Понеділок

22.04.2019

03:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Замість пера – вудка

У Рівному на озері Басів Кут відбувся 6 чемпіонат Рівненської області з вилову риби «мормишкою» з-під льоду серед журналістів. Проведення змагань під егідою Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України було обумовлено заздалегідь, і була надія, що стовпчик термометра стабільно буде триматись на позначках нижче нуля. Але природа виявилась примхливою: після нетривалих морозів прийшла й відлига. Це змусило дещо похвилюватись запеклих рибалок, бо доля заходу насамперед залежить від товщини льоду. Принаймні торік журналістам так і не вдалося організувати змагання зі зимової риболовлі, бо крига була слабкою і рятувальники не дали «добро» на вихід на кригу. 

У неділю вранці було дано старт змаганням. Рибалки зразу ж взялись за  вишукування місць з імовірним скупченням риби. Для цього кожен учасник  зробив перших кілька лунок, які рибалки перевіряли специфічною «грою» «мормишки», до якої додається натуральна наживка: личинки комара – мотилі.

Перші хвилини очікування не принесли позитивних результатів. Це закономірне явище, бо риба ще не призвичаїлась до масового буріння лунок. Як тільки стих шум, усі почали чекати перше клювання. Поталанило представнику команди «Радіо «Дім» Василю Ващуку.

За правилами змагань, свою рибальську вправність рибалки повинні демонструвати у два тури, кожен з яких триватиме дві години та тридцять хвилин. Як на перший погляд, часу достатньо. Але учасники змагань пересвідчились, що риба просто нехтує живим «делікатесом» на гачку. На першому етапі автор цих рядків залишився з «нулем». Колега по команді, яка називалась «Перспектива», майстер електроцеху Хмельницької АЕС Кадим Каржау зумів візначитись двома рибинками загальною вагою 39 грамів. Успішними виявились маневри між лунками у представника команди «Вектор безпеки» Дмитра Лопачука, його «творчий доробок» заважив 179 грамів. Згодом він відкрив секрет свого успіху, мовляв,  хороший результат може бути лише за рахунок контролю значної території, на якій дозволено проведення змагань. Треба не лінуватись робити все нові і нові лунки. Коли на одній з них кілька хвилин не помічено клювання, потрібно переміщуватись на нову.

У другому турі рибалки так захопилися «ревізією» лунок, що не помітили як збігли дві з половиною години змагань. Судійська колегія у складі головного судді змагань Володимира Джуса та секретаря Богдана Дем’янчука ретельно зафіксувала всі улови. Поки тривала дегустація свіжої рибальської юшки, «рибні експерти» ретельно підраховували бали і визначали переможців.

Найвправнішими рибалками із загальним результатом 299 грамів виявилась команда «Фотоцентр «Світлина» у складі Леоніда Латті та Володимира Латті. Як це не звучить парадоксально, але команда «Вектор безпеки», яка зловила аж 641 грам, визнана другою. Тут «секрет» у підрахунках за міжнародним стандартом змагань зі спортивної риболовлі – бальна система, яка враховує досягнення протягом двох турів. До речі, наша команда «Перспектива – ХАЕС» за результатами зважування показала третій результат – 194 грами, але місце дісталось лише четверте.

Перед початком змагань несподіванкою виявилась пропозиція нетішинцю Юрію Савченку, який прибув щоб підтримати команду «Перспектива», виступити за Рівненську організацію Національної спілки журналістів України. Він разом із секретарем спілки Миколою Фоменком азартно боровся за перемогу. Їх результат – 194 грами, що дало можливість посісти п’яте місце.

Хвилююча мить нагородження. Переможцям дістались медалі, кубки, призи, серед яких – льодовий бур, рибальське крісло-пенал та інші корисні подарунки, які надав постійний спонсор змагань під егідою Рівненської організації Національної спілки журналістів України, директор магазину «Рибалка» Юрій Бойко. Призи також надали рибальські магазини «Флагман», «Поплавок», «Риболовні снасті». Рибальськими сувенірами не була обділена увагою і команда «Перспектива».

Олександр ШУСТЕРУК

№ 8 від 21 лютого 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 213 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]