Середа

24.04.2019

14:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Зброя і штрафи
Віднині власникам зброї та спеціальних пристроїв доведеться бути уважнішими, адже згідно із змінами у законодавстві штрафи за порушення обігу та користування зброєю суттєво збільшилися. Тож хочемо усіх бажаючих ознайомити із деякими із них.  

Згідно статті 174 КУпАП стрільба з вогнепальної чи холодної метальної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, а також у відведених місцях з порушенням установленого порядку – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії і бойових припасів або без такої.

А от за порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї порушникам доведеться сплатити штраф розміром від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно статті 190 КУпАП. У разі ж повторного вчинення цього правопорушення протягом року зловмиснику загрожуватиме штраф у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскація зброї.

За порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення нагородної вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів штраф збільшився до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого. Крім того, згідно статті 191 КУпАП за ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі правопорушення – тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї і бойових припасів.

Згідно статті 192 КУпАП порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Слід пам’ятати, що зброя – не іграшка. Тому поводитись з нею слід максимально обережно, адже від вас залежить не лише ваше життя, але й оточуючих.

Острозький МВ УМВС
№50 від 15 грудня 2012 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 265 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]