Субота

20.04.2019

07:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Забезпечення інвалідів автомобілями

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999 затверджений «Порядок забезпечення інвалідів автомобілями». Він визначає механізм забезпечення легковими автомобілями інвалідів, зокрема дітей-інвалідів, які мають право на їх утримання безоплатно або на пільгових умовах, є громадянами України і місце проживання яких зареєстровано в Україні в установленому законодавством порядку.  

Для забезпечення автомобілями діти-інваліди бе­руть­ся на облік після досяг­нення ними п’ятирічного віку.

Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є: заява; копія довідки МСЕК про групу та причину інвалідності, а для дітей-інвалідів – копія медичного висновку; висновок облМСЕК про наявність у інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним залежно від умов забезпечення автомобілем; паспорт (для інваліда, законного представника недієздатного інваліда, дитини-інваліда) та копія свідоцтва про народження (для дитини-інваліда); довідка про присвоєння ідентифікаційного номера інваліду та члену сім’ї, якому передається право користування автомобілем, законному представнику недієздатного інваліда, дитини-інваліда; довідка, видана відповідним підрозділом МВС про відсутність у інваліда транспортного засобу; документ про реєстрацію місця проживання члена сім’ї, іншої особи, яким передається право користування автомобілем; для інвалідів І, ІІ, ІІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від ктастрофи на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, – копія посвідчення про належність до категорії 1 осіб, що постраждали внаслідок дії зазначених факторів, та медична довідка щодо спроможності інваліда керувати автомобілем (для інвалідів І і ІІ групи, які забезпечуються автомобілем безоплатно); для інвалідів від загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формувань, з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з імперіалістичною Японією,– довідка, видана військкоматом, інші документи (копія партизанського квитка), що підтверджують таку участь, або посвідчення інваліда війни.

Крім того, інвалід або член його сім’ї, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда і якому передається право користування автомобілем, законний представник недієздатного інваліда, дитини-інваліда, інша особа, якій передається право користування автомобілем (для інвалідів війни та інвалідів І групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1) та яка зареєстрована в одному населеному пункті з інвалідом, подає копію посвідчення водія на право керування автомобілем відповідної категорії.

До членів сім’ї інваліда належать громадяни України, які проживають разом з ним, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, опіки або піклування над неповнолітніми дітьми, а також на інших підставах, які не заборонені законом і не суперечать моральним засадам суспільства, та місце проживання яких зареєстроване в Україні в установленому законодавством порядку.

На облік беруться і забезпечуються автомобілями інваліди, які: не мають в особистому користуванні автомобільного транспортного засобу, у тому числі придбаного за власні кошти або отриманого через департамент соціального захисту або управління виконавчої дирекції, що перебував в експлуатації менш як 10 років та протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку, не отримували автомобіль, як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше, ніж п’ять років.

Якщо протягом часу перебування на обліку інвалід втратив підстави для забезпечення автомобілем, він знімається з обліку.

Не береться на облік інвалід, який має відповідні медичні показання для забезпечення автомобілем з ручним керуванням та протипоказання до керування автомобілем, у разі відсутності члена сім’ї, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда і якому інвалід міг би передати право користування автомобілем.

Інвалід, законний представник недієздатного інваліда, дитини-інваліда от­римує автомобіль на десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Після закінчення зазначеного строку інвалід може користуватися таким автомобілем до отримання нового або повернути його департаменту соціального захисту чи управлінню виконавчої дирекції.

Облік інвалідів ведеться в розрізі таких категорій: інваліди з правом на першочергове забезпечення; інваліди з правом на позачергове забезпечення; інваліди з правом на забезпечення у порядку загальної черги.

Позачергово автомобілі отримують за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем: інваліди війни; інваліди від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання; сім’ї з двома і більше інвалідами; інваліди ІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1); інваліди з ампутацією обох ніг, якщо вони постійно працюють або навчаються. Незалежно від наявності медичних показань для забезпечення автомобілем: інваліди І групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1); інваліди війни І групи по зору або без обох рук; інваліди з куксами обох ніг і рук.

Першочергово автомобілі отримують особи, які відповідно до статті 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» належать до осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією ( за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем).

У порядку загальної черговості автомобілями забезпечуються: інваліди ІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1), за відсутності медичних показань для забезпечення автомобілем; інші інваліди, які мають відповідні медичні показання.

У разі зняття інвалідності, інвалід знімається з обліку, а автомобіль, яким він був забезпечений, повертається департаменту соціального захисту населення.

У разі коли інваліди, діти-інваліди, яким інвалідність встановлено на певний період, не поновлюють без поважних причин інвалідність протягом шести місяців, вони знімаються з обліку. Інвалід повторно береться на облік з дати встановлення інвалідності відповідно до довідки МСЕК.

Інвалід, законний представник недієздатного інваліда, дитини-інваліда має право на безперешкодне ознайомлення з інформацією про взяття їх на облік, що міститься в особовій справі інваліда.

Леся ХОМИЧ, головний спеціаліст по роботі з інвалідами

№13 від 22 березня 2014 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 693 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]