Неділя

21.04.2019

21:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Зупини домашнього тирана!
Як свідчить практика, близько половини сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними аж до моменту вчинення злочину, тобто потерпілі не бажають, а найчастіше просто соромляться повідомляти про факти насильства в сім’ї. Однак, саме така поведінка жертв сімейної тиранії провокує все частіші та жорстокі прояви агресії у домашнього насильника. Тож, чим раніше до зловмисника будуть застосовані засоби профілактичного впливу, тим більший шанс уникнення загострення конфліктної ситуації.


Нині Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» передбачає кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність за вчинення насильства у сім’ї.

Так, вищезазначений закон встановлює наступні заходи з попередження насильства в сім’ї, як: офіційне попередження про недопустимість вчинення насильства в сім’ї; захисний припис; взяття на профілактичний облік; та направлення кривдника на проходження корекційної програми.

Найбільш ефективним та розповсюдженим заходом боротьби з цим видом злочинності залишається складання протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 173-2 (Вчинення насильства в сім'ї) КУпАП. Нагадаємо, що санкція частини першої цієї статті передбачає адміністративний арешт на строк до 5 діб, а в разі вчинення цих же дій повторно протягом року тягне за собою накладення штрафу від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Проблема насильства не є чужою й нам, загалом, в Острозькому районі з початку цього року місяців зареєстровано 79 заяв та повідомлень про насильство в сім’ї. По всіх заявах було прийняті законні рішення. За цей же період часу до адміністративної відповідальності за статтею 173-2 КУпАП притягнуто до відповідальності 85 осіб.

Тож пам’ятайте, якщо ви стали жертвою сімейного насильства, не зволікайте, та негайно зверніться до правоохоронних органів.

Андрій ВЕНГЕРЧУК, заступник начальника Острозького МВ – начальник МГБ УМВС України в Рівненській області

Просмотров: 238 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]