згуртованішими...  

№4 від 25 січня 2014 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 282 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]