П'ятниця

19.04.2019

09:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Життєвими і творчими шляхами Шевченка

«…І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом».

У перші березневі дні шкільна родина КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» відзначала Шевченківський тиждень. До святкування 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича діти поставилися дуже відповідально, тому усі сім днів були насичені заходами.  

Вже у понеділок коридори навчального корпусу прикрашало гранітне погруддя Шевченка. Тут розміщено і далекоглядні пророчі вислови автора, і виставку дитячих малюнків за творчістю Тараса Григоровича. Ці роботи виконані і олівцем, і фарбами. Саме тут автори намагались передати своє бачення змісту і творчості великого Кобзаря. Дуже цікаво відбулися інформаційні хвилинки про українського генія для молодших вихованців, підготовлені учнями старших класів.

Проявити свої декламаторські здібності вихованці мали можливість на загальношкільному конкурсі «Вінок Кобзареві». Переможцями стали: учні 10-А класу Сергій Опанасюк та Вікторія Глабець, учениця 6-А класу Ілона Ражик. Щоб глибше пізнати життя та творчість великого Кобзаря, учням 8-12 класів демонструвався фільм «Тарас Шевченко» із серії «Великі українці» та проведено екскурсії до пам’ятника Тарасові Шевченку.

У середу, 5 березня, знавці твор­чості Шевченка змагалися у літературних вікторинах, які відбулися у шкільній бібліотеці. Учні 5-7 класів власноруч виготовили «Рушник Тараса Шевченка», де «чорними й червоними нитками» відобразили життєву долю Тараса. А старшокласникам довелося пригадати усі уроки літератури, на яких вивчалась творчість поета та художника, аби правильно відповісти на нелегкі запитання вікторини «Шляхами творчості Тараса Шевченка».

Заключним акордом Шевченківського тижня стала літературно-музична композиція «Поезія Шевченка – то музики народної душа». З великим піднесенням ведучими було підкреслено значимість постаті Великого українця, його нелегкого життєвого і творчого шляху. На святі лунали поетичні й музичні твори у жестовому виконанні учнів школи та було інсценізовано уривок з поеми «Катерина». Сила духу і слова Шевченка відбились у жестах пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні хлопців-старшокласників.

Оксана КЕРАСІР, бібліотекар КЗ «Острозька спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст.»

№13 від 22 березня 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 266 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]