Вівторок

23.04.2019

20:54

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Захищаючи права і свободи громадян

Інформація про стан законності та правопорядку на території Острозького району та міста Острога у 2013 році та вжиті заходи прокурорського реагування з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.  

Острозька міжрайонна прокуратура в 2013 році здійснювала свої повноваження виключно в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, не допустила незаконного втручання у діяльність інших підприємств, установ та організацій, випадків підміни органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і державного контролю та зосередила свою роботу на здійснення правозахисної роботи шляхом нагляду за діяльністю цих органів.

Упродовж 2013 року Острозькою міжрайонною прокуратурою здійснено ряд координаційних та наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

Так, у минулому році проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів Острозького району та міста Острога, на яких розглядалися питання стану запобігання і протидії злочинності та корупції; 6 міжвідомчих нарад з питань забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності; додержання законодавства у сфері охорони здоров’я; додержання законів при виконанні кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі; додержання законодавства про пенсійне забезпечення; додержання законодавства про виконавче провадження при виконанні рішення судів; додержання законодавства в сфері запобігання та протидії корупції.

Виконання спільних узгоджених заходів, схвалених учасниками вказаних нарад, сприяли покращенню стану законності на території Острозького району та міста Острога, захисту прав і свобод громадян та інтересів держави від злочинних посягань.

Зокрема, на 209 тис. грн., або на 41% ( у порівнянні до 1 січня 2013 року) зменшився борг по страхових внесках до Пенсійного фонду України, знизилась підліткова злочинність з 7 злочинів у 2012 році до 3 у 2013 році.

Упродовж року міжрайонним прокурором прийнято 93 постанови про проведення перевірок в порядку нагляду, за результатами яких розпочато 4 кримінальних провадження, з них 3 направлено до суду, розглянуто із вжиттям заходів 85 подань, до відповідальності притягнуто 48 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі – 17 посадових осіб органів контролю, відшкодовано 2286 тис. грн.

Острозькою міжрайонною прокуратурою попереджено незаконне надання 96,46 га земель сільськогосподарського призначення вартістю 2268 тис. грн.

Упродовж 2013 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 752 заяви та повідомлень про кримінальні правопорушення.

За результатами досудового розслідування прийнято 518 рішень про закриття кримінальних проваджень на підставі ст. 284 КПК України, до суду надіслано 133 провадження, в тому числі 130 з обвинувальним актом. 40 кримінальних проваджень надіслано до суду для розгляду питання щодо затвердження угоди про визнання винуватості (10) та угоди про примирення (30). Всі угоди про визнання винуватості судом затверджено.

У кримінальних провадженнях, які завершено розслідуванням та скеровано до суду, завдані державі збитки відшкодовано в повному обсязі.

Рівень розкриття злочинів становить 57,9% (по області 45,8%). Разом з тим, в районі та місті зареєстровано 70 тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень. Проти особи вчинено 70 правопорушень або 25,6% від зареєстрованих (по області 14,5%). Зокрема, вчинено 3 навмисних вбивства (2012 р. – 2).

Проти власності зареєстровано 132 кримінальних правопорушення, з яких 111 – крадіжок. Також зареєстровано 22 кримінальних правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.

Продовжують вчинятися кримінальні правопорушення у стані алкогольного сп’яніння та особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення.

Острозькою міжрайонною прокуратурою проведено цілеспрямовану, системну роботу у сфері запобігання та протидії корупції. Так, в 2013 році виявлено 2 факти кримінально–караних корупційних діянь, а також складено 3 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, за розглядом яких судом правопорушників притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу.

Острозьким районним судом протягом 2013 року у судовому розгляді ухвалено 59 обвинувальних вироків. Всі вони розглянуті у розумні строки. Окрім того, у 2013 році активно використовувався інститут укладення угод. Судом постановлено понад 30 вироків, якими затверджено угоди про визнання винуватості та про примирення. Випадків постановлення виправдувальних вироків та закриття кримінальних проваджень за реабілітуючими підставами не було.

Острозькою міжрайонною прокуратурою упродовж 2013 року вирішено 51 звернення громадян та 42 скеровано за належністю. Із вирішених звернень – 3 задоволені.

Міжрайонна прокуратура діє гласно. У поточному році направлено 6 інформацій в органи влади, здійснено 45 виступів в засобах масової інформації, у тому числі 9 у центральних електронних ЗМІ. На належному рівні діє офіційний сайт прокуратури.

Слід зазначити, що упродовж 2013 року кримінальні провадження за реабілітуючими підставами не закривалися, випадків незаконного затримання, незаконного притягнення до кримінальної відповідальності не допущено.

Любов КОВАЛЬЧУК, Острозький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції­

№8 від 15 лютого 2014 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 280 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]