Неділя

21.04.2019

21:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Звіт Острозького міського голови Шикера Олександра Федоровича перед територіальною громадою міста Острога
Продовження. На початок


Соціальний захист населення

Одним із пріоритетів діяльності держави є соціальний захист громадян. Виконання даних функцій в місті забезпечує управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради.

В управлінні функціонує чотири структурні підрозділи, якими вирішуються різні питання соціального захисту працюючих та малозабезпечених верств населення (ветеранів війни та прирівнених до них осіб, дітей війни, інвалідів, одиноких громадян, ветеранів праці, пенсіонерів, багатодітних та малозабезпечених сімей). Їм призначаються допомоги та субсидії, надаються пільги та компенсації. Контролюються питання дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, виплати заробітної плати, погашення її заборгованості, охорони праці, атестації робочих місць за умовами праці, укладання колективних та трудових договорів.

В управлінні праці та соціального захисту населення налагоджено роботу щодо призначення різного виду соціальних допомог за єдиною технологією та субсидій за спрощеним порядком.

За звітний період державну допомогу отримали 1035 одержувачів на загальну суму 6595,4 тис. грн. Заборгованість відсутня. Для 11 осіб, які надають соціальні послуги, призначено компенсацію на загальну суму 10300 гривень. Всі державні соціальні допомоги виплачені в повному обсязі. Трьом жінкам за присвоєний статус «Мати-героїня» виплачено одноразову винагороду по 10730 грн.

 Одним із видів соціального захисту є надання населенню субсидій на відшкодування плати за житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива та скрапленого газу (готівкою). За звітний період для 615 сімей надано субсидій на житлово-комунальні послуги на 260,5 тис. грн. Для 44 сімей призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ на суму 41,5 тис. грн., заборгованість відсутня.

 Протягом року проведено 256 обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей з метою підтвердження їх права на отримання допомоги та субсидії.

В управлінні створений автоматизований реєстр осіб пільгової категорії міста (інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, вдови, діти війни, особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, багатодітні сім’ї та інші), питання яких вирішуються першочергово. На обліку перебуває 3470 осіб, які користуються пільгами згідно законодавчих актів діючих у цей час.

Для пільгової категорії громадян міста надаються пільги за рахунок субвенцій з державного бюджету. Призначено пільг на 1015,1 тис. грн., в тому числі: на оплату житлово-комунальних послуг – 835,9 тис. грн.; на тверде паливо та скраплений газ – 43,2 тис. грн.; на послуги зв’язку – 73,1 тис. грн. ; на пільговий проїзд – 49,5 тис. грн.

 З метою забезпечення гарантій щодо пільгового медичного обслуговування протягом року безкоштовно видано 18 путівок на санаторно-курортне лікування для ветеранів війни та інвалідів. Для 7 осіб, які не скористались цією пільгою, виплачена компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування на загальну суму 4,4 тис. грн.

 За звітний період, по мірі надходження і потреби, безкоштовно видано 33 технічні засоби реабілітації (інвалідні візки, стоїки, милиці, палиці) для 25 інвалідів міста. Для 12 інвалідів видано направлення для безкоштовного забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

Для інвалідів війни, інвалідів загального захворювання виплачена компенсація на бензин, ремонт, запасні частини, технічне обслуговування автомобіля та компенсація на транспортні витрати для 15 осіб на суму 2,2 тис. грн.

В управлінні на обліку перебуває 230 осіб потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Безкоштовно оздоровлено 14 громадян даної категорії, з них: 9 дорослих та 5 дітей. Відповідно до чинного законодавства компенсацій і пільг для потерпілих виплачено на загальну суму 583,7 тис. грн.

 Щороку з міського бюджету виділяються кошти на допомогу жителям міста. З початку року для надання грошової допомоги мешканцям міста виділені кошти в сумі 6,0 тис. грн. для 36 осіб.

Щомісячно проводиться виплата допомоги громадянам міста, яким виповнилось 90-100 і більше років та особі, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною.

З початку року перевірено 200 справ новопризначених пенсій та 99 справи перерахованих пенсій щодо правильності нарахування та виплати пенсій, порушень не виявлено.

Проведено 21 перевірку з питань оплати та охорони праці, атестації робочих місць за умовами праці, укладання трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками, укладання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях міста всіх форм власності.

 Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення виконкому Острозької міської ради здійснено 74 перевірки суб’єктів підприємницької діяльності міста. За результатами перевірок легалізовано 10 робочих місць, укладено 165 трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками, забезпечено виплату мінімального розміру заробітної плати для найманих працівників.

Внаслідок проведення зазначених заходів, тепер заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах міста відсутня, крім підприємства, яке визнано банкрутом на основі Постанови Господарського суду Рівненської області. Це ВАТ «Острозький шиноремонтний завод», в якому заборгованість по виплаті заробітної плати становить 200,00 тис. гривень.

 Відповідним чином в місті налагоджена робота з ведення колективних договорів та укладанні територіальних тарифних угод, вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів). Внаслідок проведеної роботи всі 46 підприємств, установ та організацій міста уклали колективні договори та зареєстрували їх в управлінні. Переукладено 15 колективних договорів і внесено змін та доповнень до 3 колективних договорів.

Ведеться контроль за проведенням робіт з атестації робочих місць за умовами праці. Атестація робочих місць за умовами праці проведена на всіх підприємствах міста.

Відповідно до чинного законодавства працівникам підприємств, установ та організацій міста надано компенсації за роботу в шкідливих умовах праці на суму 804,9 тис. грн.


Територіальний центр

При Острозькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) функціонують три відділення: відділення соціально-побутової адаптації; відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділення соціальної допомоги вдома, які обслуговують малозабезпечених, одиноких та одинокопроживаючих непрацездатних громадян та інвалідів міста.

Відділення соціально-побутової адаптації. При відділенні функціонує медичний кабінет, в якому надаються медичні послуги: масаж, електрофорез, УВЧ, солюкс. Протягом 2012 року медичними послугами скористалось 775 жителів міста, з них: – 68 отримали платні послуги (масаж, електрофорез, солюкс, УВЧ) на суму 1735,26 грн. – 707 безкоштовно отримали медичні послуги.

Послугами Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги скористалось 440 осіб, з них:

– 194 особи отримали платні послуги (виорювання земельної ділянки, боронування земельної ділянки, розпилювання дров, рубання дров, перевезення вантажу гужовим транспортом, прання білизни) на суму 7660,00 грн.;

– 163 особи отримали безкоштовно гуманітарну допомогу одягом та взуттям б/в на суму 3271,00 грн.;

– 134 особи отримали безкоштовні послуги електрика;

– 96 осіб отримали різні дрібні ремонтні послуги;

– 108 осіб отримали безкоштовні послуги з ремонту одягу.   

Дані послуги надавалися трьома соціальними робітниками цього відділення. Протягом 2012 року було надано адресну грошову допомогу на лікування 12 малозабезпеченим жителям міста на суму 1950,00 грн.

У Відділенні соціальної допомоги вдома щомісячно обслуговується 220 жителів міста, з них 32 – підопічних – на платній основі на суму18418,89 грн. Допомогу їм надає 21 соціальний робітник.


Освіта

Освіта є пріоритетним напрямом державної політики України. На виконання Конституції України, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту» та інших нормативно-правових документів в місті вжито ряд заходів для забезпечення функціонування галузі освіти міста, її подальшого інноваційного розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців Острога до якісної освіти.

Відділ освіти спільно з педагогічними колективами навчальних закладів реалізовує ряд державних галузевих програм, регіональних, міських, які визначають основні орієнтири та пріоритети розвитку освіти.

Для гарантованого задоволення освітніх потреб територіальної громади міста з метою надання безоплатних освітніх послуг із здобуття відповідного рівня освіти населення в місті сформовано та забезпечено оптимальне функціонування мережі закладів освіти, що включає в себе 3 загальноосвітні, 2 дошкільні навчальні заклади та 1 позашкільний – дитячо-юнацька спортивна школа.

Станом на 1 вересня 2012 року дошкільною освітою в м. Острозі охоплено 495 дітей, що становить 69,9%. Альтернативними формами здобуття дошкільної освіти в місті охоплено 8% дітей. Всього дошкільною освітою охоплено 78% дітей. 100% дітей п’ятирічного віку охоплені різними формами дошкільної освіти.

У 2012/2013 навчальному році у 3-х загальноосвітніх навчальних закладах міста навчається 1315 учнів (на 31 ученя менше у порівнянні з 2011-2012 навчальним роком). Середня наповнюваність учнів у класах становить 20,9%.

З метою охоплення учнів позашкільною освітою в місті функціонує дитячо-юнацька спортивна школа. В 10 групах ДЮСШ охоплено 168 (12,8 %) школярів від загальної кількості дітей шкільного віку. Навчання проводиться за 4 напрямами: волейбол, баскетбол, футбол, бокс.

Для розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей та з метою їх духовного і культурного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2012/2013 навчальному році працює 25 оплачуваних гуртків, в яких займається 383 учні, що становить 29 % від загальної кількості.

Навчально-виховний процес у навчальних закладах міста забезпечують 189 педагогічних працівників. Із них:

– кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» – 88;

– кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії» – 19;

– кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії» – 22;

– кваліфікаційна категорія «спеціаліст» – 56;

– молодші спеціалісти – 2;

– бакалавр – 2.

Педагогічне звання:

– «старший учитель» – 35;

– «учитель-методист» – 8;

– «вихователь-методист» – 7.

12 (10%) – нагороджено знаком «Відмінник освіти», 2 – знаком «Василь Сухомлинський».

У місті вжито ряд заходів щодо морального й матеріального стимулювання працівників освітньої галузі. Середня заробітна плата учителів станом на 1 січня 2012 року становила 2170 гривень. У порівнянні з відповідним періодом 2011 року вона зросла на 425 грн.

27 працівників нагороджено Почесною грамотою міської ради, 14 педагогів отримали Почесні грамоти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, 16 – грамоти відділу освіти виконкому Острозької міської ради.

Для вирішення завдань в галузі освіти у 2012 році міським бюджетом передбачено 12 446,1 тис. грн.:

– заробітна плата – 82,8 %;

– оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 12,1 %;

– оплата продуктів харчування – 3,9 %;

– інші видатки – 1,2 %.

Щорічно бюджетом міста передбачаються кошти на придбання матеріалів, обладнання та інвентарю у дошкільні навчальні заклади. У 2011 році використано 15 000 грн., на 2012 рік передбачено 16 000 грн.

Необхідною умовою повноцінної і комплексної освіти є впровадження інформаційних технологій. Всі загальноосвітні навчальні заклади забезпечені комп’ютерами, які під’єднані до мережі Інтернет. Забезпечення комп’ютерною технікою становить – 27,4% дітей на один комп’ютер (з розрахунку учнів 1-11 класів та комп’ютерної техніки у навчально-комп’ютерних комплексах). У 2012 році відділом освіти отримано та передано Острозькій школі І-ІІІ ступенів №1 6 комп’ютерів, які надійшли як гуманітарна допомога Китайської Народної Республіки. Однак для комплектування на основі даної техніки навчально-комп’ютерного комплексу необхідні значні кошти (на встановлення операційної системи, програмного забезпечення, меблів та монтажного комплекту для створення локальної мережі).

Потребує додаткового фінансування початкова школа, оскільки у 2014 році в другому класі відповідно до нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм для початкової школи впроваджується курс «Сходинки інформатики».

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30.01. 2012 р. №1/9-66 освітяни міста спільно з батьківською громадськістю взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Дай руку, першокласнику!». В рамках акції у кожному навчальному закладі проведено поточні якісні ремонти класних кімнат, у кабінетах для першокласників поновлено методичні матеріали, облаштовано ігрові куточки, відокремлені гардероби, туалетні кімнати. В загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів №1 та №3 обладнані приміщення для організації рухливих ігор, у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 – кімнату для денного відпочинку (сну) в групі продовженого дня.

У 2011/2012 навчальному році загальноосвітні навчальні заклади отримали 2840 навчальних підручників за новою навчальною програмою для 1, 5,10,11 класів.   

 У 2012 році за рахунок державного бюджету проведено капітальний ремонт частини фасаду навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія» (296 883 грн.), за кошти бюджету розвитку міста здійснено частковий капітальний ремонт їдальні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (213 039 грн.), капітальний ремонт тепломережі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 (55 241 грн.), капітальний ремонт спортивної зали навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія» (97 775 грн.), капітальний ремонт системи опалення ДНЗ №2 «Веселка» (272 651 грн.). З обласного бюджету 74 331 грн. спрямовано на проведення робіт щодо заміни вікон на металопластикові у ДНЗ №1 «Ромашка».

Важливою умовою для збереження здоров’я дітей шкільного віку є організація харчування, особливо учнів 1-4 класів та дітей з малозабезпечених сімей, дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування. На харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2011 році використано бюджетних коштів у сумі 170 000 грн., на 2012 рік передбачено – 230 000 грн. У цей час всіма видами харчування охоплено 1312 учнів (99,8%). Стовідсотково забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням учні 1-4 класів (531 школяр), діти-сироти та позбавлені батьківського піклування (6 дітей), діти з малозабезпечених сімей (7 дітей). Вартість харчування становить 3 грн. 50 коп. на одну дитину. Діти, які відвідують групу продовженого дня у загальноосвітній школі №1, навчально-виховному комплексі «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія», харчуються за батьківські кошти. Вартість такого харчування становить 5,00 грн.

У дошкільних навчальних закладах міста забезпечувалося триразове харчування дітей. Середня денна вартість харчування на одну дитину складає 8,54 грн., але відповідно до Закону "Про дошкільну освіту” оплата за харчування дітей не пільгових категорій становить – 50% від повної вартості, тобто 4,27 грн. На харчування дітей у 2011 році використано 205 000 грн. бюджетних коштів, 196 598 грн. отримано від батьків як плату за харчування (50%), у 2012 році на харчування дітей дошкільного віку передбачено 250 000 грн. бюджетних коштів, 180 000 грн. заплановано отримати як батьківську плату. Безкоштовно в дошкільних навчальних закладах харчуються діти з малозабезпечених сімей (5 дітей), діти батьків, які постраждали від аварії на ЧАЕС (9 дітей), діти з багатодітних сімей (57 дітей) отримують харчування за пільговою знижкою – 50 % від встановленої для батьків плати, 3 дітей звільнено від плати за харчування рішенням Острозької міської ради на підставі нормативно-правових актів.

Стан здоров’я дітей є важливим показником розвитку суспільства. Здорове молоде покоління – запорука здоров’я нації. Влітку 2012 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста працювали три пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням, у яких було організовано гаряче харчування для всіх вихованців. Всього за бюджетні кошти літнім відпочинком у пришкільних таборах охоплено 115 школярів.

В освітній галузі ще наявні нерозв’язані проблеми. Віриться, вони будуть вирішені спільними зусиллями міської влади, педагогічних колективів, батьківської громадськості.

Основними завданнями галузі на 2013 рік є: створення умов для впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм для початкової школи, забезпечення початкової школи навчально-комп’ютерними комплексами, новими шкільними меблями, модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів, ремонт харчоблоків, збільшення мережі груп у дошкільних навчальних закладах, приведення у відповідність до нормативно-правової бази штатних розписів навчальних закладів, запровадження енергозберігаючих технологій, створення безпечних умов праці, пожежної безпеки та посилення контролю за раціональним та цілеспрямованим використанням бюджетних коштів, оновлення фонду художньої, довідкової та методичної літератури шкільних бібліотек, забезпечення підручниками та навчальною літературою учнів.


Молодіжна політика і спорт

На молодіжну галузь міста та сферу фізичної культури і спорту, в тому числі на утримання та діяльність відділу з питань сім’ї, молоді та спорту у 2012 році з міського бюджету було спрямовано 91,2 тис. грн. На утримання підліткових клубів за місцем проживання було спрямовано 17,3 тис. грн.; на реалізацію міської Програми фізкультурно-спортивних заходів 10 тис. грн.; міської програми оздоровлення дітей міста 15 тис. грн.; на реалізацію програми молодіжних заходів 1 тис. грн.

Для організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в місті використовується спортивна база всіх навчальних закладів, незалежно від форм власності та підпорядкування, які розташовані в Острозі. А саме: 1 – стадіон, 24 площинні спортивні споруди (5 майданчиків з тренажерним обладнанням, 6 тенісних кортів, 2 футбольних поля, 11 – інших майданчиків, з яких 4 – із синтетичним покриттям). Діє 9 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, з яких 7 – зали площею не менше 162 кв. м, 2 стрілецьких тири.

Протягом квітня – травня 2012 року в місті Острозі проведено Всеукраїнський місячник "Спорт для всіх – спільна турбота”. Упорядковано 20 спортивних майданчиків (футбольних, волейбольних, тенісних, гімнастичних). Крім того, відремонтовано 4 ігрових майданчики за місцем проживання: по проспекту Незалежності, 1; вулиці Мануїльського, 33, Татарській, 2; Будьонного, 11; Івана Федорова, 56 та встановлено 1 новий на вулиці 9 Травня.

 У квітні 2012 року зареєстровано громадську організацію „Острозька міська шахово-шашкова федерація”. Постійними членами організації є учнівська та студентська молодь, яка налічує понад 30 осіб.

З метою залучення різних верств населення до регулярних занять спортом та руховою активністю протягом року в місті постійно проводяться спортивно-масові заходи.

Проведено змагання серед осіб з обмеженими фізичними можливостями з шахів та шашок, спортивно-ігрові змагання та конкурс снігових фігур для дітей міста з нагоди святкування «Проводів зими та зустрічі весни», міську спартакіаду серед команд трудових колективів підприємств, установ та організацій м. Острога з настільного тенісу, міні-футболу, волейболу, стрільби з пневматичної гвинтівки, шахів та шашок, в рамках Всеукраїнської олімпійської естафети «Передай вогонь перемоги» проведено вікторину «Знавець історії Олімпійських ігор» та спортивну естафету, міський турнір з міні-футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», першість міста зі стрітболу серед учнів ЗОШ міста, легкоатлетичний пробіг на дистанцію 1000 м з нагоди святкування Дня міста за участі представників підприємств, установ та організацій міста, міські етапи обласної спортивної гри «Сімейні перегони», «Битва за Євро – 2012», участь в яких взяли 36 сімейних команд, шаховий турнір серед юнаків та дівчат з нагоди Дня шахів в Україні, міський етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей „Олімпійське лелеченя”.

У грудні відбувся 9-й шаховий турнір пам’яті Йосипа Григоровича Аршинова. Вперше ці змагання проходили в залік кубка Рівненської області. Загалом участь у змаганнях взяв 51 шахіст, з них – 13 кандидатів в майстри спорту. Вперше острозькі любителі шахів змогли позмагатися з найсильнішими шахістами Рівненщини.

Традиційною стала участь у підготовці та проведенні обласного турніру з боксу пам’яті заслуженого діяча фізичної культури і спорту України Олександра Соколовського. В змаганнях брали участь близько 100 боксерів з Луцька, Вінниці, Теофіполя, Нетішина та 7 команд з Рівненської області.

Щороку проводиться Олімпійський тиждень та Олімпійський урок, показові виступи спортсменів, зустрічі з провідними спортсменами та тренерами.

Протягом звітного періоду міські команди брали участь у обласних та Всеукраїнських спортивних змаганнях. У відкритому чемпіонаті Рівненської області з боксу серед юнаків 1998-1999 р.н, з шахів, настільного тенісу серед юнаків та дівчат 1994 р.н. і молодших, спортивно-масовому фестивалі серед ветеранів фізичної культури і спорту, обласному фестивалі „Рух заради здоров’я” серед підліткових клубів за місцем проживання, з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей „Олімпійське лелеченя”. Крім того наші спортсмени взяли участь у чемпіонатах України з бейсболу серед кадетів 1997-1999 років народження та з софтболу серед жіночих команд вищої ліги. Працівники виконкому Острозької міської ради були учасниками обласної спартакіади серед збірних команд державних службовців з міні-футболу, настільного тенісу та боулінгу. Спортсмени-інваліди брали участь у чемпіонаті та першості області в програмі спартакіади „Повір у себе” з шашок, серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату.

 Велика увага виконкому Острозької міської ради приділялася соціальному захисту багатодітних сімей, їх підтримці, створенню більш сприятливих умов для виховання дітей у таких сім’ях. В місті проживає 96 багатодітних сімей, в яких виховується 307 дітей. З вересня 2010 року та на цей час, оформлено та видано 364 посвідчення для батьків та дитини з багатодітної сім’ї (117 для батьків, 247 для дітей).

Указами Президента України протягом 2008-2012 років для 26 жінок міста присвоєне почесне звання України «Мати-героїня». Крім того, виконком Острозької міської ради звернувся з подання до голови обласної державної адміністрації щодо присвоєння Президентом України почесного звання України «Мати – героїня» ще 7 острожанкам.

Для задоволення потреб дітей, підлітків та молоді міста у змістовному організованому дозвіллі в місті проводилися новорічно-різдвяні ранки, День молоді, День матері та Міжнародний день сім’ї. З нагоди святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня відбулося урочисте нагородження жінок-переможниць міського конкурсу «Жінка року – 2011».

Діти з багатодітних сімей м. Острога беруть участь у обласному конкурсі-фестивалі «Таланти багатодітної родини» та займають призові місця. Так, Борінов Максим в номінації «Музичне виконання» здобув диплом за І місце в обласному та Всеукраїнському етапах конкурсі-фестивалі «Таланти багатодітної родини».За перемогу у Всеукраїнському етапі Максим отримав диплом за підписом віце-прем’єр-міністра України Сергія Тігіпка та ноутбук.

100 дітей із сімей соціально незахищених категорій взяли участь у соціальній акції „В гостях у „енергетичного” Діда Мороза”, яка відбулась на базі Палацу культури міста Нетішин, 40 дітей відвідали новорічну виставу в місті. Усі діти отримали солодкі подарунки.

З метою організації роботи за місцем проживання та сприяння діяльності молодіжним громадським організаціям, в місті функціонує два підліткових клуби за місцем проживання – "Надія” та Імені воїна-інтернаціоналіста В. Г. Климака. Загальна кількість дітей, які відвідують заняття в підліткових клубах міста становить – 225 осіб (17 % від загальної кількості дітей шкільного віку).

Не менш важливим напрямом діяльності є організація оздоровлення та відпочинку дітей міста. За звітний період у 2012 році оздоровленням та відпочинком охоплено 722 дитини, що становить 50 %. З них: 13 – дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 17 дітей-інвалідів, 1 дитина, батько якої загинув під час виконання службових обов’язків, 7 дітей, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, 68 дітей, які перебувають на диспансерному обліку в лікарні, 68 із багатодітних та малозабезпечених сімей, 156 переможців предметних олімпіад, конкурсів.

 Одним з пріоритетних напрямів Острозького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – центр) є соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід зі складних життєвих обставин, які вони не в змозі самостійно подолати за допомогою наявних засобів і можливостей, створення умов для самостійного розв’язання життєвих проблем, що виникають в сім’ї та повернення до повноцінного життя родини.

Протягом звітного періоду на облік центру взято 53 особи, з них: засуджені до покарань без позбавлення волі, жителі, які мають проблеми інвалідності, які зазнали фізичного або психологічного насильства в сім’ї, особи які звільнилися з місць позбавлення волі.

Усім цим категоріям надано 160 соціально-психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, інформаційних послуг.     

Впродовж звітного періоду під соціальним супроводом центру перебувало 12 сімей, в яких виховується 30 дітей. У зв’язку з досягненням позитивних результатів над 6 сім’ями припинено соціальний супровід. В цей час під соціальним супроводом центру перебуває 6 сімей, в яких виховується 10 дітей. Протягом звітного періоду даним категоріям сімей в ході соціального інспектування надано 718 соціальних послуг.

Центром організовуються та проводяться різноманітні акції.

З метою соціальної підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, Острозький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом листопада 2011 р. проводив благодійну акцію «Теплом зустрінемо зиму».

З нагоди Дня Святого Миколая 20 дітей з числа дітей-сиріт, дітей з вадами здоров’я та дітей з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, взяли участь у благодійній акції „Що приніс нам Святий Миколай”, яка відбулась у Рівненському обласному музично-драматичному театрі. Діти взяли участь у різноманітних конкурсах, подивилися театралізоване дійство та отримали подарунки від Святого Миколая.

З метою соціальної підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, Острозький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводив благодійну акцію „Крамниця милосердя”. Загалом акціями охоплено 35 сімей.

З нагоди Дня молоді в червні цього року проведено вуличну акцію „Молодь за здорове майбутнє”. Під час акції розповсюджувались інформаційно-просвітницькі матеріали з метою популяризації здорового способу життя, проводились індивідуальні бесіди з молодими особами. Загалом акцією охоплено близько 300 осіб.

Щокварталу центром організовується міський конкурс творчих робіт дітей-сиріт, дітей та молодих людей з функціональними обмеженнями „Як живемо і вчимося – наші мрії” в рамках проекту „Повір у себе”. Кращі роботи направляються для участі в обласному конкурсі. Неодноразово нагороджувалися діти-сироти КЗ „Острозька спеціальна школа-інтернат № 2 І-ІІ ступенів”: Павлова Олена, Шуліковський Ігор, Щербін Дмитро, Сидорова Вікторія, Приходько Катерина, Дубіч Ігор, Вільгурна Анна, Богданова Владислава.

Впродовж звітного періоду працівниками центру значна увага приділялась проведенню лекційно-тренінгових занять, різноплановому консультуванню, просвітницькій роботі щодо всебічного і гармонійного розвитку особистостей, сім’ї і сімейних стосунків.

Проводилась робота щодо виявлення неблагонадійних сімей та випадків порушення прав дитини, надавались індивідуальні послуги, здійснювався соціальний супровід, інспектування та патронаж. Особлива увага приділялась профілактиці соціально небезпечних хвороб та формуванню навичок здорового способу життя. Протягом звітного періоду проведено 19 групових заходів, якими охоплено 374 особи.

Проводиться відповідна робота з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі, з особами, які засуджені до покарань без позбавлення волі. Працівниками центру здійснюється обстеження житлово-побутових умов проживання даних осіб, складаються відповідні акти обстежень, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо їх прав та гарантій та профілактичні бесіди з метою недопущення вчинення повторних злочинів.

Покращилась робота одного із спеціалізованих формувань центру – Школи волонтерів. Протягом звітного періоду до соціальної роботи залучено 18 волонтерів, які проводять всебічну інформаційно-просвітницьку діяльність, надають соціальні послуги особам, які їх потребують.


Служба у справах дітей

На постійному контролі служби у справах дітей перебувають питання здійснення соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; профілактика дитячої бездоглядності та безпритульності. Хочу зазначити, що завдяки ефективній роботі підрозділів виконкому, які відповідають за даний напрям роботи, у 2012 році не було допущено фактів бездоглядності, бродяжництва, безпритульності серед дітей та насильства щодо них.

Особлива увага приділялась роботі з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Тепер на обліку в службі у справах дітей перебуває 22 дитини вказаної категорії. Протягом звітного періоду не було виявлено та взято на первинний облік жодної дитини – сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Активізовано роботу щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання. У поточному році громадянами України було здійснено усиновлення 1 дитини, позбавленої батьківського піклування, 2 дітей – передано під опіку (піклування), надано консультацію сім’ї щодо порядку створення дитячого будинку сімейного типу та взято одну особу на облік як кандидата в усиновителі.

Акцентувалась увага і на матеріальній підтримці дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, 2 дітям даної категорії виплачено одноразову допомогу при досягненні 18-річного віку у розмірі 1590 гривень кожному. Напередодні нового навчального року 6 дітям-сиротам, що навчаються у загальноосвітніх закладах міста, виплачено по 300 гривень для придбання шкільного приладдя.

Службою у справах дітей періодично проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання дітей в сім’ях опікунів (піклувальників) та здійснюється контроль за виконанням опікунами (піклувальниками) обов’язків щодо своїх підопічних і за цільовим використанням отриманих на дітей коштів. У поточному році не було виявлено фактів неналежного виконання опікунських обов’язків або нецільового використання коштів.

Тепер на обліку в службі у справах дітей перебуває 7 дітей, які проживають у 3 сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Спільно з Острозьким МВ УМВС України в Рівненській області, Острозькою ЦРЛ, структурними підрозділами виконкому з цими дітьми та їх батьками систематично проводились профілактичні бесіди за місцем проживання та навчання, обстеження житлово-побутових умов проживання, здійснювався медичний супровід та контроль за цільовим використанням коштів. Періодично батьки, які неналежним чином виконували батьківські обов’язки, заслуховувались на засіданні комісії з питань захисту прав дитини. В результаті спільної роботи у поточному році в місті не було фактів позбавлення батьківських прав та вилучення дітей з небезпечного середовища.


Культура

Відділ культури і туризму та його структурні підрозділи: Острозька дитяча музична школа, міська бібліотека, бібліотека для дітей, Центр культури і дозвілля займаються реалізацією державної політики у сфері мистецтва, галузі туризму, організацією культурного проведення дозвілля громадян міста.

 Центр культури і дозвілля надає комплекс послуг, які спрямовані на всебічне задоволення культурних потреб та уподобань громади, забезпечує запити і потребу населення в організації його змістовного відпочинку, сприяє процесам відродження і розвитку національної культури, народних традицій, звичаїв та обрядів.

Виконуючи Програму розвитку культури міста Острога на 2008-2012 роки, працівники Центру культури та дозвілля протягом року проводили відповідні заходи з метою популяризації кращих зразків професійного та аматорського мистецтва: мистецькі акції, фестивалі та конкурси, святкові концерти до знаменних і пам’ятних дат. Зокрема, з нагоди: Дня визволення Острога від німецько-фашистських загарбників, Дня захисника Вітчизни, Міжнародного жіночого дня, Дня матері та Міжнародного дня сім’ї, Дня молоді, Дня Незалежності України; міськрайонних свят – «Проводи Зими» та «Свято Купала», обласного фестивалю «З дзвінкого джерела», «Свято урожаю», «Відкриття Новорічної ялинки»; вогників-зустрічей: з учасниками бойових дій на територіях інших держав, з ветеранами Великої Вітчизняної війни; тематичних вечорів, театралізованих мітингів-пам’яті до Дня народження Т.Г. Шевченка, Дня катастроф і аварій, Дня Перемоги, річниці розстрілу єврейського населення в місті у роки війни, Дня пам’яті жертв політичних репресій та голодоморів в Україні; урочисті церемонії з нагоди: відкриття пам’ятника загиблим воїнам-афганцям, Дня державного прапора України, новорічні та Різдвяні свята, шоу-програми для дітей та молоді, молодіжні вечори відпочинку.

 Під час святкування Дня міста Острога організовувались: виставки-продажі виробів майстрів народного й ужиткового мистецтва з різних міст України, дитячі атракціони, концерти артистів української естради, області, місцевих колективів аматорської творчості.

З метою популяризації розвитку української спадщини, фольклору і народного мистецтва, працівники відділу культури і туризму спільно з працівниками Державного історико-культурного заповідника м. Острога, студентами Національного університету «Острозька академія» до Міжнародного дня музеїв проводили свято «Музейні гостини», в рамках якого проходив етнофестиваль «Галас-3», організовувались виставки-продажі виробів народних умільців, нічна екскурсія по замку князів Острозьких «Ніч на Замковій горі». Щорічно народні майстри нашого міста беруть участь у Всеукраїнських, республіканських, обласних фестивалях, виставках-ярмарках. Так і в 2012 році народні умільці виставляли свою продукцію у містах Києві, Харкові, Кам’янці-Подільську, Полтаві, Дніпропетровську та інших.

У ЦКД працюють гуртки художньої самодіяльності: аматорський Народний квартет "Надія ”, аматорська Зразкова дитяча капела бандуристів, академічний хоровий колектив, дитячий фольклорний ансамбль, вокальний ансамбль, ансамбль народної пісні, гурток солістів-вокалістів, художнього читання, дитячий драматичний колектив. Учасники колективів постійно виступали з концертними програмами перед жителями міста, району та інших областей, брали участь у обласних оглядах конкурсах, на яких займали призові місця.

Дитячий аматорський фольклорний ансамбль «Співаночка» брав участь у проведенні VІІ обласного фестивалю пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви» у м. Рівному, в обласному традиційному народному святі «Зелене Купало в літо упало» у м. Корці. Народний аматорський квартет «Надія» своїм чарівним співом вітав жителів Славути на святкуванні Дня міста.

Протягом навчального періоду у Острозькій дитячій музичній школі проводилися звітні концерти по відділах та класах, конкурси серед учнів старших класів по відділах, заліки з предметів за вибором, перевідні академічні концерти учнів. А також навчально-показові масові заходи: музично-теоретична гра «КВК»; конкурс учнів молодших класів фортепіанного відділу; концерт учасників обласного конкурсу «Творчість юних»; звітний концерт учнів нульвого класу; вечір, присвячений 170-ій річниці з Дня народження М.В. Лисенка, кобзарське свято «Співа душа – бринить струна»; зустріч делегації дітей із Польщі; свято Першого дзвоника; вечір, присвячений Дню вчителя; навчально-теоретична гра «Найрозумніший»; свято «Перший виступ»; випускний вечір та інші.

Крім того, у музичній школі створені і працюють: капела бандуристів, оркестр духових інструментів, хоровий колектив учнів старших класів, хоровий колектив учнів молодших класів, ансамбль баяністів, ансамбль скрипалів, ансамбль народної пісні, ансамбль народної музики.

Згідно плану роботи Дитячої філармонії проведені концерти-лекції: виступ учнів фортепіанного відділу в дитячому садочку «Веселка»; концерт учнів духового відділу у НВК «Школа-гімназія»; прем’єра дитячої опери «Коза-дереза» для учасників шкільного табору та міжобласного табору «Корчагінець».

У 2011-2012 навчальному році Острозька дитяча музична школа мала гарні здобутки. Її учні (138 дітей) неодноразово ставали переможцями та лауреатами обласних і всеукраїнських конкурсів і фестивалів. 58 учнів та 8 керівників учнівських творчих колективів нагороджені дипломами I–III ступенів, почесними грамотами та цінними подарунками.

З 1 вересня поточного року у Острозькій музичній школі для дітей 5-6-річного віку відкрита дитяча музична студія «Домісолька».

У дитячій музичній школі в червні проведений внутрішній поточний ремонт приміщень на суму 3500 грн.

Крім того, виділено субвенцію державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження щодо проведення капітального ремонту вікон дитячої музичної школи, кошти в сумі 88969 грн.

Пріоритетними напрямами роботи бібліотек міста були заходи, спрямовані на популяризацію книги і читання, на поповнення бібліотечних ресурсів, на допомогу навчальному процесу, краєзнавчу роботу.

У бібліотеці для дітей створений куточок дошкільника, куди діти із задоволенням приносять свої улюблені іграшки, аплікації, різноманітні поробки, які прикрашають книгозбірню.

Відповідно до річного плану роботи книгозбірні міста проводили цікаві і змістовні заходи, які відповідають різним напрямам масової роботи з користувачами та координують свою роботу з місцевими дошкільними навчальними закладами, загальноосвітніми школами міста, районним Будинком школяра, батьками. Фахівці бібліотек докладають максимум зусиль для організації змістовного дозвілля своїх користувачів.

 З метою залучення користувачів до бібліотек міста щорічно під час весняних канікул у місті проводиться Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Одним із основних напрямів діяльності бібліотек є їх участь у формуванні та використанні інформаційних потоків в адресному забезпеченні як найбільш характерних верств населення, так і індивідуальних користувачів бібліотек. В міській бібліотеці створений і активно працює інформаційний куток з питань діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Куточок акумулює копії документів, які зберігаються у папках-досьє.

Книжковий фонд бібліотек міста становить 27408 примірники. Послугами бібліотек міста користується – 3704 читачів, з них 2347 – дітей. Загальна книговидача у звітному році становить 70789 тис.

 Станом на 01.11.1012 року у книгозбірні міста надійшло 236 прим. книг, з них:

– 71 прим. книг на суму 1646 грн. за кошти з надання платних послуг;

– 98 прим. на суму 4489 грн. в рамках реалізації державної Програми «Українська книга» та обласної Програми розвитку книговидавничої справи; 67 книг на суму 1332 грн. в дарунок від читачів.

Культура сьогодні, як і всі інші галузі суспільного життя, переживає нелегкі часи. Коштів, які виділяє держава на її розвиток не вистачає, але міська влада намагається спільно з різними структурами, громадськістю, спонсорами, серед яких багато жителів міста, сприяти у її розвитку. Завдяки їм на святкові заходи не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів.

Соціально-політична ситуація характеризувалась високою консолідацією і узгодженістю дій членів територіальної громади, що знайшло своє відображення в злагодженій та ефективній роботі міської ради.

Велике значення в освітньому, культурному розвитку Острога, відродженні його духовних цінностей та національного патріотизму відіграє Національний університет «Острозька академія» – провідний український вищий навчальний заклад європейського зразка, один із кращих вузів України. За роки існування НаУ «Острозька академія», зусиллями ректора, Героя України, Пасічника Ігоря Демидовича, всього колективу визнана не лише в Україні, а й далеко за її межами. Діяльність Національного університету «Острозька академія» – це вагомий внесок у розвиток древнього Острога, його історичної пам’яті і слави. Адже студентство – це молодість нашого міста.

Починаючи з перших років створення вищого навчального закладу, міська влада плідно співпрацює разом із ректоратом та студентством у сфері навчання та підготовки кадрів, проведення різного роду соціально-культурних та політичних заходів на території міста.

Міською радою розроблені та затверджені заходи щодо підготовки та залучення молоді до служби в органах місцевого самоврядування, її професійного зростання та впровадження нових форм діяльності у роботі молодих спеціалістів. Поряд з цим, передбачено у заходах роботу щодо створення належних умов для проходження пізнавальної та виробничої практики на базі Острозької міської ради студентами різних факультетів НаУ «Острозька академія».

 
Робота з громадськістю та міжнародні зв’язки

Виконуючи повноваження міського голови, я приділяв постійну увагу представленню територіальної громади Острога, міської ради, її виконавчого комітету у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими і політичними, релігійними організаціями, а також у міжнародних відносинах, відповідно до вимог чинного законодавства.

Це дало можливість презентувати наше місто, його територіальну громаду, проводити обмін досвідом з іншими органами місцевого самоврядування, відкривати для острожан нові перспективи інтеграції у європейську спільноту та зміцнювати демократичні цінності.

Як міський голова, брав активну участь у зборах міських голів міст-членів Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України з питань обговорення і прийняття рішень щодо значення місцевого економічного розвитку територіальних громад, перегляду регуляторних актів органами місцевого самоврядування, аспектів проходження служби в органах місцевого самоврядування, знайомився з діяльністю окремих міських рад, з досвідом їх роботи щодо впровадження у життя різних соціальних проектів та програм.

Продовжувалась активно розвиватися наша партнерська співпраця з містами-побратимами Польщі. Розширилася можливість та географія для проведення ділових зустрічей, культурних обмінів та запозичень кращого досвіду у наших іноземних сусідів, позитивних елементів співпраці міської влади із своїми громадянами щодо демократизації їх відносин.

Одним із важливих принципів, яким у своїй діяльності керувався міськвиконком, є принцип відкритого діалогу з міською громадою.

Дієвими формами взаємодії Острозької міської ради з громадськими інституціями міста є проведення зустрічей міського голови, посадових осіб міської ради з населенням міста, робота громадської приймальні Острозької міської ради, проведення прямих телефонних ліній, соціологічних досліджень, опрацювання та аналіз зауважень і пропозицій громадян.

Територіальна громада міста постійно отримує інформацію через засоби масової інформації, офіційний сайт міської ради про діяльність міської ради та її виконавчих органів.

Оприлюднюються рішення міської ради та ті розпорядження міського голови, які мають найбільш вагоме значення для територіальної громади, звіти депутатів міської ради, матеріали про проблеми життєдіяльності міста, основні події суспільно-політичного та соціально-економічного життя міста.

Протягом 2012 року міськвиконкомом проведено ряд соціологічних опитувань мешканців міста стосовно їх оцінки діяльності міської ради та міського голови, визначення соціальних пріоритетів міста, рейтингу та впливовості політичних партій, кандидатів у народні депутати України тощо.

Загалом громадсько-політична ситуація в місті тепер не викликає занепокоєння. В районному управлінні юстиції зареєстровано 64 міських партійних та 41 громадська організація.

Більша частина з них є малоактивними та практичної діяльності не проводять. Конфронтації між політичними силами за звітний період не спостерігалося.

В місті діє 9 релігійних громад, відносини між якими були стабільними, а дії парафіяльних рад не суперечили чинному законодавству.

У виконавчому комітеті Острозької міської ради на постійному контролі перебуває питання взаємовідносин між релігійними громадами міста.

Діяльність газети «Замкова гора» протягом звітного періоду була спрямована на висвітлення роботи міської ради, її виконавчого комітету, міських свят та заходів, які проводились у Острозі. Так, регулярними в часописі були публікації про засідання сесії Острозької міської ради та рішення, які вона приймала, засідання виконкому та його рішення, інтерв’ю з міським головою та його заступниками з актуальних питань благоустрою міста, бюджету, проблем, які хвилюють жителів Острога. Також в «Замковій горі» постійно висвітлювались питання міжнародного співробітництва міської ради та її виконавчого комітету. Зокрема, з польськими містами-побратимами по обміну досвідом в культурній, туристичній, економічній сферах, з канадськими делегаціями, які беруть участь в обмінній програмі Острозької академії і допомагають місту волонтерством.

Крім цього тижневик висвітлює питання співпраці міської влади з підприємствами, організаціями, установами міста, публікує звіти керівників освітніх закладів, інформує про кадрові зміни, призначення в місті, друкує графіки прийому громадян міським головою, його заступниками, керівниками структурних підрозділів міської ради.

Робота колективу газети «Замкова гора» була направлена на інформування громади міста про новини, зміни, рішення, актуальні для кожного його жителя, на створення позитивного іміджу міста, його інвестиційної та туристичної привабливості, висвітлення успіхів і досягнень острожан.

Усе вищевказане забезпечувалось колективом газети у складі 3,81 штатних одиниці – найменшим редакційним колективом серед комунальних ЗМІ в області.

Тому Острозька міська рада, особисто я, щиро дякую всім вам за досягнення належних соціально-економічних показників, розвиток нової інфраструктури, досягнення у гуманітарній сфері, збереження історичної пам’яті та духовності. Звертаючись до вас, шановна громадо, сподіваюся, що і надалі будемо рухатися у цьому ж напрямі. Докладемо зусилля для того, щоб наш Острог став більш красивішим, охайнішим містом з сучасним навколишнім середовищем, та розвиненою інфраструктурою, туристично привабливим та значимим.


Дорогі мої острожани!

Підсумовуючи свою роботу за другий рік діяльності, ще раз хочу наголосити на тому, що без спільної, професійної праці всіх працівників виконкому Острозької міської ради, всіх мешканців міста не відбулося б тих змін, які сталися у житті нашого міста. Важливим і не простим був 2012 рік у фінансовій, економічній, політичній сфері. Все це змушувало нас шукати нові шляхи вирішення проблемних питань, і одне із найважливіших – це наповнення міського бюджету. Ми визначали пріоритети, які дали змогу максимально залучати потенціал міста. Ми турбувалися про забезпечення громадян заробітною платою, пенсіями, створення умов для безпечного життя всієї міської громади.

Звичайно, багато планів, завдань будуть втілюватися у наступні роки.

Тому я переконаний, що острозька територіальна громада спільно з міською владою знайде вірні відповіді на непрості питання сьогодення. Спільними зусиллями зробить все для того, щоб наше рідне місто, його люди жили в достатку, були соціально захищені, забезпечені сучасними благами цивілізації та сповнені гордості та любові до свого міста.

Звіт міського голови перед територіальною громадою – це серйозний і важкий екзамен. Це підведення підсумків діяльності міської ради, її виконавчого комітету, працівників апарату виконкому та його структурних підрозділів, керівників та працівників комунальних підприємств і моєї, як керівника. За викладеними у звіті цифрами – щоденна, кропітка, складна і важлива робота. За два роки зроблено не мало, можливо, хотілося б зробити і більше.

Місто змінюється на краще, змінюється швидкими темпами і у нас є майбутнє. Крок за кроком ми разом з вами будемо йти вперед.­

Я вдячний всім, хто допомагав Острозькій міській раді практичними справами, благодійними внесками, порадами, своїм досвідом та ініціативою робити добрі справи на благо Острозького краю та його жителів.

На початок

Просмотров: 429 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]