Вівторок

23.04.2019

21:39

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Збережемо соціальні гарантії

У разі працевлаштування безробітних на нові робочі місця, служба зайнятості компенсує роботодавцям витрату коштів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це суттєво сприяє збільшенню кількості робочих місць для працевлаштування безробітних.

Механізм виплати роботодавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачений Законом України «Про зайнятість населення». Отримати компенсацію може кожен роботодавець, чия діяльність відповідає нескладним вимогам, і хто працевлаштовує безробітних за направленням служби зайнятості на нові робочі місця.

Зобов’язання, які роботодавець повинен взяти на себе, в основному пов’язані з гарантуванням збереження створеного робочого місця. Тобто безробітного слід працевлаштувати не менш, ніж на два роки. У разі звільнення працівника, за якого виплачувалась компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення цього терміну, сума виплачених коштів повертається в повному обсязі залежно від джерела компенсації, або ж на його робоче місце за направленням служби зайнятості працевлаштовується інший безробітний у межах дворічного терміну. До того ж, роботодавець не може погіршувати умови праці, встановлені на день працевлаштування.

У 2013 році на нові робочі місця зі здійсненням компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 11 безробітних, у тому числі 7 – це особи, які потребували додаткових соціальних гарантій, та 4 особи, які працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Торік цією послугою скористалося 8 роботодавців.

Протягом 11 місяців цього року прийнято 23 рішення про компенсацію єдиного соціального внеску роботодавцям, в тому числі 18 рішень про працевлаштування соціально незахищених громадян та 5 рішень про працевлаштування громадян до роботодавців, які здійснюють свою діяльність у пріоритетних видах економічної діяльності.

Для прикладу, фізична особа – підприємець Марія Мамонтова – одна з роботодавців, що кілька років поспіль співпрацює з Острозьким міськрайонним центром зайнятості, скористалася даною послугою. Марія Романівна протягом грудня 2013 – квітня 2014 року створила 6 нових робочих місць: посади менеджера з організації консультативних послуг, манікюрника та перукарів, на які за направленням центру зайнятості було працевлаштовано осіб з числа безробітних.­

З 26 вересня цього року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, згідно якої врегульовано умову створення нового робочого місця та процедуру обміну даними між державною службою зайнятості, Пенсійним фондом та Державною фіскальною службою.

Цією постановою перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва доповнено 19 видами економічної діяльності.

Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, адже стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформляти працівників у штат, виплачувати їм легальну заробітну плату та забезпечувати соціальні гарантії.

Людмила ВУС-СТОЛЯРЧУК,
заступник директора Острозького МРЦЗ

№51 від 13 грудня 2014 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 211 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]