Неділя

21.04.2019

21:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Задум терористів провалився
В Острозькій академії під час міжнародної конференції терористи захопили у заручники біля 50 її учасників, серед яких були й іноземці. Вони висунули свої вимоги – як політичні (зустріч з губернатором, виведення військ НАТО із Афганістану, оприлюднення заяви у ЗМІ) так і майнові (гроші, літак для вильоту за кордон) та ін. Такою була легенда командно-штабних навчань, які відбулися в університеті у середу, 18 квітня.

Проводились вони для того, що перевірити ступінь готовності представників силових міністерств та відомств, органів влади та управлінь на випадок терористичного акту, вдосконалювали систему взаємодії між службами та органами влади, відпрацювали стратегію та тактику припинення терористичних проявів у складних умовах роботи на об'єкті з масовим перебуванням людей, яким є Національний університет «Острозька академія». Командно-штабне навчання було організоване Антитерористичним центром при Управлінні Служби безпеки України в Рівненській області (АТЦ УСБУ) і задіяно підрозділи та засоби організатора навчань, МВС, 13 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України, ТУ МНС, Внутрішніх військ МВС України, УДПСУ в Рівненській області, Луцького прикордонного загону Державної прикордонної служби України, Рівненської ОДА, Острозького міськвиконкому та райдержадміністрації, інших відомств та органів виконавчої влади регіону.

Після повідомлення про захоплення заручників, у Рівному негайно відбулося засідання штабу АТЦ УСБУ. Ще до його початку на місце події відбув спеціальний загін СБУ, який розпочав роботу на території НаУ«ОА» і передавав у штаб оперативну інформацію. Після детального аналізу ситуації безпосередньо під час засідання керівник АТЦ УСБУ підписав наказ про початок антитерористичної операції. Члени штабу негайно вибули до нашого міста і у приміщенні КЗ «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської облради знову оперативно відбулось засідання. Про організацію евакуації персоналу вузу та населення доповіли міський голова О. Шикер та начальник відділу з питань НС та ЦЗН А. Каус. Було вирішено піти на поступки терористам і надати їм все те, що вони вимагають. Штурмувати приміщення, де вони засіли, було небезпечно – тоді уникнути людських жертв не вдалося б, адже бандити повідомили про замінування приміщення. Уже під час руху автобуса із терористами і заручниками відбувся його штурм загоном спецпризначення. У підсумку – заручники були звільнені, терористи опинились без зброї в кайданках на землі (на фото).

Підсумки навчань підбив керівник навчань, полковник Валерій Мичкало. Він зазначив, що навчання напередодні «Євро-2012» були проведені на високому рівні і сприяли покращенню координації заходів щодо протидії терористичним проявам в межах функціонування створеної в Україні єдиної державної системи запобігання, регулювання та припинення терористичних актів та мінімізації їхніх наслідків. Проте, були виявлені певні недоліки і упущення, які слід врахувати у майбутньому, подбати про кращу захищеність об'єктів з масовим перебуванням людей від можливих терористичних проявів. За сприяння у проведенні навчань організатори висловили подяку ректору Національного університету «Острозька академія» І. Пасічнику та міському голові О. Шикеру.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 1014 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/18
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]