Субота

20.04.2019

07:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Життя на веселій ноті
Микола Мичка знаний в усьому Острозі й Острозькому районі. Над його жартами сміються від малого до великого, жоден концерт в Будинку культури не обходиться без виступів цього артиста. Гуморист розповів «Замковій горі» про свою професію та те, що викликає в нього усмішку.  

– Миколо, за освітою ви – режисер. Як до вашого життя прийшов гумор?


– Все почалось ще в третьому класі. Хоча розповідали, що вірші брався «декламувати» ще з садочка. Всім подобалось. А потім, добре пам’ятаю, дали прочитати велику гумореску на 8 Березня. Я ще не розумів до пуття, що я читаю, але запам’яталося, що зал покотився від сміху. Так і почалося все – концерти у себе в селі, в Кричильську, на Сарненщині, конкурси, сам пробував писати сценки. Потім вчився на режисера, грав у КВК у складі Дубенської команди.

– Чий гумор ви читаєте на сцені?


– Народний гумор – для мене святе. Жарти я розповідаю в основному Леоніда Куліша-Зінькова, письменника-гумориста з мого села, який історію у мене викладав. Нині він покійний, а я от таким чином популяризую його твори. Сам я гуморески не пишу, лише сценки та мініатюри.

– В житті ви теж любите сміятися чи серйозна людина?


– Я до всього відношуся з гумором. Буває всяке, проте намагаюсь усе переводити у сміх, на веселу ноту. Та й взагалі, я оптиміст. Над дружиною жартую щодня. Вона вже до цього звикла, любить мої витівки, не ображається.

– Ми сміємось над вашими жартами. А над чиїми смієтесь ви?


– Мені подобаються телепередачі «Вечірній квартал», «Розсміши комі­ка». Я до них придивляюсь, черпаю нат­хнення. У мене в планах далі й далі пра­цювати над собою, розширяти репертуар. Пробую повторювати чиїсь жарти, вчуся нового. Зокрема, вдало виходило повторювати жарти "Кроликів", Зеленського. Люблю народний гумор, але авторів не знаю.

– Ви не думали піти на програму "Розсміши коміка"?

– Ні, поки не думав. Спостерігаю за цією передачею, але там трохи інший гумор. Я більше жартую на побутові теми. Про село, про горілку (сміється).

– Чи складно розсмішити людей нині?

– Жартую я з 2000 року, то ще жоден виступ без сміху не обходився. Навіть інколи перед виходом на сцену спадає на думку щось цікаве, тоді виступаю експромтом. Звісно, перед тим дивлюсь, яка публіка зібралась, що за люди. До цього часу смішити вдавалося.

– Чи є у вашому арсеналі жарти про політику?

– Був один політичний монолог, читав його кілька разів. Але там не лише політика, там про життя, роботу, алкоголь. Багато гумору є про нашу владу. Раніше вона не дозволяла над собою сміятись. А нинішня влада сміється, хоча це їй не додає ваги в очах людей. Я стараюсь не жартувати про владу, хоча й дуже хочеться.

– Які жарти аудиторія любить найбільше?

– Народні. Але найкраща реакція, здається, на політичний гумор. Чому? Бо це правда, а правда переведена в жарт завжди цікава. Хоча випадків, коли люди не сміялись з моїх виступів, практично не було.

– Ви не думали працювати та­мадою?

– 8 років працював. Зараз вже ні, бо хоч і гроші непогані, але цим займатись постійно треба. Тепер часу не вистачає, та й бажання великого теж немає. Може, колись повернусь до цього. Зараз працюю в Будинку культури в Білашеві, Острозького району.

– Незабаром 1 квітня – День сміху. Будете когось розігрувати?

– Звичайно буду. От дружину вранці злегка розіграю. Взагалі подобається цей день, бо він пов’язаний зі сміхом, як і все моє життя. І робота теж така. Тому таке маленьке свято люблю і поважаю. Побільше б таких!

Спілкувалась Людмила ПАНАСЮК
№13 від 30 березня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 275 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]