Понеділок

20.05.2019

05:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Законодавчі гарантії захисту майнових інтересів дітей
Малолітнім і неповнолітнім особам може належати будь-яке майно, яке, відповідно до закону, є об’єктом права приватної власності фізичних осіб. Проте, діти не можуть здійснювати свої права самостійно, бо мають лише часткову цивільну дієздатність. Саме тому належним їм майном управляють батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники.  

Чинним законодавством передбачено гарантії захисту майнових інтересів дітей. Зупинимось на найбільш важливих моментах.

1. Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається органом опіки та піклування після перевірки, що проводиться протягом одного місяця, і лише в разі гарантування збереження права дитини на житло.

2. Дарування будь-якого майна від імені дітей законом не допускається. Крім цього, батьки не можуть зобо­в’я­зу­ватися від імені дитини порукою.

3. Якщо дитина зареєстрована та проживає у квартирі, яка продається, проте не є її власником, то орган опіки та піклування також надає дозвіл на продаж житла за умови, що дитина буде забезпечена житлом на праві користування.

4. Малолітні та неповнолітні діти, зареєстровані у квартирі, повинні брати участь у її приватизації у рівних частках разом із батьками або іншими особами, які беруть участь у приватизації.

5. Закон захищає інте­реси дітей і у разі смерті їхніх батьків. Адже малолітні та неповнолітні діти вважаються такими, що автоматично прий­няли спадщину, навіть коли не подали заяви про прийняття спадщини. Якщо батьками був зроблений заповіт на третю особу, то, незалежно від змісту заповіту, такі діти беруть участь у розподілі спадщини, оскільки мають право на обов’язкову частку.

6. Від імені малолітньої особи відмовитися від прийняття спадщини можуть її батьки з дозволу органу опіки та піклування, а неповнолітня особа може відмовитися від прийняття спадщини за згодою батьків і за наявності дозволу органу опіки та піклування.

Лариса Конащук, приватний нотаріус Острозького міського нотаріального округу
№50 від 7 грудня 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 240 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]