Субота

20.04.2019

19:54

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Захворів – сиди вдома!
Осінь – пора року, коли спостерігається значний ріст захворювань на ГРВІ та грип. Загально відомо, що захворювання грипом вкрай небезпечне своїми ускладненнями, тому виникнення цієї хвороби краще попередити, ніж втрачати час та гроші на її лікування. Не дивлячись на те, що населення України знає про методи профілактики грипу та про банальні правила поведінки під час хвороби, вони фактично ніким не дотримуються.

Переважна більшість "трудоголіків” наражають на небезпеку не тільки своє життя та здоров’я, але і здоров’я оточуючих. МОЗ попереджує, найбільш інтенсивно віруси грипу розповсюджуються від хворого в перші два-три дні з початку захворювання. На десятий день хвороби людина, як правило, стає незаразною. Можливо, якщо українці про це дізнаються більше, вони не будуть переносити грип на ногах і «дарувати» інфекцію колегам і попутникам у транспорті.

Плачевно, що в Україні людина більше боїться втратити роботу або отримати догану від начальства, ніж заразити половину трудового колективу і десятки попутників в метро або «маршрутці». Тому прийнявши купу ліків, людина продовжує жити звичним для неї життям, розповсюджуючи хворобу у геометричній прогресії. Як результат, через декілька днів такого самолікування людина, як правило, йде на лікарняне ліжко уже з гіршими наслідками та ускладненнями.

Експериментально підтверджено, що життєздатність, вірулентність та інфекційні властивості вірусу грипу зберігаються в повітрі приміщень протягом 2-9 годин. На папері, картоні, тканинах – 8-12 годин, на металевих предметах і пластмасі – 24-48 годин. Після контакту з інфікованою поверхнею віруси грипу залишаються життєздатними і вірулентними на шкірі рук протягом 8-15 хвилин, на поверхні скла – до 10 днів.

Грип не був би настільки масовим захворюванням, якби не його здатність легко передаватися від хворої людини до здорової. Тому, шановні друзі, не наражайте на небезпеку своє здоров’я та здоров’я оточуючих!

Володимир СКРИПІН,
провідний спеціаліст Здолбунівської МВДРОВ ФССзТВП
Просмотров: 291 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]