Понеділок

20.05.2019

00:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Знання і вміння на варті юного життя та здоров’я

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, захистити своє життя та запобігти людським жертвам, 30 квітня в Острозькому НВК «Школа І – ІІІ ступенів –гімназія» відбувся День цивільного захисту.

Такі заходи проводяться щорічно і є своєрідним етапом підсумкових занять з практичної перевірки рівня знань та навичок, отриманих учнями упродовж року, а також у якості підготовки захисту навчального закладу від надзвичайних ситуацій. Учні та педагогічний колектив закладу удосконалили свої теоретичні знання і практичні вміння щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я та життя.

Графік проведення Дня цивільного захисту передбачав комплексні заходи, розроблені для молодшої, середньої та старшої вікових груп. Вранці відбулось засідання штабу цивільного захисту та прозвучало оголошення по радіо про проведення Дня цивільного захисту в навчальному закладі.

Молодші школярі з великим захопленням взяли участь в тематичних бесідах «Бережи себе, малюк!», «Школа безпеки», де в цікавій та змістовній формі класоводи розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; організували навчальні диктанти, обговорення в малих групах та майстер-класи щодо виготовлення малюнків, пам’яток, плакатів на тему «Бережи свою домівку». 

Протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні мульт­фільми «Про вибухонебезпечні предмети», «Правила поведінки під час обстрілу», «Знати, щоб вижити» та фільми «Державна служба України з надзвичайних ситуацій», «Небезпечні знахідки»; оглянути виставки плакатів, стіннівок, малюнків; практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри.

Учні 5 – 11 класів написали твори на тему «Моє трактування вислову «Знати, щоб вижити» та випустили стіннівки до Дня цивільного захисту. На класних годинах учні дізналися про основні принципи організації цивільного захисту та місце і завдання навчальних закладів у його системі. З’ясували особливості дій у надзвичайних ситуаціях, порядок оповіщення населення, використання елементарних та підручних засобів захисту.

Медична сестра лікарської амбулаторії №1 ЗПСМ Леся Кіндратівна Алєксєєнко провела заняття з учнями 6 – 8 класів щодо надання першої медичної допомоги при травмах та кровотечах; вчитель Захисту Вітчизни Сергій Григорович Абрамович, провів практичне заняття з учнями 5 – 8 класів «Користування засобами захисту органів дихання»; заступник начальника ДПРЧ-17 ГУ ДСНС України в Рівненській області, капітан служби ЦЗ Олександр Олександрович Бурковський провів навчальне заняття з учнями 5 – 8 класів «Сучасні засоби пожежогасіння».

Учнівське самоврядування закладу організувало радіомовлення, запропонувавши юним слухачам повідомлення «Сучасна статистика надзвичайних ситуацій», корисну інформацію «Порядок оповіщення населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій», «Дії суб’єкта під час виникнення обстрілу», «Дії населення у разі виникнення надзвичайної ситуації або події у місцях масового перебування людей».

Завершальним етапом запланованих заходів під час Дня цивільного захисту було об’єктове тренування учнів та працівників закладу «Увага! Небезпечна знахідка», яке було розроблене спільно з начальником Острозького сектору ДСНС Володимиром Заверухою. Під час тренування були задіяні працівники Острозького міжрайонного сектору ДСНС України, які ознайомили учнів та працівників навчального закладу з комплектацією та механізмом дії пожежної машини, провели змістовну бесіду з техніки безпеки при знаходженні токсичних речовин.

Адміністрація Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія» висловлює щиру вдячність начальнику Острозького міськрайонного сектору ГУ ДСНС у Рівненській області Володимиру Миколайовичу Заверусі та лікарю-педіатру Острозької лікарської амбулаторії №1 ЗПСМ Аллі Анатоліївні Панчук-Гнатюк, за активне сприяння та долучення до проведення Дня цивільного захисту, високий професіоналізм працівників відповідних служб та турботу про підростаюче покоління.

 При підбитті підсумків Дня цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» директор Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Алла Володимирівна Параниця відмітила, що учні та працівники закладу чітко справилися із покладеними на них завданнями, підтвердили свої знання та навички дій при надзвичайних ситуаціях. День цивільного захисту пройшов організовано, динамічно і змістовно.

Тетяна МАЛЕЦЬКА,
заступник директора з навчальної роботи, начальник штабу ЦЗ Острозького НВК «Школа І – ІІІ ст. – гімназія»

№ 19 від 8 травня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 207 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]