Середа

24.04.2019

19:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Живе в моєму серці Україна

Уся світова спільнота 3 грудня відзначала Міжнародний день інваліда. Саме цього по-справжньому, зимового дня, у КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» Рівненської облради відбувся захід, який зібрав небайдужих та щирих людей. 

Слідкуючи за подіями в Україні та сповнені переживань діти обрали тему заходу – «Живе в моєму серці Україна». Копітка праця передувала цьому концерту, але робили усе з великим задоволенням і патріотичним піднесенням. Багато гостей, батьки, діти у гарних вишиванках зі щирими посмішками, усі немов завмерли в очікуванні святкового концерту. Сцена виглядала нескінченно багато, різноманітно і щедро у національній символіці та з картою України. Кордони неньки виділили червоними маками.

Україна для кожного по-своєму велична, неповторна і ми маємо навчитися цінувати свою волю. Саме про це слова пісні «Нехай квітує Україна», яку виконала жестами Світлана Чернюк. Вдивляючись у величезну глибину очей цієї вродливої юнки, глядачі і без слів розуміли зміст пісні. Щиро вірю, що її виступ залишив добрий слід у душах присутніх назавжди.

Життєвий подвиг кожного – це скарбничка маленьких перемог над собою, над складними обставинами і примхами буття. Під звуки чаруючої мелодії на сцені дебютували наші наймолодші таланти. Зніяковілі від уваги переповненого залу, вони все ж зачарували присутніх своїми посмішками, поставою і плавністю виконання рухів танцю «Ромашки», а вдячні глядачі нагородили їх за це бурхливими оплесками.

Слідом увазі присутніх була представлена пісня «Козачата» у жестовому виконанні Максима Ажнюка та Сашка Кругляка. Це виконання було сповнене патріотизму та завзяття до нових звершень на благо Батьківщини. Хлопці, хоч і навчаються лише у 4-му класі, а чітко усвідомлюють, що є частинкою народу з віковими традиціями та палким почуттям гордості за це. Як продовження – рухливий танець «Полька», який подарували присутнім Валентина Микосянчик та Ігор Демедюк. Запальна музика та його швидкі рухи додали ще більшого настрою аудиторії.

Я впевнена, що спостерігаючи за виконанням «Гопачка», справжнього українського танцю, гості не могли повірити, що танцюють саме нечуючі діти. Вони робили це гарно, точно і гідно, саме так вони висловлюють свою любов та вдячність Україні-неньці і прагнуть довести усім, що мають право на гідне життя.

Коли на сцені з’явилась Мирослава Антикало, навряд чи хтось з присутніх міг відвести погляд з дівчини. Магічну дію чинило і жестове виконання пісні «Україна» і її вбрання. Як на мене, це найкращий сценічний костюм заходу, хоча різнобарв’я та колорит інших, вражав і достойно доповнював кожного виконавця. В її образі глядачі впізнали нашу Україну, яка намагається розцвісти: стильне чорне плаття прикрашене квітковим розмаїттям і у довершення – вінок з квітів української землі.

Жестові пісні Оксанки Таранець «Хай живе надія» та учнів 7-А та 9 класів «Про українську мову» вкотре підтверджували – щоб висловити трепетні почуття не завжди потрібні слова, вони передаються серцем.

Впродовж усієї концертної програми душі переповнювались різними емоціями: радістю, гордістю і навіть тугою. Четверо юнаків та дівчат, які вийшли на сцену, перенесли присутніх до подій на Сході. Дуже точно вони передали жестами та емоціями зміст пісні «Над землею тумани». У кожного з них жевріє надія на кращу долю для українського народу, цією надією вони діляться з нами.

Своєю майстерністю та теплом сердець ділились у танцювальній композиції «Я люблю Україну» аж чотирнадцять учасників, які вміло і бездоганно виконали усі її складові. А на завершення вони винесли Державний прапор зі словами: «Україна – єдина! Україна – це ми!». Яке ж це щастя: мати родину, улюблене заняття, що приносить задоволення, а головне – всеосяжну любов у серці – почуття, яке творить дива.

Кульмінацією концертної програми став неперевершений виступ трьох старшокласників – це Світлани Чернюк, Світлани Каганець та Ігоря Демедюка. Ця фінальна пісня «За Україну», у жестовому виконанні, вразила всіх присутніх без винятку, адже виконавцям вдалося дуже точно і емоційно наповнено передати її зміст. Мені здається, що якось особливо Ігор Демедюк зумів пережити увесь зміст пісні на сцені, патріотично і гордо за те, що він – українець. Не зважаючи на те, що цих дітей позбавлено привілеїв чути солов’їну пісню і слова патріотичного гімну, сьогодні вони досягли того, чого не завжди досягають фізично здорові люди.

Директор школи Галина Лебідь щиро подякувала усім, хто долучився до підготовки та проведення концертної програми та запросила до слова голову Рівненської обласної ради М.М. Кириллова. Він зауважив, що незважаючи на те, що Бог не дав цим дітям міцного здоров’я, але щедро обдарував мистецьким хистом, добрими серцями. Дуже радує те, що вони є гідними дітьми своєї Батьківщини. У кожного з гостей, а це: заступник голови Рівненської ОДА Т. О. Пустовіт, міський голова О. Ф. Шикер, голова Острозької РДА Ю. В. Олексійчук, заступник начальника Рівненського обласного управління освіти О. М. Пекарський, начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Рівненській області О. М. Нагорнюк, секретар Острозької міської ради М. В. Добровольський, головний спеціаліст Рівненського обласного управління освіти і науки І. С. Остапчук та заступник начальника регіонального центру «Інваспорт» І. С. Власик, знайшлись особливі слова вдячності та підтримки. Кожен з них підкреслював, що, незважаючи на всі негаразди сьогодення, ці діти залишають нам найголовніше у житті – віру у свої можливості та надію щодо їх реалізації.

Від щирого серця наші гості передали для вихованців закладу багато солодощів та фруктів, а спортивна зала поповнилася новим інвентарем. На жаль наші постійні меценати ПП Овчіннікова Н.М., ПП Овчінніков В.П. та Рудьо О.В. не змогли особисто бути присутніми на святі, проте подарунки для своїх підопічних все ж передали, за що уся наша шкільна родина висловлює щиру вдячність.

Оксана КЕРАСІР,
шкільний бібліотекар КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» Рівненської облради

№ 50 від 6 грудня 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 405 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]