Вівторок

23.04.2019

20:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

За знання і активність отримали премії
В останній день 2013 року – 31 грудня –135 учням та студентам, а також їх наставникам, було вручено грошові премії голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа в розмірі від 600 до 2 тисяч гривень за високі результати у навчанні, зайняті високі місця на предметних олімпіадах, конкурсах та інших інтелектуальних і спортивних змаганнях. Приємно, що серед нагороджених були представники Острожчини.   

Нагороду за знання і активність отримала острожанка Ольга Ковлєва. Минулого навчального року (2012/2013 рр.) вона була ученицею 9 класу Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Тепер дівчина навчається у Рівненському кооперативному економіко-правовому коледжі на спеціальності товарознавство в митній справі.

Вчитель української мови та літератури Людмила Петрук розповіла, що навесні 2013 року Ольга, як і багато інших учнів шкіл міста, брала участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі іме­ні Тараса Шевченка. Вона зайняла пер­ше місце в першому (шкільному) та другому (міському) етапах інтелектуального змагання знавців рідної мови серед учнів 9-х класів. Це дало їй право представляти Острог на третьому – обласному етапі конкурсу. Там острожанка посіла друге місце і отримала право разом із переможцем конкурсу представляти Рівненщину у фіналі. Дуже приємно, що і там Ольга показала відмінні знання, бо посіла третє місце серед кращих мовознавців Украни.

Пригадуючи свою участь у конкурсі, Ольга Ковлєва розповідає, що його обласний етап відбувався у одній із рівненських гімназій. Запитання, на які письмово слід було дати відповіді, стосувалися життя і творчості Тараса Шевченка. Також необхідно було написати невеликий твір про значення творів Кобзаря сьогодні.

Готуючись до обласного етапу мовного конкурсу, дівчина перечитувала твори Тараса Григоровича, аналіз його творів у підручниках за 8 та 9 класи. Крім того, Людмила Павлівна склала список літератури, у якій широко висвітлювалися життя і творчість Кобзаря. Серед низ, зокрема, була книга колишнього викладача Рівненського педінституту Бориса Степанишина, яка стосувалася не тільки творчості генія українського народу, але і його перебування на Волині.

Безумовно, що приємною звісткою стало повідомлення, яке згодом надійшло в школу, що Ольга Ковлєва посіла друге місце у обласному етапі мовного конкурсу. Разом з дипломом острожанка отримала право представляти не тільки наше місто, а й всю Рівненщину на завершальному етапі інтелектуального змагання шанувальників рідної мови. Ольга каже, що питання також стосувалися життя і творчості Тараса Шевченка. І твір вона, як і всі учасники фінального змагання, також писала. Через деякий час у школу надійшло повідомлення, про те, що острожанка посіла третє місце в Україні.

– Я була приємно здивована, дізнавшись, що мене і Людмилу Павлівну запрошують на вручення премій голови Рівненської облдержадміністрації, – розповідає Ольга Ковлєва. – Ніколи не думала, що отримаю таку нагороду, тим більше в останній день 2013 року. Хочу подякувати своїм вчителям, зокрема, першій вчительці Нелі Арсенівні Зеленчук та вчителю української мови та літератури Людмилі Павлівні Петрук. Вони дали мені міцні знання, побачили задатки і допомогли їх розвинути.

Серед нагороджених були ще представники Острожчини. Це – учениця НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. (ліцей) – ДНЗ» Катерина Колесник. Вона два роки поспіль представляла Острожчину та Рівненщину на всеукраїнських зльотах команд учнівських шкільних лісництв. Крім того, дівчина захистила науково-дослідницьку роботу гуртка юних лісівників «Вікова діброва» свого навчального закладу «Насіннєве розмноження модрини європейської та особливості вирощування сіянців в умовах Острозького державного лі­со­вого господарства Рівненської області». Премію також отримала нині учитель Новомалинської ЗОШ Олена Мартинюк, студентка РДГУ, колишня випуск­ниця Грем'яцької ЗОШ.

Іван ГЛУШМАН
№3 від 18 січня 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 209 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]