Понеділок

20.05.2019

05:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Знеболення пологів без медикаментів
Токофобія (боязнь пологів) нині є справжньою проблемою для гінекологів Європи, адже жінки наполягають на проведенні різних видів анестезії під час пологів, що є неприродним, або ж на пологах за допомогою кесаревого розтину.   

Пологовий біль за своєю природою відрізняється від будь-якого іншого. Адже звичайний біль – це сигнал про загрозу для організму. Біль у пологах означає, що процес проходить нормально і скоро на світ з’явиться маля. Зникнення болю є тривожним сигналом. А тому знеболювати пологи медикаментами неприродно й навіть шкідливо і для матері, і для дитини.

Крім того, жінка має зрозуміти, що її тіло запрограмоване природою на пологи, а тому боятися їх не слід. До речі, хоча пологовий біль є одним із найсильніших, проте він дуже швидко забувається і не має так званого "післясліду”.

Між тим, існують різноманітні техніки немедикаментозного знеболювання: спеціальні знеболювальні методики дихання, релаксаційні методики, масажі, певні пози. Вони не мають протипоказань, на відміну від анестезії, зовсім не шкідливі, дуже прості та ефективні.

Є таке поняття, як активна поведінка жінки в пологах. Цей термін означає вільний рух породіллі, постійну зміну поз, пошук найзручнішого положення тіла, тощо. Тому при переймах корисно ходити, обережно присідати. Крім того, коли жінка рухається, поліпшується її кровообіг, мати і дитина отримують достатньо кисню, больові відчуття слабшають. Тоді як при нерухомому положенні тіла загальний кровотік знижується, і больові відчуття наростають.

Ще одним методом знеболення під час пологів є дихальні вправи. Головне правило – акцент робиться на видиху, який повинен бути у півтора раза довшим, ніж вдих. Правильне дихання сприяє розслабленню, насичує киснем м’язи матки (що більше жінка затримує дихання, то інтенсивніші больові відчуття).

На початку пологів рекомендують дихання «животом». Коли починаються перейми, то породілля робить повільний вдих носом, а потім довго видихає повітря ротом. Таке дихання допомагає розслабитися, знімає нервове збудження, забезпечує високу насиченість крові киснем, стимулюючи перейми.

До середини першого періоду пологів, коли перейми наростають і стають боліснішими, добре допомагає дихання «на свічку». Це часте поверхневе дихання, при якому короткий вдих роблять через ніс, а видих — ротом (начебто ми задуваємо свічку). Дихати таким чином слід тільки під час переймів, а у перервах жінка має дихати вільно, майже сонно, максимально розслаблюючись.

У момент повного розкриття шийки матки, коли перейми стають особливо довгими і частими, найефективніше дихання «паровозиком». Тобто на початку переймів майбутня мама використовує дихання «животом», економлячи сили, з наростанням їх дихання частішає і на піку переймів дихання стає максимально інтенсивним.

Дуже помічний масаж, який послаблює біль за рахунок дії на активні точки. Знаючи «потрібні» місця, можна значно полегшити пологи. Причому майбутня мама цілком здатна робити і самомасаж, хоча найкраще, якщо поруч є хтось з рідних.

Зокрема, доцільно масажувати крижі. У цій ділянці розміщено нервове сплетіння, яке іннервується у матку та інші органи малого таза. Стимулюючи цю зону, породілля блокує передачу нервового імпульсу, знижуючи таким чином больові відчуття. Під час масажу можна погладжувати, натискати, розминати, пощипувати.

Вміння розслаблятися в пологах — найважливіше! Це потрібно, щоб не заважати пологам — тіло зробить все саме. Проте відомо, що страх та напруга лише посилюють біль.

Якщо жінка навчиться релаксувати під час переймів, вона суттєво полегшить пологи як для себе, так і для малюка. Головне – жінка має зрозуміти, що кожна хвилина пологів наближує її до зустрічі з малюком.


На Рівненщині 308 аптек продають здешевлені ліки від гіпертонії. Цьогоріч для хворих краян вже виписали  253 тисячі пільгових рецептів. А звернулися за ними 107 тисяч мешканців області.

Галина КОРНІЙЧУК,
лікар акушер-гінеколог
№40 від 5 жовтня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 381 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]