Вівторок

23.04.2019

04:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Заради єдності у вихованні
Значення батьківського авторитету, роль педагогічного колективу, небайдужість громади – основні питання, які обговорювались на першому міському батьківському форумі "Співпраця школи, сім’ї, громадськості щодо формування всебічно розвиненої особистості, активного громадянина України”.  

В цьому заході взяли участь: заступник міського голови Ольга Логвін, начальник відділу освіти виконкому Острозької міської ради Людмила Кухарук, молодший радник юстиції Острозької міжрайонної прокуратури Олександр Гуц, доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету НаУ "Острозька академія” Василь Жуковський, оперуповноважений ВКМСД Острозького МВ Юрій Грищук, вчителі, члени батьківських комітетів – всі, кому небайдужа ця проблема.

"Батьківський форум – це можливість для зустрічі батьків, посадовців, педагогів, науковців з метою обговорення спільних дій по ефективній взаємодії з навчальними закладами у сфері духовно-етичного виховання дітей, попередження і подолання негативних тенденцій в суспільстві”, –наголосила Людмила Кухарук під час відкриття зустрічі.

Доброта, увага, людяність та взаємоповага перш за все у сім’ї – основа формування дитини – про це говорили батьки, учні і просто пересічні громадяни, у невеличкому відеофільмі, який продемонстрували присутнім на початку обговорення. Проте, сучасне життя малює іншу картину. За даними соцопитування, яке провів міський відділ освіти, 40% дітей вказали на те, що не знаходять взаєморозуміння з батьками і аналогічно 35% батьків поскаржилися, що не розуміють своїх дітей. Незначна роль, а то і взагалі відсутність батька у вихованні – одна із проблем сьогочасного суспільства, так лише 13% наших острозьких учнів відповіли, що і тато приймає участь у їх вихованні. За щоденними клопотами їм бракує часу на своїх чад, а звідси і сумна статистика правопорушень, яку озвучували представники міліції і прокуратури.

 Науковці радили освітянам звернути увагу на духовне виховання учнів, ввівши у всіх школах міста уроки християнської етики, розповіли про практику співпраці сім’ї і школи за кордоном, зокрема в Америці. Педагоги говорили про негативний вплив ЗМІ та Інтернету на сучасне підростаюче покоління, про важливість навчання батьків правильному вихованню дітей. Батьки, в свою чергу, порушували питання про відсутність у місті сучасних спортивних майданчиків, власного басейну, для ширшого залучення дітей до занять спортом, висловлювали побажання про активніше патрулювання вулиць правоохоронцями у вечірній час.

 Батьківський форум став ще однією можливістю для педагогів і батьків обговорити спільні проблеми і намітити шляхи їх вирішення, донести представникам влади актуальні пропозиції батьківської та педагогічної громадськості. "Тільки у тісній співпраці батьків, педагогів, громади міста можна виховати дійову, інтелектуальну, творчу, благородну, фізично здорову, естетично повноцінну, працелюбну, порядну, гуманну людину”, – сказала Ольга Логвін, підбиваючи підсумок форуму. Під час заходу було прийнято резолюцію.

Людмила КОЗАК
№4 від 26 січня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 240 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]