Понеділок

22.04.2019

03:55

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Жіночий алкоголізм
Зараз багато пишуть про наркоманію, сперечаються, як чинити з вагітними наркоманками, намагаються їх зрозуміти, і вилікувати. Але куди більш актуальна тема жіночого алкоголізму, яка, мабуть, вже настільки буденна, що й не надто хвилює мас-медіа. Адже, як показує практика, жінок-алкоголіків в країні набагато більше, ніж жінок-наркоманок. У групі ризику – жінки від тридцяти до сорока п’яти років, тобто – продуктивного віку.  

Фахівці вважають, що не буває «чоловічого» і «жіночого» алкоголізму. Тому це поєднання, що стало вже стійким, не слід розуміти буквально. Проте, як стверджують експерти, у жінок він протікає набагато важче. Якщо у чоловіків дистанція від першої чарки до стадії білої гарячки може розтягнутися на 10 років, то жінка може легко спитися за 1-2 роки. Необоротні зміни в психіці слабкої статі також настають швидше, ніж у чоловіків. Жінки легше втрачають кількісний контроль над випитим, і, перебуваючи напідпитку, стають розв’язнішими і доступнішими. Алкоголь стирає всі бар’єри і табу.

Часто жінки соромляться своєї порочної пристрасті, а точніше – хвороби. І якщо чоловіки, як правило, п’ють і спиваються «за компанію», то пані воліють приглушувати свою тугу на самоті. Справа в тому, що суспільство традиційно зневажає жінок, які спилися. Якщо в багнюці лежить чоловік, в якого з кишені стирчить горілка, люди дивляться на це, як на щось звичне, проте жінка-алкоголічка у всіх викликає найнегативніші емоції. Від питущих батьків-чоловіків рідше відвертаються діти, ніж від матерів-алкоголічок. Подібне ставлення заважає жінці звернутися до лікаря – вона боїться отримати чергову "порцію" презирства і, відповідно, погіршує ситуацію.

Алкоголізм, а тим більше у жінок, вилікувати важко, але йому можна запобігти, в першу чергу, повагою до себе. Не чекаючи схвалення від оточуючих, не підлаштовуючись під смаки, які диктуються "гламурними” журналами або рекламою, а жити своїм життям, приймати рішення і не боятися труднощів. Це рішення зрілої особистості, яка не боїться жити, і яка буде кидати виклик світу. Такі люди – шукають сенс буття, а не чарку.

Микола Кідер, фахівець із соціальної роботи ЦСССДМ
№33 від 17 серпня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 242 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]