Вівторок

23.04.2019

09:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Змагались шкільні санпости

Днями в Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» напередодні Всесвітнього дня здоров’я та до Всесвітнього дня Товариства Червоного Хреста відбулися міськрайонні змагання шкільних санітарних постів. У них взяли участь команди шкіл міста та району, які хоч і змагались всі разом, але переможців традиційно визначали окремо – як серед міських, так і серед сільських команд.

Метою проведення таких заходів є пропаганда здорового способу життя, відродження дієвої системи медико-санітарної підготовки, привернення уваги молоді до проблеми захисту і свободи людини, виховання в молоді гуманізму і милосердя, поваги до людського життя, ознайомлення з основами міжнародного гуманітарного права, залучення волонтерів до Червонохресного руху.

Представниками санпостів були переважно дівчата, учениці 10 – 11 класів. Як пояснила одна з членів журі, старшокласниці беруть участь в таких змаганнях невипадково, бо вже мають певний рівень медпідготовки, оскільки вивчають спеціальний курс «Основи медичних знань».

А щоб дійти до перемоги і справді були потрібні неабиякі знання та навики. На учасників чекало аж сім етапів, на яких вони повинні були продемонструвати вміння надання медичної допомоги при травмах, нещасних випадках, транспортування хворих, розповісти, як наглядати за хворим на дому, про особисту гігієну, інфекційні захворювання тощо. Також учасникам необхідно було добре знати лікарські рослини, Правила дорожнього руху, історію розвитку Червоного Хреста України.

Суддями на окремих етапах змагань були досвідчені медики, багаторічні члени ТЧХУ: Людмила Швець, Ірина Малиновська, Леся Алексєєнко, Галина Коханець, Тетяна Антонюк, Ірина Тишко.­

Вимогливі судді, оцінивши відповіді та знання санпостівців, їхній зовнішній вигляд, екіпіровку, санбюлетні, лозунги, приступили до визначення переможців. У підсумку серед міських шкільних санпостів впевнено перемогла команда Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія». Друге і третє місця відповідно посіли Острозька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та Острозька ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. А от серед районних команд за перше та призові місця деяким санпостам довелося вкотре поборотися. Зокрема тривав запеклий інтелектуальний двобій за перемогу між командами Сіянцівської та Плосківської ЗОШ І – ІІІ ст., в результаті якого перемогла остання. За друге місце теж боролись три команди, однак кращими стали санпости Розважа та відповідно Сіянців. Третє місце посіли команди Білашівської та Оженинської шкіл. Також деякі шкільні санітарні пости були відзначені спеціальними призами. Нагороджував грамотами та подарунками команди головний спеціаліст виконкому Острозької міської ради Олексій Опольський.

Організатор змагань голова Острозької міськрайонної організації ТЧХУ Людмила Швець щиро дякує приватному підприємцю Катерині Дубінчук за спонсорську допомогу у проведенні заходу. Подібні змагання і справді є корисними та потрібними, адже не лише стимулюють підвищення рівня медичних знань учасників, а й виховують у молоді такі важливі сьогодні риси, як гуманність, милосердя й доброта.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 13 від 28 березня 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 267 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]