Неділя

21.04.2019

21:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Змагались у навчанні духовності
Двадцять четвертого – двадцять п’ятого лютого в НаУОА пройшов сьомий всеукраїнський конкурс «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2012». Близько п’ятдесяти вчителів зі всієї України прибули до Острога, аби поділитися досвідом із колегами, показати свою майстерність у вихованні нашого майбутнього покоління за книгою книг, Біблією.

Розпочався перший день конкурсу з молебеня у студентсько-викладацькому храмі Федора Острозького. Згодом учасники на урочистому відкритті отримали найкращі побажання від ректора університету Ігоря Пасічника та головного організатора, настоятеля храму Василя Жуковського.

– Проведення таких конкурсів – це архіважливе питання для України, – переконаний ректор Національного університету "Острозька академія" Ігор Пасічник. – В Україні багато науково-дослідних інститутів з педагогіки та психології, але жоден із них так і не спромігся розробити чітко концепції морального виховання підростаючого покоління. Україна сьогодні тримається завдяки таким вчителям-ентузіастам як учасники цього конкурсу. Важко переоцінити внесок у виховання молоді на засадах християнських цінностей організатора конкурсу Василя Жуковського – це унікальна людина, і я дякую Богу за те, що дав мені можливість з нею працювати.

Першим завданням конкурсу була коротка презентація уроку з духовно-виховних предметів. Тут компетентне журі мало можливість оцінити володіння методикою, творчий підхід, знання і використання Святого Письма кожного з учасників.­

Впродовж презентацій можна було побачити, що вчителі готувалися сумлінно, хвилювалися, та все ж таки зуміли донести до журі все, що потрібно. Кожен ставив акценти на різних поняттях: «любов», «праця», «навчання» та інші; показували фільми, цитували Біблію, демонстрували ігри, словом, робили все, аби просто донести непрості глибокі речі.

Деякими секретами свого вчителювання поділилися учасники-вчителі Любов Павленко та Світлана Личь:

– Головне – любити дітей і бажати їм добра. Як на мене, то життя людини, а особливо, дитини, має триматися на таких трьох китах як сім’я, школа і віра, тому я намагаюсь розвивати це на сході України, адже там таким аспектам не надають великого значення, як це роблять тут, на заході, – зазначає з посмішкою пані Любов.

– Я ж використовую духовну музику, ігри, враховую вікову категорію дітей. Щодо методики, то я намагаюся ставити себе на місце дитини, бути для неї і другом, і наставником, – говорить пані Світлана. – Якщо хоча б одна дитина усвідомить і почує те, чого я навчаю, то я буду знати, що не дарма живу.

Спілкуючись з учасниками, я почула багато думок про те, що релігію часто пов’язують з політикою. Вчителі зазначають, що це неправильно, згубно для дітей, адже влада любить диктувати свої закони і розвивати міжконфесійні суперечки. Відмічають, що загальнолюдські цінності вічні за будь-якої влади.

Також до програми входили такі завдання як письмовий тест на знання Біблії, майстер-класи, презентація книг обласного благодійного фонду «СХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКА МІСІЯ» та інформація про ство­рення Всеукраїнської громадської організації «Асоціації педагогів предметів духовно-морального спрямування». Своє вміння діяти в непередбачуваних ситуа­ціях вчителі демонстрували на дебатах.

Переможцем конкурсу стала Олена Коваль. Друге місце посіла Алла Кириченко, а Ганна Клименко і Любов Баранова розділили третє місце. У подарунок вчителі отримали книги, що допоможуть у викладанні предметів духовно-морального спрямування.

Катерина ГАЗІЗЯНОВА
Просмотров: 293 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]