Середа

24.04.2019

14:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Знайомили дітей із творчістю сонячного класика

Коли починаєш подумки мандрувати сторінками кращих дитячих книжок ХХ ст., то майже відразу уявляєш собі таку «Казкову географічну енциклопедію», куди увійшли б описи дивовижних країн, яких не знайти в жодному географічному атласі світу. Одним з найталановитіших творців таких казкових країн у дитячій українській літературі є відомий письменник, лауреат багатьох премій і відзнак – Всеволод Нестайко.

Згадаєш його ім’я – і відразу на обличчі з’являється посмішка. І це зрозуміло, адже цей дитячий письменник своїми веселими, дотепними й мудрими повістями та казками радує вже не одне покоління  юних  читачів, бо за плечима в нього – понад сотня виданих  книжок – ціла авторська бібліотека!

Улюбленому дитячому письменнику багатьох поколінь Всеволоду Нестайку 30 січня виповнилося  б 85. Ювілей письменника – це приємна нагода ще раз перечитати його талановиті твори «Загадка старого клоуна», «Чудеса в Гарбузяках», «В країні Сонячних Зайчиків», «Тореадори із Васюківки», «Чарівні окуляри», зустрітися з улюбленими героями.

В усіх школах, дитячих бібліотеках організовуються книжкові виставки, проводяться літературні подорожі, вікторини, вечори, присвячені творчості Всеволода Нестайка. Указом Президента України від 20 січня 2010 р. Всеволод Нестайко нагороджений Орденом Ярослава Мудрого V ступеня. Всеволод Зіновійович ще й драматург. Свідченням тому є прем’єра п’єси «Таємниця Сонячних Зайчиків». Казка та п’єси вже давно ідуть в лялькових театрах. Це і «Солом’яний бичок» та рок-група «Козачок» і «Таємниця рудого Жевжика», і «Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат».

Відзначаючи ювілей письменника, працівники міської  бібліотеки разом з бібліотекарями ЗОШ № 1 підготували та провели мультимедійну літературну мандрівку «Подорож до Палацу Чарівник казок» для учнів 4-А та 4-Б  класів. Бібліотекар  коротко ознайомила  читачів з життєвим та творчим шляхом письменника, розповіла про цікаві епізоди дитячих років автора, багато яких лягли в основу його відомих творів.

Діти мали можливість більш детально ознайомитися з творчістю Всеволода Нестайка, переглянувши книжкову виставку «Щасливий дар – творити для дітей». Юні читачі  ділилися своїми враженнями про прочитані книги, переповідали найбільш захоплюючі епізоди.

Всеволод Нестайко –улюблений письменник дітей не лише України, а й багатьох країн світу. Тож поспішайте до бібліотеки, щоб познайомитися з героями його книг. Через пригоди, які трапляються з друзями, ви пізнаєте, що таке людська гідність, чесність і дружба.

Алла БАЗАН,
завідувач міської бібліотеки для дітей

№ 6 від 7 лютого 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 216 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]