Четвер

25.04.2019

00:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Зробили природу чистішою
Чимало острожан і гостей міста залюбки відпочивають в лісі побіля водосховища Хмельницької АЕС. Та поводяться вони там не надто чемно, бо залишають після себе дуже багато неприбраного сміття. Воно не тільки неприємно вражає, але й шкодить природі. Нещодавно активісти неформального екологічного руху зробили чистішим один із затишних куточків нашого краю.  

Почалося все з того, що відбулося жваве обговорення сміттєвої проблеми у соцмережах «Однокласники» та «Фейсбук». Депутат міської ради Сергій Захарчук запропонував від слів перейти до справи. Домовились про зустріч і відправились до улюбленого місця відпочинку багатьох острожан. Організатори неформальної акції сподівалися, що буде більше людей, бо в обговоренні проблеми було чимало учасників. Були такі, що приводили із собою дітей, знайомих. Тож жінки і чоловіки різного віку, статечні й юні майже чотири години збирали сміття в лісі біля водосховища. Чого там тільки не було – пластиковий непотріб, памперси, скляні пляшки, недопалки, папір, бляшанки, торбинки тощо.

Одна із учасниць акції – Галина Шишкова, розповідає, що був гарячий чай. Всі працювали з гарним настроєм, усвідомлюючи, що своєю працею зберігають природу для наступних поколінь. Було зібрано близько тридцяти 250 літрових пакетів сміття. Учасники акції домовились, що незабаром знову будуть прибирати якусь із ділянок міста чи за його межами. А ще вони сподіваються, що до них долучаться інші свідомі острожани, а відпочивальники будуть менше засмічувати природу. Організатори суботньої акції дякують Віктору та Наталі Гловацьким, Марині та Ярославу Тарасюкам, Михайлу Балацькому та їх дітям, які працювали нарівні зі всіма, родині Поліщуків, Олегу Ширяєву, Сергію Захарчуку, Олегу Стратюку, Марії та Галині Шишковій за небайдужість. Також вони висловлюють подяку першому заступнику міського голови Віталію Ундіру за надання транспорту для вивозу зібраного сміття. До речі, територія, яку прибирали острожани, належить Ізяславському району, і влада міста не зобов’язана її прибирати. Цілком зрозуміло, що з Ізяслава також ніхто не прийде прибирати сміття – це можуть робити лише волонтери. Хто бажає долучитися до акції, може дізнатися про наступне прибирання в «Однокласниках», в групі «Остроже-місто, пам’ять незгасима», на персональних сторінках учасників акції.

Іван МОЧЕРНЯК
№41 від 12 жовтня 2013 р. Категория: Природа і екологія | Просмотров: 327 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]