П'ятниця

19.04.2019

18:17

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Знайомили школярів із «Першою ластівкою»

У вівторок, 21 квітня, у шкільній бібліотеці Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 відбулася презентація поетичного первістка юної острозької поетеси Любові Ундір «Перша ластівка». На заході були присутні учні перших та других класів, вчителі, бібліотекарі та журналісти місцевих ЗМІ. 

Розпочинаючи захід, класний керівник 2-Б класу Ірина Янків зазначила, що Україна завжди пишалася і пишається своїми талановитими людьми. І особливо приємно, коли такі люди живуть поряд з нами. Вона представила поета і журналіста Олеся Ундіра та повідомила, що всі зібралися в стінах шкільної книгозбірні, щоб презентувати першу книжечку юної талановитої дівчинки, учениці 2-Б класу Любоньки Ундір.

Дідусь юної поетеси Олександр Олексійович подякував Ірині Миколаївні за гарне представлення його та внучки, подякував за навчання, продовження справи першої вчительки Людмили Костянтинівни. У своєму вступному слові він побажав залучати дітей частіше до дитячої міської бібліотеки, творчості, поетичного і прозового слова.

Бібліотекар школи Ганна Смолій зауважила, що шкільну книгозбірню відвідують не лише другокласники, а й першокласники. Вона також зазначила, що Олесь Ундір свого часу працював учителем української мови та літератури в їхній першій міській школі. Тоді він регулярно писав вірші, друкував їх у районній газеті. Тепер, мабуть, продовжуватиме справу дідуся внучка Любов, яка вже підготувала і має надруковану першу збірочку творів. На завершення свого виступу вона побажала здоров’я присутнім, багато читати, пропагувати книги, висловила сподівання, що книжку не витіснить всюдисущий Інтернет.

Олесь Ундір розповів, як з’яв­ля­лися перші вірші, як «Перша ластівка» готувалася до друку, про перевірку часом таланту внучки, її перший самостійний, без допомоги дідуся, десяток віршів, прочитав епіграф до книжечки, анотацію, передмову, читав свої вірші «Поетесою внука буде», «Поетичне благословення», «Неповторні ластів’ята», продемонстрував витинанку трирічної поетеси, яка зберігається в збірочці, розповів про свій недавній виступ у програмі обласного радіо «Рівненщина літературна», про літературу, важливість берегти чистоту мови, слова-паразити, намір взяти участь в конкурсі «Перло многоцінне»; представив подружку юної поетеси, третьокласницю, яка приїхала до Острога з Маріуполя, кримчанку, журналістку газети «Життя і Слово» Яніну Щербань. Звісно, поет читав свої вірші, пригадував своє життя, спілкування з відомими літераторами.

Після виступу Олеся Ундіра слово надали юній поетесі. Вона разом із дідусем читала власні вірші «У бібліотеці», «Мій Остріг», «Моя країна – Україна», «Метелик синій», «Великдень», «Я – християночка», казки «Сніжинка», «Білка-трудівниця», оповідку «Про вдячність». Майже кожен з творів коментував Олександр Олексійович. Він розповідав, у якому віці той був написаний, коли вперше він прозвучав (деякі на заходах, зокрема, інші на радіо, на телебаченні в програмі «Вечірня колисанка», друкувалися в пресі, зокрема в «Малятку», «Літературній Україні», участь в конкурсі «Волинськими шляхами Кобзаря», виступ на святі в Острозі присвяченому ювілею Т. Г. Шевченка), інші цікаві деталі. Присутні оплесками дякували юній поетесі за її творчість.­

На презентації «Першої ластівки» виступив заступник директора ЗОШ № 1 з навчальної роботи Ігор Кузьменко. На завершення присутні задавали питання юній поетесі та її дідусеві, читали свої творчі доробки. Олесь Ундір подякував організаторам та присутнім за презентацію та участь в ній, активність, пошанівок слова. Також дякували за проведений захід його організатори, вони бажали Любові та Олесеві Ундір здоров’я, натхнення, розквіту таланту, видання нових книг.

Іван ГЛУШМАН

№ 18 від 30 квітня 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 297 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]