Субота

20.04.2019

08:05

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Згадуючи уроки Чорнобиля
Двадцять шість років Чорнобильської трагедії минуло 26 квітня цього року. Цій трагічній сторінці історії і був присвячений мітинг-пам’яті «Стоїть сльоза. Пекуча і терпка», що відбувався на центральній площі Острога.

Про сумну дату нагадувала викладена із лампадок по центру на сходах цифра 26. Поруч – стенд із портретами тих острожан, кого вже з нами немає і хто боровся із невидимим ворогом (фото 1). Ведуча Світлана Панченко говорить про те, що той день назавжди залишиться чорним днем в історії України, днем, коли Чорнобиль став відомим усьому людству:

– Заради усього святого, що збереглося у наших душах, заради тих, хто першим кинувся у пекло чорнобильського реактора і сьогодні догорає, мов та свіча, у світі байдужості та зневіри, пам’яті тих, хто віддав власне життя заради нашого майбутнього, майбутнього України, відзначає весь український народ 26-і роковини Чорнобильської трагедії.

Перед учасниками мітингу виступає міський голова Олександр Шикер:

– Ця аварія сколихнула не лише Україну, а і увесь колишній СРСР. Тоді ліквідатори не задумуючись і не шкодуючи власного здоров’я, стали на захист людства, на захист нас з вами, за наше майбутнє. Треба пам’ятати про це, щоб біда не повторилася знову. Сьогоднішній день – нагадування про те, що мирний атом може вийти з-під контролю. Вічна пам’ять тим, хто загинув, захищаючи нас. Живим ліквідаторам бажаю здоров’я, миру у родинах. Ми пам’ятатимемо про ваш подвиг для людства. Дякую усім за шану і повагу до чорнобильців-ліквідаторів.

Олександр Шикер вручив грамоти міського голови та подяку переможцям конкурсу малюнків «Відкрита рана нашої землі» (фото 2). Він був присвячений Міжнародному дню пам’яті Чорнобиля і проводився у навчальних закладах міста з 2 до 20 квітня. На розгляд журі конкурсу подали свої роботи 30 учасників. Найактивнішими були учні КЗ «Острозька спеціальна школа-інтернат І-ІІІ ступенів», які представили найбільшу кількість малюнків. Юні острожани творчо і майстерно підійшли до висвітлення теми, кожна робота була по-своєму оригінальна. Тому журі, очолюване заступником міського голови О. Логвін у складі І. Волянюк – начальника відділу сім’ї та молоді, Л. Ліщук – бібліотекаря дитячої бібліотеки, О. Толочик – в. о. головного редактора газети « Замкова гора» визначало переможців у дискусіях. Перше місце виборола Оксана Гусарук з КЗ «Острозька спеціальна школа-інтернат І-ІІІ ступенів» (фото 3). Її робота в трьох кольорах, в центрі якої був мертвий лелека, вирізнялась лаконічністю та душевністю. Друге місце дісталось семикласниці ЗОШ №1 Таїсі Комарницькій, третє – шестикласнику ЗОШ №3 Роману Батіщеву. Подякою за креативність висвітлення теми нагороджена учениця 8 класу Острозького НВК «Школа – гімназія» Софія Зоря.

Заступник голови Острозької районної ради Надія Дем’янчук згадує події 26-річної давності і називає цифри, які є відлунням цієї трагедії на Острожчині – кількість постраждалих дорослих, дітей.

Своїми спогадами із присутніми поділився ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції Петро Рудий (фото 4):

– У житті країни ця дата сповнена гіркого полину. І до сьогодні ми пожинаємо плоди того, що прагнули підкорити атом. Я потрапив у Чорнобиль в перші місяці після трагедії і тоді ще не відчував впливу невидимого ворога на здоров’я. Я просто робив свою роботу. Пам’ятаю коричневий бетон і дороги, які поливали водою з клеєм, щоб прибити смертоносний пил до землі. Тоді біда об’єднала нас усіх, незалежно від національності. В усіх нас була прописка «чорнобилець». Вона болюче торкнулась кожного, а мене примусила по-новому поглянути на світ. Об’єднаємось, щоб земля більше не знала такого страшного лиха.

Читці поезією нагадують про трагедії в родинах, сльози і горе, які приніс Чорнобиль. Вони кладуть квіти до стенду із портретами загиблих ліквідаторів. Звучить набат. Присутні на мітингу хвилиною мовчання вшановують пам’ять про муки і трагедію, подвиг і безсилля, пам’ять і нестерпний біль. Ведуча завершує мітинг словами: «Єднаймося у боротьбі за достойне життя!!!»

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 449 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]