Середа

24.04.2019

19:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Згадували Чорнобиль і молилися за благополуччя
Мітинг пам’яті «Полин-сльозою омивається душа», приурочений до 27-ої  річниці Чорнобильської трагедії відбувся у п’ятницю, 26 квітня, на центральному майдані міста.  

Розпочинаючи захід, ведучі зазначили, що спливають роки, а той чорний день 26 квітня 1986 року довго не зітреться із пам'яті людей. Годинник життя відрахував уже 27 років, але слова  «Чорнобиль», «Мертва зона» гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово руйнуються приміщення. Важко знайти в Україні місце, яке б не було пов’язане з горем Чорнобиля – комусь довелося стати в ряди тих, хто ліквідував наслідки аварії, комусь – рятувати життя і здоров'я потерпілих, інші просто допомагали і матеріально, і морально.

У виступі голова Острозької райдержадміністрації Василь Дума говорив про те, що на тілі нашої неньки-України дуже багато ран. Однією з найболючіших є Чорнобильська аварія. На території Острога і району проживають люди, які втратили здоров’я, працюючи там. Є такі, що померли від надмірної радіації. Під час ліквідації аварії вони працювали, рятуючи всіх нас від біди. Ми маємо пам’ятати їх подвиг. Світла пам’ять померлим, шана і повага живим ліквідаторам аварії.

До мікрофону підійшла начальник відділу культури міськвиконкому Зоя Систалюк. Дві дівчини покрили голову Матері-України чорною хусткою. У своїх монологах вони говорили про Чорнобиль, пустку, печаль і смерть у благодатному краю, заростання бур’янами родючих колись земель, пам’ять про трагедію, сором за те, що одягнули на нашу Матір-Україну чорну хустку, кинули їй під ноги терни, запалили зловісний німб.

Після сумних і моторошних слів перед присутніми з’явились інші дівчата. Тримаючи в рухах запалені лампадки, повільною ходою вони з двох сторін підійшли до ікони «Чорнобильської Божої матері». Вона знаходилась на сцені-сходах, покрита чорною тканиною. Ведучі закликали присутніх схилити голови, вшанувати пам’ять померлих хвилиною мовчання. Завершився мітинг-реквієм молитвою до Матері Божої, покровительки українського народу, щоб вона благословила нашу землю і рятувала нас від біди.

Іван ПАВЛІВ
№18 від 4 травня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 215 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]