П'ятниця

19.04.2019

17:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Живе не медициною єдиною

Олена Пиріг працює завідувачем інфекційного відділення Острозької ЦРЛ. Робота забирає левову частку її дня. Але жінка знаходить час, щоб готувати, вишивати, читати, і, як кожна дружина та мати, дбати про сім’ю. Напередодні Міжнародного жіночого дня ми з нею поспілкувалися.  

Родом Олена Миколаївна з Острога. Тут, у сім’ї педагога і військового, вона народилася, закінчила із золотою медаллю середню школу №1. Ще навчаючись там вирішила, що буде медиком, хоч у їх родині в цій галузі ніхто не працював. Батьки агітували дочку вступати до фінансово-економічного інституту. Подружка, яка навчалася у Дніпропетровському медінституті, загітувала Олену Стецюк вступати у вуз в місті на Дніпрі, мовляв, воно дуже гарне, там добре і цікаво вчитися, оспіваний Шевченком «ревучий». Як часто буває, за результатами вступних екзаменів не вистачило балів.

Повернувшись додому, влаштувалася санітаркою в хірургічне відділення райлікарні. Нині Олена Миколаївна пригадує, що тоді майже впродовж року їй довелось працювати на кількох ділянках – прибирала коридори, палати, роздавала їжу, допомагала медсестрам і лікарям у процедурному кабінеті, а коли у відпустку пішла сестра-господиня то і її заміщала. Це була хороша практика для майбутнього абітурієнта, бо впродовж неї майбутній лікар добре вивчила обов’язки молодшої медсестри, не зі слів, а з власного досвіду вже знала про роботу людей в білих халатах. А після роботи дівчина посилено готувалася до вступу. Нині вона каже, що тоді у її кімнаті були кругом розвішані різноманітні малюнки, таблиці, які вона ґрунтовно вивчала, тримаючи їх весь час перед очима. Батьки сподівалися, що робота в лікарні відіб’є у дочки бажання бути медиком. Але сталося навпаки…

Відпрацювавши рік й отримавши цільове направлення, Олена Стецюк вдало вступила на лікувальний факультет Львівського медінституту. Пригадуючи своє життя там, вона каже, що вчитись було цікаво. І місто велике, і багато відомих артистів приїжджало, і заходів чимало було, як у вузі, так і Львові. А ще медичну освіту разом із українцями здобували студенти із зарубіжних країн. Вони були різними за національністю, віросповіданнями, расами. Спілкуючись із ними на заняттях, живучи в одному гуртожитку, українці ближче знайомилися з іноземцями, дізнавалися про їх культуру, звичаї, вірування. На першому курсі острожанка познайомилась із людиною, з якою вона вже більше 25 років спільно крокує життям. Разом із Степаном вони народили і виховують трьох дочок. До речі, старша – Ірина – з’явилась на світ ще у Львові.

Здобувши професію, сім’я повернулася до нашого міста. Після інтернатури Олена Пиріг працювала лікарем інфекціоністом, а на початку 2004 року очолила інфекційне відділення. Вона каже, що раніше у штаті ЦРЛ було 3 інфекціоністи, а тепер залишилась лише вона одна із середнім та молодшим медичним персоналом. Така реформа! Робота забирає левову частку часу, бо лікар, завжди і всюди на роботі, змушений піклуватися про життя і здоров’я пацієнтів.

Коли випадає вільна хвилина, Олена Миколаївна любить читати. Каже, що їй дуже подобаються твори першої жінки – лауреата Нобелівської премії з літератури Сельми Лагерлеф. Більшість людей знають її як автора пригод Нільса в країні чудес, але в неї є ще багато інших цікавих творів із глибоким філософським змістом. Моя співрозмовниця каже, що якби був час, то частіше відвідувала б виставки, концерти, інші заходи...

Розповідаючи про себе, Олена Миколаївна каже, що їй у житті пощастило. Є у неї улюблена робота, коханий чоловік, розумні діти. Попри різноманітну домашню роботу любить вона вишивати. Це заспокоює душу, дає можливість заглибитися у роботу. Готуючи страви для сім’ї, вона часто експериментує, шукає нові й оригінальні рецепти. Крім того, багато страв взято із батьківщини чоловіка – Львівщини. Інколи на кухні він і сам любить готувати, наприклад 8 Березня, якщо не на роботі. Улюблене свято в родині – Різдво. Тільки тоді на столі з’являються пироги з гречкою та цибулею, два види куті – традиційна для нашого краю і таку, як готують на Сокальщині – густішої та з великою кількістю маку. А ще на стіл серед 12 страв ставлять пісний борщ з грибами, без картоплі. Не лише у святкові дні, але й будні готує господиня улюблені чоловікові вареники із сиром, зеленою цибулею, які рясно посипає шкварками.

Мене цікавило, чи буде продовження трудової династії у родині Пиріг. Виявляється, як і її батьки, Олена Миколаївна всіляко відмовляла старшу дочку вступати до медичного. І дівчина погодилась – вона вже закінчила академію митної служби України. А школярки Софія та Дарина ще не вирішили, ким стануть, може хтось і обере таки фах медика, навіть всупереч батькам.

Як медик з досвідом, Олена Миколаївна напередодні жіночого свята перш за все бажає всім мешканцям краю, жінкам здоров’я – і фізичного, і душевного. Вона також зичить острожанкам миру на землі, кохання, взаєморозуміння в сім’ї, затишку в домі.

Іван ГЛУШМАН

№11 від 7 березня 2014 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 273 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]