П'ятниця

19.04.2019

17:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

За законами гармонії і краси
На І-му з’їзді художників УРСР 27 жовтня 1938 року створено Спілку художників України. Утворенню Спілки передували різні «громади», об’єднання, угрупування, товариства, що започаткували своє виникнення ще в пер. пол. ХІХ ст.  

Пожвавленню художнього життя в Україні протягом ХІХ – поч. ХХ ст., формування регіональних мистецьких шкіл – київської, харківської, одеської (а також львівської та закарпатської), відкриття в 1917 р. Української академії мистецтв як вищого українського навчального художнього закладу – це передумови консолідації мистецтв у єдиній творчій організації.

У складі НСХУ – народні художники, заслужені діячі мистецтв України, заслужені художники України, лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка. Діяльність Спілки спрямована на відродження, утвердження та розвиток усіх різновидів українського мистецтва як невід’ємної складової частини світової культури. Іншою важливою формою діяльності Спілки є консолідація усіх творчих сил, формування мистецького середовища, забезпечення свободи творчості, сприяння професійному зростанню. Спілка налічує близько чотирьох з половиною тисяч майстрів усіх видів мистецтв.

З нагоди річниці в музеї відкрита виставка українських митців. У добірці представлені роботи художників та скульпторів з усієї України, розмаїття художніх, керамічних та гончарних виробів. Серед них роботи А. Монастирського, Р. Сельського, З. Шолтеса, З. Кецало, В. Скакандій, І. Бровді і багатьох інших. Виставка сформована так, аби представити особливі риси всіх українських мистецьких шкіл.

За жанровою спрямованістю – пейзажі, які відображають творчу особистість художників, живописна манера яких синтезувала кращі досягнення вітчизняних художніх шкіл. Представлені твори, які є знаковими в українському просторі, зримо демонструють багатоманіття сучасної української образотворчості. Талановиті особистості, що генерують нові художні ідеї та проекти, осмислюють і сприяють творенню нашого життя за законами гармонії і краси.

Людмила КОЗЛОВСЬКА, зав. художнім відділом КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога»
№43 від 26 жовтня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 244 | Добавил: Zamkova | Теги: Острог, Державний історико-культурний запов, Людмила Козловська, Замкова гора | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]