Четвер

25.04.2019

18:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Захід корисний і потрібний, але байдужість – зашкалює

У неділю, 5 липня, в районному Будинку культури відбувся семінар для депутатів міської, районної та сільських рад, а також їх голів з приводу того, що найближчим часом планується об’єднання територіальних громад на теренах Рівненщини і всієї України. Захід організували і провели міська та районна організації політичної партії блоку Петра Порошенка «Солідарність». 

На початку заходу виступив голова районної організації Олександр Качан. Він наголосив, що сьогодні об’єднання територіальних громад стосуватиметься кожного мешканця нашого краю, особливо це актуально для депутатів різних рівнів, які мають свідомо і зі знанням справи приймати рішення щодо майбутнього реформування системи органів місцевого самоврядування.

Для присутніх був показаний фільм, де було обґрунтовано необхідність адміністративно-територіальної реформи. Це пов’язано з тим, що сьогодні в Україні неефективна, безвідповідальна, громіздка та наскрізь централізована влада. Аби змінити стан речей, необхідно, на думку ініціаторів змін, зробити п’ять логічних і послідовних кроків: створити 3-рівневу систему адміністративно-територіального устрою. Регіони – об’єднуватимуть кілька теперішніх областей, наприклад, Волинську, Рівненську і Житомирську; райони – до них входитимуть кілька сучасних в межах теперішньої області, наприклад, на Рівненщині планується утворити їх три: Рівненський (увійде Острожчина), Сарненський та Дубенський; громади – складатимуться з кількох сіл, селищ, міст, поки що, в межах сучасних районів; розподілити повноваження між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіальності, який полягає в тому, щоб найважливіші для людей повноваження передати на найближчий до людей рівень; передати основні повноваження місцевих державних адміністрацій органам місцевого самоврядування, залишивши виконавчій владі тільки контрольні та координуючі повноваження; повністю оновити бюджетну систему, щоб місцеві бюджети отримали прямі стосунки з державним бюджетом, а місцеві податки мають стати основою місцевого бюджету; збалансувати повноваження органів влади відповідальністю. Ці п’ять кроків реформи мають повністю змінити систему влади та управління в Україні на краще, збалансувати повноваження, ресурси та відповідальність. Першим етапом цієї роботи є добровільне об’єднання територіальних громад, де передбачено в межах сучасних районів утворення із кількох сіл, селищ та міст однієї чи більше потужних громад.

Адвокат Павло Нікітюк проаналізував основні положення законодавства про об’єднання територіальних громад. Представник офісу реформ в Рівненській області Василь Курилас говорив про перспективний план, поточну роботу, проблеми, необхідність та переваги добровільного об’єднання територіальних громад на теренах Рівненщини. Голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір розповів про роботу, яка проводиться на Острожчині щодо проведення реформ, план створити в межах Острожчини дві громади – малу з центром в Оженині, яка має об’єднати території Оженинської, Хорівської, Плосківської та Українківської сільрад і яка забезпечена необхідним близько 64 відсотків; велику – Острозьку (планується, що увійдуть наше місто і решта сіл нашого району, звісно, якщо погодяться), яка забезпечена на 98 відсотків необхідним. Він акцентував увагу присутніх на перевагах об’єднаних громад, необхідності проведення реформ, перспектив розвитку населених пунктів Острожчини, наявні проблеми і шляхи їх вирішення після реформування та ін. За його пропозицією хвилиною мовчання було вшановано пам’ять бійця АТО Івана Строкова, який помер на Донбасі і був похований напередодні в селі Михалківці.

Присутні задавали питання виступаючим, отримували відповіді, вступали в дискусії, висловлювали свої сумніви щодо об’єднання та ін. Семінар мені особисто дуже сподобався, бо дізнався багато цікавого та корисного, чого раніше не знав. Та, на жаль, ті, для кого призначався захід, його проігнорували. В залі був лише 1 сільський голова, більше 30 депутатів різних рівнів – і все. Гірко, і мало б дивувати (вже звик до байдужості земляків), що ті, хто має приймати важливі рішення в житті своїх громад, зрештою, й України, байдужі до всього і, зокрема, до реформ. Її теперішня влада в умовах війни відчайдушно намагається зробити цивілізованими методами. На мою думку, людей треба було зібрати по-старому – зобов’язавши відповідальних працівників. Та й саму реформу треба було проводити централізовано, адміністративними методами, не покладаючись на людей, які у переважній своїй більшості байдужі до всього суспільного і ще не готові то таких змін. І їх відсоток дуже великий. Давайте – заперечте мені! Ми вміємо гарно критикувати, насміхатись, кричати гасла, а ось вникнути в суть необхідних змін, докласти свої зусилля для покращення, працювати – дзуськи.

Іван ГЛУШМАН

№ 29 від 18 липня 2015 р. Категория: Політика, депутатська діяльність | Просмотров: 234 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]