Понеділок

22.04.2019

04:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Звіт Острозького міського голови Олександра Федоровича Шикера перед територіальною громадою міста Острога Шановні острожани! Усім нам
Продовження. Початок тут.

Благоустрій та екологія

Гарний і чистий дім – обличчя кожного господаря. Так і в місті нашому – хочеться, аби було охайно і затишно, привабливо не лише жителям, а й численним гостям, які відвідують нашу малу батьківщину. Тому велику увагу я приділяю очищенню територій та об’єктів від побутових відходів, забезпеченню чистоти і порядку на вулицях міста, його озелененню. Безпосередній контроль за виконанням завдань, пов’язаних із благоустроєм міста та охороною навколишнього природного середовища, покладений на міську інспекцію з благоустрою.

За результатами перевірок щодо додержання санітарно-екологічного законодавства було складено 27 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП. Також було видано 20 приписів щодо ліквідації у встановлений термін порушень «Правил благоустрою території м. Острога».

Важливим чинником, який впливає на екологічну ситуацію в місті, є санітарний стан міських вулиць та можливість забезпечення необхідного рівня та якості надання послуг населенню щодо збирання побутових відходів. З початку 2013 р. з міського фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено 20,0 тис. грн. на придбання контейнерів для ТПВ. До кінця поточного року з вищенаведеного фонду планується виділити 8,0 тис. грн. на придбання сміттєзбиральних урн, які будуть встановлені на тротуарах центральних вулиць міста.

Однією із проблем, яка потребувала нагального вирішення, як у минулому році, так і сьогодні, є реконструкція міських очисних споруд, проведення якої вирішить проблему покращення стану р. Горинь, яка є однією із приток річки Прип’ять та відноситься до басейну Дніпра.

У 2009 р. розроблений та затверджений в установленому порядку проект «Очисні споруди продуктивністю 700 м3/добу м. Острог – реконструкція», вартістю в 7 млн. 437 тис. 853 грн. Тепер проект потребує коригування.

За звітний період міською інспекцією з благоустрою було розглянуто 58 письмових звернень громадян та 13 листів від установ міста стосовно порушень санітарного та природоохоронного законодавств, а також надання дозволів на зрізання дерев за наслідками їх розгляду. Обстежено 114 дерев різних порід, про що складено 25 актів обстеження зелених насаджень, згідно яких видано 29 ордерів на видалення 154 одиниць дерев.

Однак, у зв’язку з відсутністю в комунальному підприємстві необхідних технічних засобів (автомобіля, обладнаного ліктєвою вишкою) для зрізання дерев, які розташовані в місцях з обмеженим доступом, в оточенні будівель та ліній електропередач, необхідністю оренди вищевказаної техніки, що складає 200-250 грн. за годину, вирішення звернень щодо зняття таких дерев затягується на невідомий термін. Заявникам дають проміжні відповіді, але питання залишається на контролі. Станом на 1 грудня 2013 р. на контролі перебуває 26 таких заяв.

Під час проведення місячника з озеленення та санітарної очистки міста, висаджено 899 саджанців на власних територіях закладів та територіях міських парків і скверів.

У весняно-осінній період постійно проводяться суботники та толоки по впорядкуванню територій парків, скверів та 4-ох кладовищ, які розташовані на території Острога.

На території міста розташовані два об’єкти природно-заповідного фонду України (комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Дендропарк Острозького держлісгоспу», парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Острозький»), які охороняються як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій і об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Дорогі земляки! Мені не байдуже, як виглядає наше місто, яка думка про нього у жителів та гостей. Тому на моєму особливому контролі, на контролі міської ради було і є виконання програм, що стосуються удосконалення роботи житлово-комунального комплексу Острога. Ви знаєте, що дзеркалом нашої життєдіяльності є санітарний стан міста, утримання, ремонт та будівництво житла і доріг, відновлення історичних пам’яток, озеленення вулиць. Від роботи цієї галузі залежить наша життєдіяльність, наш побут та комфорт.

Звертаюсь до вас, шановні жителі міста! Кажуть, що чисто не там, де прибирають, а там – де не смітять. Давайте будемо разом з вами слідкувати за чистотою нашого міста, чим будемо приносити користь і приємність не лише собі, а й працівникам комунальних служб, яким і так нелегко у їх такій важкій і не завжди вдячній роботі.


Цивільний захист населення

Протягом 2013 р. робота щодо покращення цивільного захисту населення проводилась відповідно до плануючих документів.

У звітному періоді були розроблені та затверджені плани дій органів управління та сил цивільного захисту міста при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру відповідно до методичних рекомендацій ДСНС України. Затверджені програми з питань цивільного захисту населення.

У червні 2013 р. комісією Головного управління ДСНС України у Рівненській області проведена комплексна інспекторська перевірка реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, стану та організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки в місті Острозі.

Проведено технічну інвентаризацію захисних споруд цивільної оборони на території міста, інвентаризацію 28 та ремонт двох захисних споруд.

Постійно проводяться заходи щодо забезпечення населення міста якісною питною водою.

У 2013 р. з органами управління та силами цивільного захисту міста проведено 5 комплексних, командно-штабних, об’єктових навчань та тренувань.

Всі актуальні питання щодо  безпеки життєдіяльності населення розглядаються на засіданнях міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та приймаються відповідні рішення. За 2013 рік розглянуто більше 20 питань.

Під час повені 2013 р. міською владою вживалися всі необхідні заходи з мінімізації наслідків підтоплень вулиць та ділянок міста (Ціолковського, Старовольського, С. Лазо та інших).

Найбільше незручностей жителі міста відчували під час зимових снігопадів. Зима 2013 р. була важким випробуванням в плані очистки доріг від снігу. З метою підтримання вулиць у проїжджому стані міською владою вживалися всі можливі заходи. Комунальники працювали цілодобово.

Спільно з працівниками Острозького міськрайонного сектору ДСНС України в Рівненській області постійно проводиться перевірка протипожежного стану об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я.

Виконано ряд заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах. За звітний період надзвичайних ситуацій на території міста не зареєстровано.Земельні ресурси міста

Шановна громадо! Міська рада приділяє значну увагу питанням регулювання земельних відносин в місті. Станом на 1 листопада 2013 р. площа Острога становить 1088,717 га, з них: 9,9076 га – площа земель державної власності, 194,6094 га – площа земель у приватній власності. Згідно даних статистичного обліку земель, площа земель у власності та користуванні громадян складає 311,0430 га, землі підприємств, установ та організацій – 190,0021 га, землі промислових та інших підприємств – 23,8411 га, землі запасу та інші не передані – 456,8714 га.

З метою збільшення надходжень від плати за землю у 2012 р. проведена нормативна грошова оцінка земель міста. В порівнянні з 2011 та першою половиною 2012 р. вартість земельних ділянок збільшилась у два рази.

Найважливішою складовою наповнення дохідної частини міського бюджету, якій завжди приділялась особлива увага міської ради, є продаж земельних ділянок для здійснення підприємницької діяльності. Станом на 1 листопада 2013 р. міською радою продано 5 земельних ділянок під об’єктами нерухомого майна комерційного призначення площею  0,5563 га вартістю 181,4 тис. грн. У 2012 р. продано дві ділянки площею 0,43 га вартістю 61,8 тис. грн. В планах до кінця поточного року – продаж ще однієї ділянки площею 0,040 га.

Основним завданням у галузі міського землекористування є забезпечення жителів міста земельними ділянками для житлового, гаражного будівництва, городництва, сінокосіння, ведення особистого селянського господарства. Протягом звітного періоду міською радою погоджено 29 проектів землеустрою та технічних документацій щодо відведення громадянам земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та будівництва індивідуальних гаражів на площу 1,2780 га. У 2012 р. за цей же період погоджено 47 документацій на площу 4,12 га.

За звітний період в списки черговості на отримання земельних ділянок для житлового будівництва включено 19 заявників, з них 5 – в пільгову чергу (багатодітні). У 2012 р. включено 47 заявників, з них 2 – в пільгову чергу. Загальна черга нараховує 312 заявників, в тому числі 17 заявників пільгової категорії.

Серед основних проблемних питань, які гальмують як розвиток землевпорядної сфери міста в цілому, так і формування повноцінного ринку земель – це відсутність сучасного генерального плану забудови міста та відсутність актуальної документації щодо встановлення меж міста. У березні цього року сесією міської ради виділено кошти в сумі 323,00 тис. грн. на виготовлення генерального плану Острога. Проведено топографічну зйомку в електронному вигляді, на яку використано кошти в сумі 75,7 тис. грн. Після виготовлення та затвердження генерального плану міста будуть передбачені кошти на проведення інвентаризації земель міської ради та встановлення меж міста в натурі.


Соціальний захист населення

Не менш важливим передвиборним завданням у моїй програмі був соціальний захист, належне соціальне забезпечення жителів нашого міста. Кожній людині необхідна шана, повага, доброта і любов. Особливо це необхідно людям похилого віку, одиноким, ветеранам війни та праці, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. Виконання функцій щодо соціального захисту громадян покладено на управління праці та соціального захисту населення, в якому налагоджено роботу з призначення різного виду соціальних допомог за єдиною технологією та субсидій за спрощеним порядком.

За звітний рік державну допомогу отримали 1123 одержувачі (2011 р. – 1024, 2012 р. – 1035) на загальну суму 8307,1 тис. грн. (2011 р. – 5658,3 тис. грн., 2012 р. – 6595,4 тис. грн.). Заборгованість по виплаті допомог відсутня. Для 11 осіб призначено компенсацію особам, які надають соціальні послуги на загальну суму 10594 грн. (2011 р. – 9 осіб на 7845 гривень, 2012 р. – 11 осіб на 10300 грн.). Всі державні соціальні допомоги виплачені в повному обсязі.

Впродовж звітного періоду 8 жінкам присвоєно статус «Мати-героїня» та виплачено одноразову винагороду по 11470 грн. (2011 р. – 3 жінкам по 9410 грн., 2012 р. – 3 жінкам по 10730 грн.).

Одним із видів соціального захисту є надання населенню субсидій на відшкодування плати за житлово-комунальні послуги і придбання твердого палива та скрапленого газу (готівкою). За звітний період для 384 сімей надано субсидій на житлово-комунальні послуги на 200,7 тис. грн. (2011 р. – 600 сімей на 189,1 тис. грн., 2012 р. – 615 сімей на 260,5 тис. грн.) Для 41 сім’ї призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ на 35.4 тис. грн., заборгованість відсутня (2011 р. – 41 сім’я на 26.5 тис. грн., 2012 р. – 44 сім’ї на 41.5 тис. грн.).

Протягом року проведено 304 обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей з метою підтвердження їх права на отримання допомоги та субсидії (2011 р. – 177 обстежень, 2012 р. – 256 обстежень).

В управлінні створений автоматизований реєстр осіб пільгової категорії міста (інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, вдови, діти війни, особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, багатодітні сім’ї та інші), питання яких вирішуються першочергово. На обліку перебуває 3333 особи, які користуються пільгами згідно законодавчих актів діючих на цей час ( 2011 р. – 3469 громадян, 2012 р. – 3470 осіб).

Для пільгової категорії громадян міста надаються пільги за рахунок субвенцій з Державного бюджету. Призначено пільг на 1083,0 тис. грн. (2011 р. – 1015,1 тис. грн., 2012 р. – 1001,7 тис. грн.), в тому числі: на оплату житлово-комунальних послуг – 890,6 тис. грн. (2011 р. – 861,1 тис. грн., 2012 р. – 835,9 тис. грн.); на тверде паливо та скраплений газ – 42,1 тис. грн. (2011 р. – 40,9 тис. грн., 2012 р. – 432,2 тис. грн. ); на послуги зв’язку – 76,0 тис. грн. (2011 р. – 64,0 тис. грн., 2012 р. – 73,1 тис. грн. ); на пільговий проїзд – 47,4 тис. грн. (2011 р. – 49,1 тис. грн., 2012 р. – 47,4 тис. грн.).

З метою забезпечення гарантій щодо пільгового медичного обслуговування протягом року безкоштовно видано 26 путівок на санаторно-курортне лікування для ветеранів війни та інвалідів (2011 р. – 11 путівок, 2012 р. – 18 путівок). Для 8 осіб, які не скористались цією пільгою, призначена компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування (2011 р. – 7 осіб, 2012 р. – 7).

За звітний період, по мірі надходження і потреби, безкоштовно видано 34 технічних засоби реабілітації (інвалідні візки, стоїки, милиці, палиці) для 26 інвалідів міста (2011 р. – 21 ТЗР для 18 інвалідів, 2012 р. – 33 ТЗР для 25 інвалідів). Для 99 інвалідів видано направлення для безкоштовного забезпечення протезно-ортопедичними виробами (2011 р. – 12 інвалідам, 2012 р. – 12).

Через органи соціального захисту для інвалідів війни, інвалідів загального захворювання виплачена компенсація за витрати на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля і компенсація на транспортні витрати для 10 інвалідів, які перебувають на обліку для забезпечення спецавтотранспортом на загальну суму 0,7 тис. грн. (2011 р. – 13 осіб на 1,9 тис. грн., 2012 р. – 15 осіб на 2,2 тис. грн.).

В управлінні на обліку перебуває 192 особи, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС (2011 р. – 232 особи, 2012 р. – 230 осіб). Безкоштовно оздоровлено 12 громадян даної категорії, з них: 11 дорослих та 1 дитина (2011 р. – 10 громадян: 5 дорослих, 5 дітей, 2012 р. – 14 громадян: 9 дорослих, 5 дітей ). Відповідно до чинного законодавства компенсацій і пільг для потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС виплачено на загальну суму 154,4 тис. грн. ( 2011 р. – 179.3 тис. грн., 2012 р. – 164,5 тис. грн.).

Щороку з міського бюджету виділяються кошти на допомогу жителям міста (для придбання ліків на лікування та для здійснення захоронення).

З початку року для надання грошової допомоги жителям міста виділені кошти в сумі 9,7 тис. грн. для 22 осіб (2011 р. – 16,0 тис. грн. для 117 осіб, 2012 р. – 6,0 тис. грн. для 36 осіб).

Щомісячно проводиться виплата допомоги громадянам міста, яким виповнилось 90 – 100 і більше років та особі, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною.

З початку року перевірено 109 справ новопризначених пенсій та 67 справ перерахованих пенсій щодо правильності нарахування та виплати пенсій, порушень не виявлено (2011 р. – 201 новопризначена пенсія, 174 перерахованих пенсій, 2012 р. – 200 новопризначених, 99 перерахованих пенсій ).

Проведено 35 перевірок з питань оплати та охорони праці, атестації робочих місць за умовами праці, укладання трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками, укладання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях міста всіх форм власності (2011 р. – 17 перевірок, 2012 р. – 21).

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення виконкому Острозької міської ради здійснено 27 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності міста (2011 р. – 119 перевірок, 2012 р. – 74). За результатами перевірок легалізовано 6 робочих місць (2011 р. – 32 місця, 2012 р. – 10), укладено 129 трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками (2011 р. – 181 договір, 2012 р. – 165), забезпечено мінімальний розмір заробітної плати для найманих працівників.

Налагоджена робота з ведення колективних договорів та укладанні територіальних тарифних угод, вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів). Внаслідок проведеної роботи всі 45 підприємств, установ та організацій міста уклали колективні договори та зареєстрували їх в управлінні праці, переукладено 8 колективних договорів і внесено зміни та доповнення до 9 колективних договорів (2011 р. – 8 договорів та 9 доповнень, 2012 р. – 15 договорів та 3 доповнення).

Ведеться контроль за проведенням робіт з атестації робочих місць за умовами праці. Атестація робочих місць за умовами праці проведена на всіх підприємствах міста.

Відповідно до чинного законодавства працівникам підприємств, установ та організацій міста надано компенсації за роботу в шкідливих умовах праці на суму 911,9 тис. грн. ( 2011 р. – 697,3 тис. гр., 2012 р. – 804,9).


Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Не менш важливе завдання – виявлення одиноких непрацездатних громадян, які потребують соціально-побутового обслуговування та надання їм необхідної допомоги – покладено на Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Працівники Центру надають допомогу малозабезпеченим одиноким та одиноко-проживаючим непрацездатним громадянам та інвалідам міста.

У відділенні соціальної допомоги вдома з початку року обслуговується 219 осіб, з них 38 підопічних на платній основі. В основному це одинокі пенсіонери – 159 осіб, особи із ІV-V групою рухомої активності – 66, особи віком більше вісімдесяти років – 97. Допомогу їм надають  20 соціальних робітників. Протягом року було знято з обслуговування у зв’язку зі смертю – 11 осіб, прийняті на обслуговування – 30 осіб.

Відділенням соціальної допомоги вдома надаються наступні послуги:

– придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів за рахунок обслуговуваних громадян;

– приготування їжі, годування лежачих підопічних;

– доставка газет, журналів, написання листів;

– виклик лікаря та доставка медикаментів;

– відвідування хворих у медичних закладах, консультація у лікарів та інших спеціалістів;

– допомога в прибиранні приміщення, пранні та прасуванні білизни;

– оформлення документів для отримання соціальних допомог, субсидій з оплати житлово-комунальних послуг;

– інші послуги, що призначаються при індивідуальних обстеженнях матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян.

В штаті територіального центру працює соціальний працівник, який безпосередньо, окрім оформлення субсидій, надає послуги з оплати за житлово-комунальні послуги, здійснює обстеження житлово-побутових умов та вирішує інші звернення підопічних.

У відділенні соціально-побутової адаптації на обліку перебуває 946 осіб. Протягом року було взято на облік 25. У зв’язку зі смертю знято з обслуговування 37.

При відділенні функціонує медичний кабінет, в якому надаються медичні послуги: масаж, електрофорез, УВЧ, солюкс, інгаляції.

З початку 2013 р. медичними послугами скористалось 885 осіб, в тому числі:

– 56 отримали платні послуги (масаж, електрофорез, УВЧ, солюкс) на суму 2063,40 грн.;

– 865 безкоштовно отримали медичні послуги (вимірювання артеріального тиску, ін’єкції).

У відділенні функціонує пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації. У міру необхідності жителі міста безкоштовно забезпечуються опорно-руховими пристроями. Протягом звітного періоду видано два технічні засоби реабілітації (інвалідний візок, милиці). Послугами пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації скористалось 2 особи.

З метою удосконалення діяльності територіального центру та впровадження інноваційних моделей надання соціальних послуг створена мультидисциплінарна команда, створено і затверджено склад, графік виїзду та перелік послуг, що надається мультидисциплінарною командою. Впродовж звітного періоду мультидисциплінарною командою здійснено 371 виїзд, надано послуги 89 особам.

З робітниками відділення проводиться санітарно-освітня робота, в рамках якої медичною сестрою проведено 9 лекцій на різні профілактичні теми з метою набуття навичок при наданні першої медичної допомоги.

У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги на обліку знаходиться 494 особи.

Соціальними послугами скористалось 802 особи, а саме:

– 196 – отримали платні послуги (виорювання та боронування земельної ділянки, розпилювання дров, рубання дров, перевезення вантажу гужовим транспортом, прання білизни) на суму 6397,64 грн.;

– 108 осіб отримали безкоштовно гуманітарну допомогу одягом та взуттям, які  були у вжитку на суму 3174,50 грн.;

– 123 особи отримали безкоштовні послуги електрика;

– 237 осіб отримали послуги з дрібних ремонтних робіт;

– 161 особа отримали безкоштовні послуги з ремонту одягу.

Дані послуги надавалися трьома соціальними робітниками відділення.

Протягом 2013 р. було надано адресну грошову допомогу на лікування 13 малозабезпеченим жителям міста на суму 3950 грн.

З метою покращення надання соціальних послуг у 2013 р. придбано нову пральну машину, електропилу, інгалятор, проведено косметичний ремонт медичного кабінету.


Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Одним із основних завдань, які виконуються міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід із складних життєвих обставин, які вони не в змозі самостійно подолати, створення умов для самостійного вирішення проблем, що виникають в сім’ї та повернення до повноцінного життя родини.

Впродовж звітного періоду в місцевому банку даних центру перебувала 61 сім’я, яка опинилася в складних життєвих обставинах, на утриманні яких перебуває 119 дітей. 11 сімей було виведено з банку даних, у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин. Протягом року під соціальним супроводом перебувала 21 сім’я, в яких виховується 45 дітей. Тепер під супроводом перебуває 12 сімей. Цій категорії впродовж звітного періоду надано 703 соціальні послуги інформаційного, соціально-психологічного, соціально-медичного, соціально-юридичного, соціально-педагогічного характеру.

Працівники центру беруть участь у перевірках щодо цільового використання одноразової допомоги при народженні дитини. Переважна більшість сімей, які були охоплені соціальним супроводом, мають статус таких, що потребують додаткової допомоги та опіки з боку держави або складають групу ризику.

Одним з основних напрямів роботи центру є також робота з неповнолітніми та молоддю, яка звільнилася з місць позбавлення волі та чиє покарання не пов’язане з позбавленням волі.

Протягом звітного періоду з Острозького районного підрозділу Здолбунівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДДУ ПВП у Рівненській області надійшло 13 повідомлень про взяття на облік осіб молодого віку та 20 повідомлень про зняття дитини чи особи молодіжного віку з обліку, які засуджені до покарань без позбавлення волі. Працівниками центру проведено обстеження житлово-побутових умов проживання цих осіб, складено відповідні акти обстежень, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо їх прав та гарантій, профілактичні бесіди з метою недопущення вчинення повторних злочинів. Цих осіб взято на облік центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де їм надаються соціально-педагогічні, соціально-психологічні, соціально-економічні, соціально-медичні та інші послуги. При обстеженні було встановлено, що переважна більшість з них із неблагополучних сімей, але є винятки, коли злочини були вчинені особами з благополучних родин.

Фахівцями центру постійно здійснюється робота з профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі.

З метою пропаганди здорового способу життя, попередження негативних тенденцій у підлітковому та молодіжному середовищі (ВІЛ-інфекції, СНІДу, наркоманії), формування у підлітків та молоді розуміння власної відповідальності за свою поведінку, здоров’я в 2013 р. проведено вуличні акції: «Молодь за здоровий спосіб життя», «Молодь у здоровому суспільстві», «Будь здоровим – живи спортивно». Акціями охоплено 580 осіб та розповсюджено 861 листівку.


Захист неповнолітніх

Протягом 2013 р. службою у справах дітей особлива увага приділялась роботі з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. На обліку служби у справах дітей перебуває 22 дитини вказаної категорії. Протягом звітного періоду було виявлено, взято на первинний облік та надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування, 6 дітям.

На особливому контролі служби – влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання. У 2013 р. жителями міста усиновлено 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, 5 дітей – влаштовано під опіку (піклування).

Напередодні нового навчального року 9 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, що навчаються у загальноосвітніх закладах міста, виділено кошти в сумі 2800 гр. для придбання шкільного приладдя.

Протягом 2013 р. періодично проводились обстеження житлово-побутових умов проживання дітей в сім’ях опікунів (піклувальників) та здійснювався контроль за виконанням опікунами (піклувальниками) обов’язків щодо своїх підопічних і за цільовим використанням отриманих на дітей коштів. Фактів неналежного виконання опікунських обов’язків або нецільового використання коштів не виявлено.

На сьогодні на обліку в службі у справах дітей перебуває 6 дітей, які проживають у сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Спільно з працівниками правоохоронних органів, медичними працівниками та працівниками структурних підрозділів виконкому з цими дітьми та їх батьками систематично проводились профілактичні бесіди за місцем проживання та навчання, обстеження житлово-побутових умов проживання, здійснювався медичний супровід та контроль за цільовим використанням коштів. Батьки, які неналежним чином виконували батьківські обов’язки, заслуховувались на засіданні комісії з питань захисту прав дитини.

Спільно з Острозьким МВ УМВС у 2013 р. проведено 73 рейди-перевірки, в ході яких обстежено 58 сімей, вилучено 1 дитину із вулиці, яку влаштовано у притулок для дітей в Рівному; попереджено 5 дітей та 6 батьків; виявлено 4 факти продажу тютюнових виробів неповнолітнім.


Через освіту – до здорової освіченої нації

Розвиток міста значною мірою визначається рівнем освіченості його мешканців. Тому я, як міський голова, виконуючи свою передвиборну програму, велику увагу приділяю підтримці освітньої галузі, зміцненню її матеріально-технічної бази. Наші діти, починаючи з відвідування садочків і закінчуючи випуском зі школи, проводять в освітніх закладах більшу частину свого життя. Тут вони навчаються, виховуються, формуються як майбутнє нашої держави.

Мережу освітніх закладів в місті складають 3 загальноосвітні школи, 2 дошкільні навчальні заклади та 1 позашкільний – дитячо-юнацька спортивна школа.

В школах міста у 2013-2014 н. р. навчається 1282 дітей, що на 33 менше, ніж у 2012-2013 н. р., та дошкільних навчальних закладах виховується 510 дітей дошкільного віку, що на 15 більше минулого року. Середня наповнюваність учнів в класах становить 21,4%.

Відділ освіти спільно з педагогічними колективами навчальних закладів реалізовує ряд державних галузевих програм, регіональних, міських, які визначають основні орієнтири та пріоритети розвитку освітньої галузі.

З метою найбільшого охоплення дітей суспільною дошкільною освітою забезпечуються альтернативні форми надання дошкільної освіти: на виконання Закону України «Про дошкільну освіту» здійснювалася робота консультативних центрів для 21 дитини (5% від загальної кількості), які через певні причини не можуть відвідувати дошкільні навчальні заклади.

Усе це дало можливість охопити різними формами дошкільної освіти 86% від їх загальної кількості. 100% дітей п’ятирічного віку також охоплені різними формами дошкільної освіти.

Відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2010 року  № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», впроваджується міський інформаційно-освітній проект «Електронний дошкільний заклад». Метою проекту є забезпечити формування електронної бази даних дошкільних навчальних закладів, яка забезпечить інтеграцію до єдиної електронної бази України та створення електронної черги до ДНЗ.

В 13 групах ДЮСШ займається 212 (17%) школярів, що на 3% більше в порівнянні з минулим роком. Навчання проводиться за 6 напрямами: волейбол, баскетбол, футбол, легка атлетика, бокс, бейсбол.

З метою духовного і культурного виховання та розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей в загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2013/2014 н. р. функціонує 22 оплачувані гуртки, в яких займається 361 учень, що становить 28% від загальної кількості.

Середня заробітна плата учителів у 2013 р. становить – 2 303 грн. У порівнянні з 2012 р. вона зросла на 127 грн.

Щорічно зростають витрати на вирішення завдань у галузі освіти. У 2011 р. вони становили 10 729,2 тис. грн., у 2012 р. – 13 997,1 тис. грн. (на 3185,1 тис. грн. більше, ніж у 2011 р.), у 2013 р. – 14 079,9 тис. грн. (на 82,8 тис. грн. більше, ніж у 2012 р.). На заробітну плату – 83,5%; оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 11,8%; оплату продуктів харчування – 2,6%; на інші видатки – 2,1%.

На 2013 рік з метою придбання матеріалів, предметів, обладнання та інвентарю у загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади передбачено 30 500 тис. грн. У 2012 р. на дані цілі використано 29 600 грн.

Усі загальноосвітні навчальні заклади забезпечені високошвидкісними каналами зв’язку та підключенні до глобальної мережі Інтернет. Створено розгалужену мережу Web-сторінок відділу освіти виконкому Острозької міської ради та навчальних закладів міста. Найважливіші інформаційні матеріали про стан освітянської галузі міста висвітлюються на Web-порталі управління освіти і науки облдержадміністрації www.rvosvita.org.ua – «Освіта Рівненщини».

Водночас з введенням до інваріантної складової базового навчального плану в 2-х класах предмету «Сходинки до інформатики», в 5-х класах – «Інформатики», збільшується потреба в комп’ютерній техніці та відповідних меблях.

У звітному періоді проведено поточну інвентаризацію будівель навчальних закладів (виготовлено технічні паспорти). На виконання зазначених робіт використано 16285 грн. бюджетних коштів.

У 2013 р. за кошти зони ризику роботи ХАЕС здійснюється капітальний ремонт спортивної зали НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» (485 872 грн.), проведено поточний ремонт приміщення котельні Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (73,8 тис. грн.), за кошти бюджету розвитку міста завершено ІІ етап капітального ремонту їдальні ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (встановлено сантехнічне та електричне обладнання, проведено опоряджувальні роботи) – 410 000 грн.

На харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2013 р. передбачено бюджетні кошти у сумі 270 000 грн., що на 30 000 грн. більше, ніж використано у 2012 р. та на 100 000 грн. більше, ніж у 2011 р. Тепер всіма видами харчування охоплено 1282 учні (100%). Стовідсотково забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням учні 1-4 класів, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей.

Дошкільні навчальні заклади міста забезпечуються трьохразовим харчуванням, де середня денна його вартість на одну дитину складає 8,96 грн.

У 2013 р. на харчування дітей дошкільного віку передбачено 250 000 грн. бюджетних коштів, 180 000 заплановано отримати як батьківську плату.

Безкоштовно в дошкільних навчальних закладах харчуються діти з малозабезпечених сімей, діти батьків, які постраждали від аварії на ЧАЕС та діти, звільнені від плати за харчування рішенням сесії Острозької міськради на підставі нормативно правових актів. Діти з багатодітних сімей отримують харчування за пільговою знижкою – 50% від встановленої для батьків плати.

Протягом 2013 р. особлива увага міською владою приділялась оздоровленню дітей. В літній період на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста працювали пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням, у яких було організовано гаряче харчування для всіх вихованців. За бюджетні кошти у трьох пришкільних таборах, організованих відділом освіти виконкому Острозької міськради, оздоровлено 129 школярів, що на 14 більше у порівнянні з 2012 р. та на 54 – у порівнянні з 2011 р.


Молодіжна політика і спорт

Одним із найбільш важливих пріоритетів у моїй роботі є підтримка підростаючого покоління, соціального захисту молоді. Значну увагу приділяю розвитку фізичної культури і спорту в місті, діяльності підліткових клубів за місцем проживання. Організація цієї роботи покладена на відділ з питань сім’ї, молоді та спорту, на утримання та діяльність якого у 2013 р. з міського бюджету було передбачено 116,9 тис. грн. На утримання підліткових клубів за місцем проживання виділено 17 тис. грн., на реалізацію міської програми фізкультурно-спортивних заходів – 10 тис. грн., міської програми оздоровлення дітей міста – 15 тис. грн., на реалізацію програми молодіжних заходів – 3,3 тис. грн.

Для організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в місті, як і в попередньому році, використовувалась спортивна база всіх навчальних закладів, незалежно від форм власності та підпорядкування, які розташовані в Острозі: 1 – стадіон, 23 площинні спортивні споруди (4 майданчики з тренажерним обладнанням, 6 – тенісних кортів, 2 – футбольних поля, 11 – інших майданчиків, з яких 4 – із синтетичним покриттям). Працює 8 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 8 – залів площею не менше 162 кв. м, 2 – стрілецьких тири.

У квітні 2013 р. в місті Острозі проведено Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх – спільна турбота». Упорядковано 27 спортивних майданчиків (футбольних, волейбольних, тенісних, гімнастичних). Окрім того, відремонтовано 9 ігрових майданчиків за місцем проживання по проспекту Незалежності 1, вул. Мануїльського, 33, Татарській, 2, «Просвіти», 11, Івана Федорова, 56, Татарська, 5, 9 Травня, Яворницького та встановлено нові на вулиці Дулібів, в парку ім. Сагайдачного. Залучено на реалізацію вищенаведених заходів 104 тис. грн. бюджетних та позабюджетних коштів, працювали 760 осіб з числа учнів, студентів, вчителів, тренерів, викладачів та обслуговуючого персоналу навчальних закладів, а також волонтерів громадських організацій і жителів міста.

З метою залучення різних верств населення до регулярних занять спортом та руховою активністю протягом року в місті постійно проводяться спортивно-масові заходи.

Проведено відкритий турнір з волейболу серед аматорів «Кубок мера м. Острога» та турнір з міні-футболу до Дня фізичної культури і спорту серед команд трудових колективів підприємств, установ та організацій міста, спортивно-ігрові змагання та конкурс снігових фігур для дітей міста з нагоди святкування «Проводів зими та зустрічі весни», «Хвилинку здоров’я» для працівників виконкому Острозької міськради з нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров’я на тему: «Гіпертонія», міський турнір з міні-футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч». З нагоди святкування Дня міста традиційно відбувся легкоатлетичний забіг вулицями міста під гаслом «Здоровим бути – здорово!», в якому взяло участь 75 жителів та гостей міста різного віку.

Спільно з відділом освіти та ДЮСШ організовано та проведено міжобласний турнір з баскетболу пам’яті тренера-викладача Острозької ДЮСШ Олега Камінського. У турнірі взяли участь чотири команди з Рівного, Шепетівки, Острога та Здолбунівського району. Острожани вибороли перше місце.

Проведено щорічний міський турнір з шахів пам’яті Й. Г. Аршинова, в залік кубка Рівненської області 2012 р., в якому взяли участь 59 учасників.

Приділяється увага розвитку та популяризації нових видів спорту та неформальних молодіжних рухів, громадських організацій.

Виконком міської ради співпрацює з громадською молодіжною організацією «Здрав будь» (керівник Олег Швець), яка під егідою РОМО «Крила» самостійно проводить різноманітну діяльність щодо популяризації здорового способу життя. Одним із оригінальних видів діяльності можна назвати сплави на катамаранах і байдарках по річках Горині, Вілії, Случі тощо, проведення забігів «Здоровим бути здорово!» та «По замках Острожчини».

Створена ініціативна група молоді «Турнікмени Острога», яка виступає з стрітворкауту та популяризує здоровий спосіб життя. У вересні з нагоди Дня фізичної культури і спорту вперше проведено відкритий чемпіонат міста Острога зі стрітворкауту (вуличного спорту).

Команда Острога взяла участь у І та ІІ турах обласної спортивної гри «Сімейні перегони. Екостадіон», які проходили в Гощі та Здолбунові. Команда виборола ІІІ та І місця відповідно.

У кінці минулого 2012/2013 н. р., на святі останнього дзвоника та на Дні молоді в Острозі, тоді ще десятикласниці Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Анастасії Кулініч урочисто було вручено посвідчення майстра спорту України та грамоту Федерації бейсболу/софтболу України. Таке високе звання та нагороду юна острожанка здобула, виступаючи за збірну Рівненської області.

Під час святкування Дня міста Острога вручено також посвідчення кандидатів у майстри спорту:

– з бейсболу – Олександру Сімчуку, учню 11 класу Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1;

– з бейсболу/софтболу – Владиславу Самчуку, учню автотранспортного коледжу НУВГП м. Рівне.

Значна увага виконкому ради приділяється соціальному захисту багатодітних сімей, їх підтримці, створенню більш сприятливих умов для виховання дітей у таких сім’ях. У місті проживає 109 багатодітних сімей, в яких виховується 343 дитини. З вересня 2010 р. та на цей час  оформлено та видано 402 посвідчення для батьків та дитини з багатодітної сім’ї (132 для батьків, 270 для дітей).

Указами Президента України в 2008 – 2013 роках для 36 жінок міста присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Для задоволення потреб дітей, підлітків та молоді міста у змістовному організованому дозвіллі проводилися новорічно-різдвяні ранки, День молоді, День матері та Міжнародний день сім’ї.

Стало гарною традицією з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня проводити міський конкурс «Жінка року». Цьогоріч відбулось нагородження жінок-переможниць 2012 р. різних професій.

У січні 15 дітей соціально-незахищених категорій міста Острога взяли участь у новорічних заходах, які проходили в Рівненському академічному обласному театрі ляльок. Традиційно відбувся вечір колядок, щедрівок та посівань «Добрим людям – на здоров’я!», який був організований молодіжною громадською організацією «Пласт» м. Острога при участі дітей з підліткового клубу «Надія».

В рамках Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» відділом з питань сім’ї, молоді та спорту спільно з службою у справах дітей проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо попередження та неприпустимості продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім, під час якої розповсюджено по торгових точках міста відповідні інформаційні матеріали.

У рамках святкування Дня молоді відбулося нагородження представників молодіжного активу міста, спортивно-ігрова програма, акція «Міняю цигарку на цукерку», а також святковий концерт та дискотека.

З метою організації роботи за місцем проживання та сприяння діяльності молодіжним громадським організаціям в місті функціонує два підліткових клуби за місцем проживання – «Надія» та імені воїна-інтернаціоналіста В. Г. Климака. Загальна кількість дітей, що відвідують заняття в підліткових клубах – 186 осіб (14% від загальної кількості дітей шкільного віку).

У місті функціонує фізкультурно-спортивний клуб інвалідів «Повір у себе». Там займається 12 дітей-інвалідів та 22 спортсмени молодшого та старшого шкільного віку. Для спортсменів-інвалідів різних груп нозологій періодично проводяться змагання з шахів, шашок, настільного тенісу, стрільби з пневматичної гвинтівки та волейболу на столі.

Не менш важливим напрямом діяльності є організація оздоровлення та відпочинку дітей міста. Впродовж 2013 р. оздоровленням та відпочинком охоплено 1007 дітей, що становить 70,2%. З них: 14 – дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 16 дітей-інвалідів, 1 дитина, батько якої загинув під час виконання службових обов’язків, 8 дітей, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, 61 дитину з числа тих, що перебувають на диспансерному обліку в районній лікарні, 102 особи із багатодітних та малозабезпечених сімей, 221 особу з числа переможців предметних олімпіад та конкурсів.


Культура і туризм

У 2013 р. робота міських закладів культури та мистецтва була спрямована на реалізацію державної політики у сфері мистецтва, культури, туризму, вдосконалення різноманітних форм культурно-дозвілевих послуг, як самостійного і значимого аспекту у формуванні духовно-моральних орієнтирів особистості.

На виконання Програми розвитку культури Острога на період до 2017 року, працівниками Центру культури та дозвілля протягом року проводились відповідні заходи.

Серед основних традиційних масових заходів, які є яскравим прикладом відродження народних традицій в нашому місті – загальноміське театралізоване свято Масниці «Зиму проводжаймо – Весну зустрічаймо».

В рамках святкування Дня міста Острога, яке відбулось 9 червня 2013 р., у місті організовувались: виставки-продажі виробів майстрів народного й ужиткового мистецтва з різних міст України, дитячі атракціони, концерти артистів української естради, місцеві колективи аматорської народної творчості. Особливо цікавими подіями на святі були: проведення військово-історичної реконструкції подій Великої Вітчизняної війни (відтворення бойових дій в Острозі), акція зі встановлення рекорду України «Найбільша складена обласна газета України»; театрально-ігрова програма Рівненського театру ляльок – «На майдані друзі всі»; виступ дитячих колективів Здолбунова – «У колі друзів» та інші.

Завдяки спонсорам свята, серед яких багато жителів міста, його вдалось зробити більш масштабнішим та цікавим, причому з міського бюджету не було витрачено жодної копійки.

Користуючись нагодою, ще раз хочу висловити щиру подяку всім, хто відгукнувся на звернення міської ради і надав допомогу для проведення цього заходу.

Туристична галузь є пріоритетною у напрямі розвитку економіки та культури нашого міста. Це та галузь, що на сьогодні потребує розвитку. За звітний період досягнуто певних результатів в напрямі популяризації туристичних можливостей міста. Зокрема, розроблені тематичні туристичні маршрути по місту та району, також маршрути для туристичного проекту «Волинь туристична» з включенням до них Острога; взято участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм місцевого самоврядування з корпоративним проектом районної та міської рад «Острожчина туристична»; виконані перші етапи щодо реалізації обласного гранту «Острожчина туристична»; створені макети путівника, туристичної карти, які будуть реалізовані як один з пунктів гранту з відповідною назвою. Підготовлено проект для участі у міжнародному конкурсі грантів у складі асоціації «Шлях Гедиміновичів»; налагоджено співпрацю з туристичними фірмами України, Білорусії та Польщі; в контексті обласної концепції розвитку велотуризму розроблені туристичні веломаршрути по місту та району; проведений перший промоційний велопробіг «Острог – Новомалин».

Значну увагу приділено ефективному і раціональному використанню наявних туристичних ресурсів. Розпочато паспортизацію об’єктів туристичної інфраструктури міста Острога.

Особливе значення набуває питання естетичного виховання підростаючого покоління, відродження, збереження духовної культури української нації, популяризації національно-культурних традицій та кращих зразків світового мистецтва. Одним із закладів, який виконує ці функції у місті, є Острозька дитяча музична школа.

Контингент учнів школи на 1 вересня 2013 р. становив 270 учнів. На музичному відділенні навчається 231 учень. У 2013 році у школі відкрито художнє відділення, на якому навчається 29 учнів. Для дітей шестирічного віку працює музична студія «Домісолька» у складі 10 учнів. З початку нового 2012-2013 н. р. Острозька дитяча музична школа перейшла на шестирічний термін навчання.

У лютому 2013 р., з метою оновлення та розширення матеріально-технічної бази музичної школи, за кошти міського бюджету придбано музичні інструменти: баян (5 тис. грн.), саксофон (5 тис. грн.).

Велике значення у розвитку музичних здібностей учнів має колективне музикування, тому у закладі успішно працюють дитячі колективи: капела бандуристів; духовий оркестр; хор учнів молодших класів; ансамблі баяністів, скрипалів, народної пісні, народної музики. Перемоги учнів у конкурсах засвідчують високий професійний рівень викладачів, їх інноваційні методи і форми роботи, індивідуальний підхід у розкритті творчих здібностей кожної дитини.

У виховній роботі з дітьми, молоддю та дорослим населенням значне місце посідають бібліотеки Острога, які підтримують і сприяють розвитку шкільної і професійної освіти, організації дозвілля і відпочинку, формуванню позитивного іміджу міста.

Пріоритетні напрями роботи бібліотек – заходи, спрямовані на популяризацію книги, на поповнення бібліотечних ресурсів, краєзнавчу роботу, підвищення рівня читацької культури населення.

Відповідно до затвердженого плану роботи, книгозбірні міста проводили цікаві і змістовні заходи, які відповідають різним напрямам масової роботи з користувачами та координують свою роботу з місцевими дошкільними навчальними закладами, загальноосвітніми школами, районним Будинком школяра, батьками. Фахівці бібліотек докладають максимум зусиль для організації змістовного дозвілля своїх користувачів.

У 2013 р. бібліотеки міста взяли участь у проведенні конкурсу книжки-саморобки «Дитячі історії про найголовніше», організатором якого є Міністерство культури України і вибороли два призових місця: міська бібліотека – ІІ місце; бібліотека для дітей – ІІІ місце.

На сьогодні книжковий фонд бібліотек міста становить 25438 примірників. Послугами бібліотек користуються  3800 читачів, з них 2399 – дітей. Загальна книговидача у звітному році становить 72896 книг.

Станом на кінець листопада 2013 р. у книгозбірні міста надійшло 134 прим. книг на суму 5107 грн., з них 84 – за державною програмою на суму 3880 грн., 50 – на суму 1227 грн. за кошти від надання платних послуг.


Робота з громадськістю та міжнародні зв’язки

Одним із основних принципів, яким у своїй діяльності керувалась міська влада, є принцип відкритого діалогу з громадою міста.

Дієвими формами взаємодії Острозької міської ради з громадськими інституціями є проведення зустрічей з населенням міста, робота громадської приймальні виконкому Острозької міської ради, проведення прямих телефонних ліній, соціологічних досліджень, опрацювання та аналіз зауважень і пропозицій громадян.

Територіальна громада міста постійно отримує інформацію через засоби масової інформації, офіційний сайт міської ради про діяльність міської ради та її виконавчих органів.

Оприлюднюються рішення міської ради та ті розпорядження, які мають найбільш вагоме значення для територіальної громади, звіти депутатів міської ради, матеріали про проблеми життєдіяльності міста, основні події суспільно-політичного та соціально-економічного життя міста.

На сторінках газети «Замкова гора» аналізується стан виконання міського бюджету, робота з благоустрою та соціального захисту населення. Надається інформація про проведені культурні та спортивні заходи, візити гостей з міст України і з-за кордону, відзначення професійних свят та історичних дат, життя освітянських закладів міста, успіхи і здобутки професійних колективів, творчі надбання окремих острожан. Регулярними в міській газеті були виступи спеціалістів, спрямовані на профілактику захворювань, соціальне та правове благополуччя городян.

Загалом громадсько-політична ситуація в місті у даний час не викликає занепокоєння. В районному управлінні юстиції зареєстровано 64 міські партійні та 41 громадська організація. Більша частина з них є малоактивними та практичної діяльності не проводять. Конфронтації між політичними силами за звітний період не спостерігалося.

Активно продовжується розвиватися партнерська співпраця з містами-побратимами Берунь та Сандомир (Польща), співпраця з польськими містами Ілава та Гнєв, Берунь Моравський (Чехія) та Гундельфінген (Німеччина). Внаслідок чого розширюється можливість для проведення ділових, культурних обмінів та запозичення в наших сусідів кращого досвіду, позитивних елементів демократичного управління територіальною громадою та містом.

У рамках Угод здійснюється обмін дитячими делегаціями. У червні 2012 р. 37 дітей навчальних закладів міста мали можливість відвідати комплекс шкіл міста Гнєв та комплекс шкіл в Опалєню. Діти міст Опалєнє та Гнєв (40 дітей) у червні 2013 р. відвідали наше місто.

Відповідно до програми перебування польської делегації в Острозі, діти побували у навчальних закладах (Острозька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Острозький НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія»), мали можливість ознайомитися із культурно-історичною спадщиною нашої країни, відвідавши музеї Рівненської та Хмельницької областей.


Дорогі острожани!

Цей рік був нелегким. Робота міської ради відбувалась в умовах складної фінансово-економічної ситуації, як у світі, так і в Україні. Значною перепоною в роботі була криза казначейських платежів у місті і у переважній більшості міст усієї країни, не вдалося профінансувати близько половини капітальних видатків при наявних коштах на рахунках. Як і переважна більшість керівників місцевого самоврядування, сподіваюся, що ця негативна практика припиниться найближчим часом і місцеві бюджети зможуть повноцінно фінансувати усі видатки, передбачені річними планами.

Я висловлюю вдячність за злагоджені дії та зусилля команді міської ради, депутатському корпусу, комунальним підприємствам, партнерам з громадських організацій, керівникам підприємств та установ міста, за допомогою яких в основному вдалося виконати заплановане: безперебійно працювали всі заклади міста, вчасно виплачувалась заробітна плата у школах, дитячих садках, інших установах, злагоджено працювали комунальники. Дякую усім, хто із завзяттям та оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частинку душі та серця в розбудову рідного міста та покращує його благоустрій, хто схвалює та критикує мою діяльність, хто підтримує та категорично заперечує все те, що зроблено. Дякую вам за терпіння, за довіру, за мудрі поради, за активну громадську позицію.

Зрозуміло, що перед нами ще багато роботи щодо вирішення проблем міста Острога. Вірю, що й надалі ми будемо разом, усією громадою будувати життя у рідному місті – працювати, допомагати один одному для загального добра, миру і злагоди. Адже майбутнє нашого краю – наше спільне завдання.

Я вважаю, що лише тісна співпраця міської влади, депутатського корпусу, керівників підприємств, установ і організацій, підприємців та громадськості міста сприятиме забезпеченню економічного та соціального розвитку міста та задоволення потреб острожан.

Щиро дякую за увагу! Бажаю всім здоров’я, оптимізму та Божого благословення!

№51 від 14 грудня 2013 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 262 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]